Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden este nagyon későn...

Minden este nagyon későn kerülök ágyba (úgy fél -12 és fél-egy között), mert akkor rakom össze a lakást. Más anyukák is így vannak ezzel?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekem van(két és fél, és fél évesek), egész nap nem igazán állok meg, este átlag kilenc óra van mire mindkettő elalszik, és akkor állok neki összepakolni, mosogatni, szárítót lepakolni, mosni, és néha főzni is.Rosszul csinálok valamit?Napközben meg sajnálom Tőlük elvenni az időt azzal hogy azt nézzék hogy játszok házirobotot.
2008. jún. 11. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez nem normális, de sokan így vannak ezzel. képtelenek az idejüket beosztani.

a kérdés mekkor a ház, kert, stb. ha csak maga a lakás vár rád akkor nem normális, ha kert veteményes is akkor normális.

mit csinálsz mikor alszanak délután a gyerekek? mert az minimum 1 óra. ha nem alszanak együtt akkor úgy kell kialakítanod hogy együtt aludjanak egyszerre van alvás. aztán minden nap 3 óra takarítás elég sok. a pici még máskor is alszik gondolom délelött akkor lehet mondani a nagyobbnak hogy játszon egyedül, vagy akkor nézzen tv-t és te tudsz megint egy órát dolgozni, fözni. este pedig csak ha szükséges akkor vasalj csinálj ilyeneket. pl ha minden nap össze pakolsz utánnuk akkor este kb 2 perc meddigre mindent helyére teszel.

a férjed hogy viszonyul ahoz hogy este mikor rád lenne szüksége egy takarító gépen néz? ilyenkor kellene hogy kettesben legyetek a nap dolgait megbeszéljétek össze bújatok. és korán lefeküdni hogy kialudd magad és másnap ne megint utáld a reggelt.

2008. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
88%
Nem vagyok anyuka, de szerintem játsz házirobotot. A gyerekek foglalják el magukat. Amikor akad szabadidőd persze foglalkozz velük. És legfőképp az előző hozzászólóval értek egyet, hogy a férjed ezt hogy bírja? Legborzasztobb érzés férjként amikor minden figyelem elterelődik rólad, mert megjöttek a gyerekek... na ilyenkor jön a kurvázás.
2008. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan végezheted a házimunkát,pl beteszel egy mosást,nem kell a gép mellett állni végig.Vagy megfőzhetsz,vagy felporszívózhatsz.Ezek nem tartanak egész nap.Nálam pl.amíg a kislányom pici volt,mindig figyelte hogy éppen porszívózok vagy törölgetek,aztán mikor nagyobb lett 2-3-4 éves már ő is beállt nekem segíteni,persze a maga módján.Okosan kell beosztani az időt,amennyire ez lehetséges,és akkor estére sem marad annyi munkád,meg a gyerekekre is marad sok időd,meg este a párodra is.
2008. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Háromgyerekes anyuka vagyok, bár kicsit nagyobbak.

Én egyszerűen nem vagyok hajlandó este 10 után házimunkázni.

Egyetlen kivételt tettem, az a vasalás, biztonsági okok miatt. A gyerekeknek meg kell tanulni elfoglalni magukat, de pl. a nagyobbiknak adj egy kisseprűt amíg te takarítasz. Amíg főztem, kipakolták a lábosokat a szekrényből, vagy rajzolgathat stb. a konyhaasztalnál. Persze játszani, foglalkozni is kell velük, de ha kimerülten, idegeskedve a hátralevő munkák miatt ülsz le hozzájuk, az megérzik.

Azt tudom, hogy a kicsi körüli teendők időhöz kötöttek, de próbáld átgondolni a napirendedet, biztosan lehet rajta változtatni.

(Nem tartozik a szorosan a kérdéshez, de nálunk szabály volt, hogy a "gyereknek este 8-kor ágyban a helye".)

Remélem sikerül kikeveredned ebből a helyzetből. Minden jót kívánok!

2008. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, azt nem írtam, hogy a nagyobbik koraszülött volt, és egy héten kétszer hordani kell fejlesztésekre, az min.egy fél nap.A kicsit persze húzom magammal.Utána már nem sok energia marad.

A férjem is dolgozik ilyenkor itthon, de szerintem mindkettőnknek jobb lenne, ha mondjuk killenc - 10 körül le tudnánk ülni nyugodtan megnézni egy jó filmet, vagy felugrálás nélkül megvacsizni.

Köszi a válaszokat!

2008. jún. 13. 11:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy nagymama ,vagy fizetett segítség megoldhatná a gondod . Ebédet nekem házhoz hozzák ( a helyi ovoda konyhájáról !)
2008. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 3 gyermekem van(8és fél, 7 és 3 évesek most), én úgy csináltam, hogy a házimunkát is velük együtt. Persze a pici nem, de a nagyobbik már adogathatja a ruhát a teregetéshez,segíthet összepakolni, stb. Minden tovább fog tartani egy kicsivel, mintha egyedül csinálnád, de büszke lesz magára a gyermeked, hogy ő ilyet is tud,az estéd pedig szabad lesz. Ehhez csak az kell, hogy ne azt lássa rajtad, hogy "jajj, már megint...", hanem, hogy milyen jó érzés az elvégzett munka(és még jobban is esik játszásiból elpakolni). Egy próbát megér... :)
2008. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg elfelejtettem az előbb, hogy egyedül is kell tudni játszani egy gyereknek.. nekem volt olyan sokszor, hogy főztem, vagy mosogattam, a gyerek meg ott építőzött a földön. Nem is szólt hozzám fél órákig sem, csak jó volt egymás közelében, de külön-külön ténykedni...
2008. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az előttem szólokhoz.Most nagyon divat lett "tőlük elvenni az időt".Régen aki bölcsödébe járt attól ,hogy vették el az időt?Nekem úgy tünik egy kicsit mártírnak képzeled megad.Eddig is felnőttek a gyerekek nem 2 több is egyszerre.El lehet végezni minden munkát okosan beosztva az időt.Régen kézzel mostak és nem volt ennyi háztartási gép,mégis minden el volt végezve.
2008. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen sürgősen változtass! Előbb-utóbb ki fogsz merülni, és akkor még játszani se tudsz majd velük. Ennyit te is megérdemelsz h éjszaka aludjál! Az nagyon jó h ennyit foglalkozol velük. Nyilván nagyon okosak lesznek. De hagyd h egymással is játszanak, rajzoljanak stb.Bizonyos szinten őket is bevonhatod abba amit csinálsz. Pl a nagyobbikat megkéred segitsen bepakolni a szennyest stb. és még élvezniis fogják.
2008. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!