Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 éves létemre, szüleimtől...

24 éves létemre, szüleimtől külön élve még mindig nem dönthetek mire költöm a pénzemet, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Ugyan külön élek barátnőmmel együtt, de anyagilag függők még szüleimtől, akik nagyobb kiadásokba konkrétan beleszólnak, pl: autóvásárlás. Véleményük szerint, számomra felesleges továbbá amit kaptam tőlük pénzt megélhetésre, nem költöttem el, hanem félreraktam. Ezt sérelmezik. Mit tudnék tenni? Utasítsak minden anyagi dolgot vissza? Megbántani sem akarom, de saját akaratomból mást tennék, igaz van alapja érvelésüknek.

2013. febr. 19. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a bajuk hogy félreraktad a pénzt?
2013. febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Azért a pénzért ők dolgoztak meg, teljesen jogos, hogy ők döntik el, mire költsed. A helyedben örülnék neki, hogy 24 évesen még egyáltalán támogatnak... Állj a saját lábadra anyagilag, a saját fizetésedet majd arra fogod költeni, amire csak akarod.
2013. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"...mit tudnék tenni?" Azt tudnád tenni, hogy nem számolsz be nekik mit veszel, ha megvan rá a pénzed. Egy 24 éves ember életébe ilyen szinten beleszólni, még közös fedél alatt is vicces egy kicsit. De ha külön élsz tőlük, akkor pláne. Nem tudom, hogy a "megélhetésre" adott pénzt szerintük mire kellett volna költened? Azt sem, hogy ha ebből nem pezsgős vacsoráztál naponta, hanem megspóroltad egy autó árát, az miért akkora baj?

Az, hogy anyagilag függsz tőlük, mit jelent konkrétan? Mert ha pusztán a beleszólást, az nem függés, hanem rossz szokás, amiről épp ideje lenne lenevelni őket...

2013. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Örülj neki, hogy egyáltalán támogatni tudnak a szüleid! Amíg támogatnak, addig bizony beleszólhatnak abba, hogy mire költsd a pénzt. Ha nincs is szükséged a támogatásukra, akkor ne fogadj el tőlük pénzt, és akkor már azt csinálsz a saját pénzeddel, amit akarsz.
2013. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szólhatnak bele. Aki beleugat a 24 éves gyereke anyagi helyzetébe, abból nem kell kérni. Csesszék meg.

Aztán meglátják, hogy mennyire jó, amikor nem megy oda látogatni senki. Számolgassák meg osszák kettecskén a pénzüket és kész.


Más lenne, ha te kajára kértél volna, mert neked nincs, és akkor ékszert vásároltál volna belőle, de ez viszont vicc, amit művelnek.


Én 24 vagyok, itthon élek, egyetemi hallgató vagyok, de nekem sem szóltak bele soha, hogy mire költöm a pénzem.

2013. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogadj el tőlük pénzt. A saját kereseted elköltésébe pedig nem szólhatnak bele.
2013. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


kerni nem kertem, de ha kaptam elfogadtam, a kapott penz kb 20% van ebbol. Tovabba tenyleg az a baj hogy osszegyujtottem, nem szorakoztam el a kapott penzt... amugy azota leultem veluk beszelni es abba maradtunk, hogy nem szolnak bele, de nem tanacsoljak.

2013. febr. 23. 08:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik, hogy más, mondjuk kap hetente 5.000 ft-ot a szüleitől, az lehet, hogy cipőt vesz belőle, lehet krémeket, vagy akármit. Te sok időn keresztül nem költöttél mütyürökre, hanem egy kocsira gyűjtöttél.

A gyerek is gyűjt, nem kocsira, hanem mondjuk egy számítógépes játékra, vagy egy vagány táskára, stb.. ez ugyanaz, annyi különbséggel, hogy felnőtt vagy.

Amikor átadták neked a pénzt, azt jelenti, hogy az attól a perctől kezdve a tied, arra költöd, amire akarod.

Egyébként poénból mondd nekik azt, hogy örüljenek, hogy kocsira, és nem prostira költötted:D

2014. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!