Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyámnak az a meggyőződése,...

Az anyámnak az a meggyőződése, hogy őneki kell eltartania a lányát, hogy Isten ezt igy rendelte el. A nőverem (44) skizofréniás. Kinek a feladata eltartani őt?

Figyelt kérdés

Rokkantnyugdijas már évek óta. Gyógyszerekkel szinten lehet tartani.

Szerintem a testverem nem lesz soha egészseges, ha mindig kitörlik a se..ét, igy nem áll talpra sohasem, csak vegetál. Ugy látom, neki ez igy kényelmes, hogy az államtól pénzt kap, otthon csak alszik es eszik (tulsulyos). Baráti kapcsolatai nincsenek.



2013. febr. 18. 14:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
64%
Egy másik országból akarod megitélni egy súlyos beteg állapotát úgy hogy a betegség alapjaival se igen vagy tisztában.
2013. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

A 20. vàlaszadonak:

A terápiában a gyogyszerek csak felerészben jàtszanak szerepet, a teràpia màsik felét a csoportos és egyéni beszélgetések teszik ki. A véleményedet csak annyiban egésziteném ki, hogy nem minden betegnek van betegségtudata. Föleg, ha a beteg környezete elfogadja a beteg ember viselkedését, és csak fejcsovàlva mosolyog a hallott megjegyzéseken - töled idézve ``...csupán azt hiszi például hogy ő a pápa,...`` (...na, ez a poszt éppen megüresedett...) , akkor a betegségtudat nem is fog kialakulni. Én ezt csak ugy hivom magamban, hogy ``gondatlansàgbol elkövetett tettestàrssàg``. A környezet, a tàrsadalom felelösségére célzok ezzel. Igy irsz: ``Szóval ha tudja hogy beteg akkor miért beteg??`` Nos, a skizofrénia egy kicsit bonyolultabb eset, mint egy làbtörés példàul. És a gyogyulas elhuzodhat. Néha az ember élete végéig. A pszichikai betegségek diagnosztizàlàsa egyébként manapsàg is elég nehéz. Több esetben nehéz ``meghuzni a vonalat`, hogy honnan kezdödik a skizofrénia. Vannak olyan enyhébb betegségek is, ahol pl. a beteg nem skizofrén, de a betegsége tünetei skizofrén jellegüek. Egyébként nem minden skizofrén beteg képzeli magàt egy màsik meghatàrozott történelmi vagy egyéb ismert személyiségnek. Ez lehet tünet egyeseknél, de koràntsem mindenkinél. A tünetek listàja hosszu. Nem tudom, hogy zajlik manapsàg M.o.-n a teràpiàs kezelés. Ugy értem, milyen jogszabàlyok vannak erre vonatkozoan. Elöfordulhat pl. kényszerbeutalàs, ugy értem, olyan beutalàs, amivel az adott beteg személy nem ért egyet, de szemmel làthatoan ràszorul egy kezelésre? Talàn tudna egy ebben jàrtas személy erre vonatkozoan irni?

2013. febr. 18. 23:35
 23/27 A kérdező kommentje:

A 21. hozzàszolonak:

Igy irsz: ``Egy másik országból akarod megitélni egy súlyos beteg állapotát úgy hogy a betegség alapjaival se igen vagy tisztában.`` A mondatodat nem igen értem, mivel nem tudom, hogy az orszàghatàroknak ehhez a témàhoz mennyi köze van...? Ha arra gondolsz, hogy idöben hàny évet töltöttem a testvéremmel, pontosan 28-at. Ebböl 21 évig egészséges volt. Ö ugyan a gimiben sem érezte jol magàt, de a a sulyos problémàk a szüleink vàlàsàval, az ebböl eredö lakohely- és munkahelyvàltozàssal, plusz még egy viszonzatlan szerelem következményeként robbantak ki. Amiota itt férjnél vagyok, a kapcsolatunk nem szünt meg. (Személyes làtogatàsok, telefon, e-mail, levél, stb.) Nyilvànvaloan nem ismerem ki magamat a betegség diagnosztizàlàsàban. Különben orvosnak mentem volna, és most a fülénél keresztül huznàm be öt egy klinikàra. A vàgyam az, hogy a leànytestvérem egy normàlis emberi életet éljen. Most csak vegetàl (ehhez nem kell orvosi diploma, hogy ezt felismerje bàrki fia), eszik és alszik, keveset jàr ki. És ahhoz, hogy ez megtörténjen, hogy megtalàlja a visszautat a tàrsadalomba, az emberi közösségbe, az ÉLETBE, ahhoz teràpiàra lenne szüksége. Meglehet, hogy nem helyesen gondolkozom erröl. Azért is irtam ki kérdésnek, hogy megtudjam màs véleményét erröl, igy a tiédet is. Megbàntani nem akartam, és nem akarok senkit. Ha elöfordult, elnézést kérek. Én csak vissza akarom kapni a régi testvéremet, azt az élettel teli személyt, akit a betegsége elött ismertem és szerettem.

2013. febr. 18. 23:57
 24/27 anonim ***** válasza:

Érdeklődj a Gondozóban, javasolnák-e szociális otthonba helyezését. Bár még elég fiatal!

De ez inkább rád vonatkozik majd. Anyukád lehet hogy nem is adná be.??

2013. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
A 24-ik vàlaszadonak: azért a szociális otthon az utolso lehetöség lenne. Irod: ``Anyukád lehet hogy nem is adná be.??`` A testvérem nem lenne hajlando bemenni, amit meg is értek. Én sem ezt kivànom neki, hanem az önàllo életre valo lehetöséget. Az elsö lépés a teràpia lenne.
2013. febr. 19. 10:15
 26/27 anonim ***** válasza:

Sajnos azt az "élettel teli személyt" már nem fogod visszakapni. A skizofrén ember sosem lesz olyan, mint a betegség kialakulása előtt volt.

Kényszergyógykezelés akkor rendelhető el, ha az illető diagnosztizáltan ön- vagy közveszélyes. A diagnózist kiállítja a pszichiáter mint orvos, és a háziorvosnak kell átadni a papírt (kérdés, megteszi-e ezt a beteg). A háziorvos utalhatja be pszichiátriára.

Tündérhegyen Budapesten önként is kérhető felvétel, ott ha a diagnózis és a vizsgálat alapján indokoltnak tartják, felveszik. Ez azonban "csak" pár hetes intenzív terápiát jelent. Mivel az OPNI bezárt, tudtommal nincs olyan, hogy valaki éveket tölt elmegyógyintézetben, hanem - ha van orvosi kontroll - "visszajáró vendég" a pszichiátrián.

Anyukád valószínűleg beletörődött a dologba, és az ebből fakadó keserűségét elfojtja ezzel a szöveggel, hogy neki ez van elrendelve.

Ha tartasz kapcsolatot a nővéreddel, odafigyelsz rá, akkor már megtetted, amit meg lehet jelen helyzetben. Azonban mint az elején mondtam, nem lesz egészséges attól, hogy munkát vállal vagy elköltözik a családtól. Jót tenne neki mindenesetre, ha lefoglalná magát valamivel. Ebben nem tud segíteni a háziorvos vagy a munkaügyi központ?

2013. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

25/26 -ra! Nem minden betegség gyógyítható terápiával!

Beszélj a testvéred kezelőorvosával! Mik a kilátások.? Romlik e az állapota, stagnál e?

2013. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!