Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktak akkor is viselni...

Szoktak akkor is viselni jelképként karika gyűrű ha nem lesz esküvő?

Figyelt kérdés
Párom nem akar esküvőt de azt mondta,hogy viselhetünk gyűrűt,hogy így is mutassuk egymásnak összetartozásunk.Szerintetek nem égő?
2013. ápr. 24. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem égő. Ez is egy jelkép, az egymás iránti szerelem és összetartozás jelképe lehet, nem a papír számít amúgy sem, hanem az érzések. Én simán hordanám esküvő nélkül is a karika gyűrűt.
2013. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi:)Akkor jó.Már azt hittem ismerősök majd furán néznek
2013. ápr. 24. 09:58
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Kifejezett karikagyűrűt nem. Eljegyzési gyűrű az oké, de esküvő nélküli karika nekem nem. Meg van a maga értéke, szimbóluma. Nem a papír és nem a gyűrű tart össze, de ahhoz kötődik. Ha gyűrűt akartok akkor valami mást vegyetek vagy csináltassatok. Az sem mellékes, hogy mindenki arról fog faggatni, mikor esküdtetek. Kissé kellemetlen.
2013. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 acelsziv ***** válasza:
Csak vicces... Jól gondolom hogy a párod a nő?
2013. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez is igaz:(Én is attól tartanák,hogy azzal jönnének,hogy miért nem hivtuk meg az esküvőre meg minden.Magyarázkodni kellene
2013. ápr. 24. 10:09
 6/12 A kérdező kommentje:
nem én vagyok a nő:)
2013. ápr. 24. 10:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Karikagyűrűt nem, más gyűrűt viselnék.(bár én a karikát sem hordom már,egy darabig hordtam csak)

Ha csak egymásnak akarjátok mutatni az összetartozásotok bármilyen gyűrű jó,ha a kivülállóknak akarjátok mutatni hogy valaki már foglalt akkor hordjatok karikagyűrűt,bár szerintem régen rossz ha ez miatt kell gyűrű egy párnak.

2013. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Eljegyzési gyűrű csak amerikai szokás, Magyarországon nem jelent semmit. (Csak az Amerikát utánzóknak)

Ha mindketten karikagyűrűt viseltek, akkor jegyespárnak néz titeket mindenki, és ez nem égő.

Azért én meggondolnám, hogy együtt éljek-e valakivel, aki nem akar esküvőt, mert nem tervezi velem leélni az életét.

2013. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk 6 éve volt az eljegyzésünk, azóta hordjuk a gyűrűket. Esküvőt még nem tartottuk meg, mert mindig másra kellett a pénz. A házat újítottuk, megszületett a kislányunk. Most 2 éves, idén szerettünk volna 3 év után újra elhagyni az országhatárt nyáron. Szóval most erre kell a pénzt. De egyszer kiszorítjuk az esküvőt is:) Mondjuk úgy hogy vőlegényem:) jobban erőlteti. Engem meg csak az bánt, hogy nem tudom hogyan említsem emberek előtt. Élettársam? A kislányom apja? :D A férjem egyszerűbb lenne. De ha eddig nem "ugrottunk be" az anyakönyvvezető elé ennyi időn keresztül már csak kivárjuk hogy hét országra szóló lakodalmat csaphassunk!:)

5 év múlva szeretnénk a kistesót, remélem addigra már házasok leszünk. Ha nem akkor nem:) A gyűrűt akkor is viselni fogjuk.

2013. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kifejezetten karikagyűrűt nem, de másmilyet igen.
2013. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!