Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kérdezgetik, hogy mikor...

Miért kérdezgetik, hogy mikor akarok gyereket, mikor semmi közük hozzá?

Figyelt kérdés
Ez szerintem az ember legszemélyesebb magánügye, még a családnak sincs semmi köze hozzá, és főleg nem a munkatársaknak.
2013. ápr. 17. 19:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%
persze, beszélgessünk madarakról meg hegyekről, de ha valaki NORMÁLISAN kérdezi, hogy hogy vagy, meg mikor lesz baba, az nem vájkálás. Válaszolod, hogy majd, vagy később, téma lezárva. Ha meg nem kérdeznek semmi személyeset, akkor meg az a baj, hogy le sem sz.rnak. Vagy nekem vannak normális ismerőseim, vagy neked túl indiszkrétek, de sosem éreztem, hogy faggatóznának, én sem siettem el semmit. Válaszoltam, felfogták.
2013. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A legjobban azzal lehet ha rövidre zárod. Mikor akarsz gyereket? Ne haragudj de ez magánügy. Ennyi...
2013. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs közük. De az emberek szeretnek vájkálni, ez van sajnos.

Mert szerintük az esküvőt 1 éven belül baba kell kövesse, majd1-2 éven belül másik baba. Egyesek azt gondolják, h majd az ő ösztönzésükre lesz.

2013. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Missi_Key ***** válasza:
59%

mert nem tudják hogy ez bunkóság. az emberek szeretnek mindenbe beleszólni és mindenlében kanalak lenni, akkir is, és főleg akkor, ha amúgy semmi közük hozzá-

szimplán szrd le.

2013. ápr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%
Amikor tőlem kérdezik, élvezettel nézem az arcukat mikor közlöm velük, hogy soha sem lesz gyerekem, mert nem akarunk a párommal. MIntha fájna nekik, hogy több szabadidőnk van mint nekik.
2013. ápr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Azért, mert neveletlenek.


Mindenki mindenről tudni akar, és mindenbe bele is akar szólni. Ez sajna még a valahai szoci "értékrendje", a falu értékrendje. Kinek van gyereke kinek nincs és miért, kinek mennyi a jövedelme és miért...ezeket a kérdéseket fel sem teszi a nyugati országokban egy magára valamit is adó, értelmes vagy jól nevelt ember.


És otthon sem, ha ilyen ember.


Azért kérdezgetik, mert bele akarnak folyni az életedbe és irányítani akarják. Tényleg a te magánügyed, nem másé, és neked kell meghúzni azokat a határokat, amiken mások nem léphetnek át.


Nekem nincs gyerekem. Soha nem is akartam, és kiderült, hogy nem is lehet, ha akarnék sem. De ezt nem kötöm senki orrára, ha kérdezősködik - neked is csak példaként hozom fel -, mert neki semmi köze hozzá, nekem pedig nem kell magyarázkodnom a saját életemet érintő döntéseimről. Miért kéne? Kinek? Milyen alapon? Majd a Jóistennek, ha ő kérdezi, hogyan éltem - addig senkinek sem vagyok köteles elszámolni az életemről.

2013. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ebben semmi indiszkrét nincs, nem tudom miért háborodik itt fel rajta mindenki. Ha esetleg lesz gyereked és megkérdezik milyen idős, akkor azon is kiakadsz, mert magánügy?


Az teljesen más dolog, ha folyton rá akarnak beszélni és te nem akarsz, de ez csak egy egyszerű kérdés.


A fizetést meg mondta valaki, hogy "nyugaton" nem kérdeznek róla. Tényleg nem. Ott még az álláshirdetésbe is kiírják a fizetést. Nálunk láttál ilyet? Én még nem.

2013. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk a gyerektémát még nem, de a házasságot egyszer felhozták párom szülei.

Azt mondtam, nekünk nem lesz esküvőnk sosem. Egy másodperc alatt hűlt 20°C-ot a levegő. :D

Nem mondtam igazat, de hagyjanak már békén vele. Én tudjam, mikor? Talán nő létemre majd én kérem meg a fiuk kezét? :D

2013. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az egésszel az a baj, hogy senki nem éri be azzal, hogy megkérdezi, nem tervezünk-e babát, hanem hogy a végtelenségig fokozza: ha most nem, akkor mikor, ha nem, akkor miért nem, (ha megmondom) áááá, ez hülyeség, ha mindenki így gondolkozna, kihalna az emberiség, kifutsz a időből, csak egy baba tudja boldoggá tenni az embert.... meg hasonló f.szságok.

Miért nem lehet alapállásba tenni a lepénylesőt és annyival beérni, hogy NEM tervezünk babát. A többi meg magánügy. Nem tetszik és nem fogadom el, hogy huszadrangú ismerősök akarják meghatározni, hogy hogy éljük az életünket a párommal és hogy vállaljunk-e és mikor vállaljunk gyereket. Le is szoktam az ilyen túlbuzgó ismerősöket állítani rendesen.

2013. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Válaszold ezt, és többet tuti nem kérdeznek meg: :D

Egyelőre gyakoroljuk a pózokat. A te szexuális életed milyen?

2013. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!