Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok szülő,...

Miért hiszi azt sok szülő, hogy aki 18 lett, azt ki kéne rakni, hogy megálljon a saját lábán?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a "csak 18 évig vagyok szülő" gondolkodást.


Sok olyan esetet hallottam, hogy a szülők csak azért kirakták a 18 éves tanuló gyereküket az utcára, mert annó őket is kirakták a szülei. És őket nem érdekli, hogy manapság érettségivel munkát se lehet találni.

Most nem a szélsőséges esetekről beszélek, hogy a gyerek drogozik vagy ilyesmi. Szó sincs erről.


De ha már a szülő 18 évesen "kikerült" otthonról, akkor nem pont az ellenkezőjét kéne csinálni a gyerekével? Hogy addig támogatni, ameddig tudja, ha már neki (mármint a szülőnek) nem volt "jó"?

Miért van az, hogy "ha nekem rossz volt, neki is legyen, így fer" ?



Csak én nem értem az ilyen szülőket? Csak én ítélem el őket? Mert ha nekem gyerekem lenne, eszem ágában se lenne kirakni.

Valaki kirakja az utcára a 18 éves gyerekét, más anyuka/apuka meg még a börtönbe is látogatja a gyerekét....



Csak én nem értek ezzel egyet? (a szélsőséges esetektől most eltekintenék)



2013. ápr. 27. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Én sem értek ezzel egyet. Én most leszek 18 éves, apukámat sokáig kényeztették otthon, de ő azt mondta, hogy már most kezdjek lakást nézni hogy októberre tuti legyen.(gimibe vagyok HARMADIKOS még van 2 évem, de már lakás keressek magamnak).

Anyát kitették otthonról nagyon hamar, ő pedig leállt apával vitázni, hogy én addig maradok itthon amíg szeretnék stb. Szóval én totál átélem mind a két nézetet.

2013. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Az a szülő, aki így gondolkodik nem való szülőnek, kár volt neki a gyerek, ennyi röviden és tömören!
2013. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Biztosan van ilyen, én szerencsére nem találkoztam még hasonlóval. Viszont a kérdést akár meg is lehet fordítani: miért hiszi azt sok 18. évét éppen betöltött gimnazista, hogy neki innentől fogva már csak jogai vannak, mert ő nagykorú, azt csinál, amit akar, a szülei csak ne szóljanak bele, viszont továbbra is otthon lakik, elvárja a zsebpénzt, meleg ételt, a tanulásának a finanszírozását és még sorolhatnám.

Én 22 éves koromig otthon laktam, a szüleim eltartottak, amit diákmunkából kerestem, azt eltehettem zsebpénznek, viszont az volt, amit ők mondtak. Pont. Onnantól, hogy a saját lábamra álltam, lehetett az, amit én elképzelek. De egyikünknek sem jutott eszébe, hogy 18 évesen kirepüljek, a mai világban egy 18 éves általában még nagyon gyerek.

2013. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Számomra ez a 18 év hülyeség... Lásd az egyik hozzászóló, aki ugyan 18, de még be sem fejezte a gimit..


Az más amikor valaki elvégzi a gimit, és megy egyetemre, sokan elkerülnek egy másik városba és akkor a saját lábadon állsz. Sokakat nem tudnak támogatni a szülők és koliban laknak, diákmunkát csinálnak, felveszik a diákhitelt, meg a szoctámot.

Nem arról van szó, hogy kirakják a gyereket, egyszerűen csak elkerül valahova máshova, és a szülők nem bírják tartani a lépést a költségekkel.


Párom is amióta felkerült Pestre magát tartja el.


Ezzel szerintem nincs baj.


Az viszont tényleg durva, amit írt az egyik előttem szóló..harmadikos és ki akarja rakni az apja..Hihetetlen.

2013. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Lehet hogy azért rakják ki őket,mert nem bírnak magukkal,nem láthatsz bele minden család magánéletébe.Nem azt mondom hogy 18évesen ki kell rakni valakit,de ne is lebzseljen otthon sokáig,mert az életben nem tanul meg semmit.
2013. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Szörnyűek ezek az emberek, nem is értem, valaki miért viselkedik így a tulajdon gyerekével.

Engem nem zavartak el egyébként 18 éves koromban, de kb már azóta nap mint nap azt hallgatom, hogy mikor húzok már el innen, nem kiváncsiak rám és csak egy "élősködő" vagyok a nyakukon. Hozzáteszem, a húgomnak már 15-6 éves kora óta ugyanezt hajtják. Szerintem ez sem sokkal jobb, ha kitettek volna 18 évesen, legalább nem ért volna annyi megaláztatás és bántás a saját szüleimtől... azoktól, akiktől a legkevésbé várná az ember.

2013. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Ezt most minden nap megkérdezed? Kétlem, hogy normális szülő kirakná a gyerekét 18 évesen. Egyébként sok országban a gyerek érettségi után költözik, diákmunka plusz suli, plusz kénytelen együtt lakni másokkal vagy kolleszben.
2013. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Ezt most minden nap megkérdezed?"


Most tettem fel először a kérdést. Akkor összekeversz vmelyik másik felhasználóval.

2013. ápr. 27. 10:43
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
Már többször is feltették ezt a kérdést. Ez a primitív rétegnél figyelhető meg csak. Azoknál, akiknek az életük két rövid, összesen 10 szónál többet nem tartalmazó mondattal leírható. Ennyi. Akik a világból semmit nem látnak, mert buták.
2013. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Az egyik szófordulatod még hasonlít is a 12. válaszban leírtra("csak 18 évig vagyok szülő")..

Mindegy, csak gondoltam ott több válasz van, hátha hasznosnak találod.

2013. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!