Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg édesapámat?...

Hogyan győzzem meg édesapámat? Ti mit tennétek? 16/L

Figyelt kérdés
Egy eléggé nehéz gimnáziumba járok,most vagyok tizedikes.Én vagyok a legrosszabb tanuló az osztályban,pedig általánosban kitűnő voltam,semmi problémám nem volt a tanulással.Most is elég sokat tanulok,de egyszerűen kettest sem tudok összeszedni matekból.Kémia és fizika pedig kettes.A többi 4-es,5-ös.Tudom,hogy én nem vagyok hülyegyerek,és hogy ennél többre lennék képes.Utálom ezt az iskolát.Gyomorgörccsel megyek be minden nap,és mindig stresszelek,mert itthon is állandóan a veszekedés megy.Sokat voltam beteg,emiatt mindenki azt hiszi,lógtam,és megutáltak.Anyukám beleegyezne,hogy iskolát váltsak(egy könnyebb suliba mennék át,és tiszta lappal is indulhatnék),de apámmal mikor közöltem ordibált,sértegetett meg teljesen kiborított.Azóta eltelt egy kis idő,majd mégegyszer mondtam,hogy át akarok menni.Megint hatalmas balhé volt,fenyegetőzéssel stb..Nem tudom,most mit tegyek,most is a sírás kerülget,mert én nem bírom ebben az iskolában tovább!

2013. márc. 18. 18:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Az indokai arra,hogy miért nem enged át a következők:

-drogozni fogok

-azért mert csak

2013. márc. 18. 18:37
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

És ha egy hasonló színvonalú suliba mennél?


A gyengébb gimik és középsulik ,csak az érettségire jók, azzal semmit nem lehet kezdeni, ha tovább akarod képezni. Lehet ettől fél nem?

2013. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Mondjak véleményt apukádról?

...Amúgy szerintem is próbáld meggyőzni,hátha sikerül.

Szorítok:))És kitartás:)

2013. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt mondja,hogy nem az iskola hibája,hogy rosszul tanulok,és máshol is így menne.De én tudom,hogy nem,mert ez a suli ahova járok NAGYON erős.Nem egy rossz iskolába szeretnék átmenni,hanem egy könnyebbe,mert a délutánjaim is el vannak rontva már emiatt az egész miatt..
2013. márc. 18. 18:47
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt meg lehet csinálni,hogy csak édesanyám írja alá azt a papírt,amivel átvesznek?Az nagyon jó lenne..bár azzal meg az a baj,hogy ha itthon kiderülne,hogy apám tudta nélkül..hát képzelhetitek.
2013. márc. 18. 18:49
 6/13 anonim ***** válasza:

szerintem egyszer befogja adni a derekát ezért, meg ha anyud is győzködni fogja akkor csak sikerülni fog a suli váltás. Egyébként az egyik válaszolónak csak annyit mondok hogy ha gyengébb suliba megy és az csak az érettségire jó ez nem feltétlen jelenti azt, mert ha elmenne fősulira, nem az iskola nevét nézik, hanem hogy milyen pontszáma van. Ha meg OKJ_s képzésre akar menni akkor meg úgy is mindegy én szerintem, ha meg magas pontja van akkor szinte bárhová bekerülhet. Szóval teljesen mindegy hogy gyengébb suliba megy vagy nem, továbbtanulásnál nem az a lényeg. Ha esetleg arra gondoltál volna hogy kevesebb tudást kapna, azt megértem de ha full 5 ös érettségit tesz le akkor nem feltétlen jelenti azt hogy gyenge a tudása azért mert olyan suliba járt.

Most vissza a kérdezőhöz.

Én szerintem nyugodtan győzd meg apádat erről, az hogy drogozni fogsz egy baromság mint indok mert miért tennéd azt, ha van eszed akkor kitudsz kerülni egy olyan társaságból. Én egy olyan gimibe jártam ahol szinte ez ment, elég gyenge suli volt, mégis kijöttem onnan tisztán aránylag jó érettségivel életemben nem nyúltam droghoz nem is szándékoztam, plusz nem kerültem bajba sem. Szóval apádnak ez az indoka baromság, meg az hogy "csak mert azt mondtam" ha ilyen szöveggel jön ez csak azért van mert nem akar csalódni benned hogy nem bírod az erős sulit, és nem akarna ezért szégyenkezni, ezek csak apró kifogások, semmi konkrét indok rá, hogy miért, és szerintem ezt ő sem tudja megmondani.

2013. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ilyen ember még egy nincs,mint apám.Nem olyan,aki beadja a derekát,meg anya ha győzködi,abból lesz óriási balhé,verekedés stb. mivel nagyon megromlott a házasságuk.
2013. márc. 18. 18:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Beszélj a problémádról a tanárokkal és hivassák be az apudat egy elbeszélgetésre. Ilyen nincs, hogy az apud tönkretesz téged és a családját, mivel nem élnek jól az anyuddal.
2013. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Tudom,hogy nehéz helyzetben vagy.De én mostmár csak azért is megmutatnám.Az osztálytársaimnak,és apámnak szintén.Szedd össze magad,tanulj sokat hétvégén,hozd be a lemaradásaidat,és tanulj óráról órára.Ha van lehetőségetek fogadjatok magántanárt,aki megtanítja veled az alapokat,hogy könyebb legyen.Valószínűleg apukád csak azt akarja,hogy kitartó legyél.Megfutamodni mindig könyebb,mint szembenézni a problémákkal,erősnek kell lenni.Most biztos azt gondolod,hogy könnyen beszélek,de nem.Ha úgy érzed mindenki utál,apád meg makacs,mint az öszvér,akkor vegyél fel egy harci szellemet,kérj a tanároktól javítási lehetőséget,és az motiváljon,hogy meg akarod mutatni mire vagy képes.Hogy az osztályod felnézzen rád,és apád is.Ne érdekeljen senki és semmi.TE SAJÁT MAGADNAK TANULSZ.
2013. márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 blondy333 válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval egyetértek, de ezen kívűl ami először nekem is megfordult a fejemben az az, hogy beszélni kéne az osztályfőnökkel. Biztosan megértenék és talán meg is tudják oldani a problémát. Az hogy apádnak van e alapja előre ítélkezni a drogokról az rajtad, a viselkedéseden és a múltodon múlik. Ha nem voltak előtte ilyen problémáitok, akkor bizonyára "csak" félt téged. És tudom milyen hülyén hangzik ez. De mielőtt meggyőzni próbálnád apádat szerintem magadtól kérdezd meg: Mi történt hogy apáddal ennyire nem tudtok szót érteni? Miért nem látja ennyire, hogy neked mi a jó? és hogy: Miért nem tudsz koncentrálni a tanulásra, illetve tartani az iskola szintjét.


Mellesleg melyik iskolába jársz?

2013. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!