Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülő csak katolikus...

Keresztszülő csak katolikus vallású lehet? Milyen papírok kellenek a keresztelőhöz mind a szülő, mind a keresztszülő részéről?

Figyelt kérdés
2007. szept. 17. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az EGYIK keresztszülőnek katolikus vallásúnak kell lennie. De! Papja válogatja, de a szabályok szerint keresztelni lehet keresztszülő nélkül is, így ha más vallású (de keresztény!!!) a kiválasztott keresztszülő, akkor ő a hivatalos papírokon úgy fog szerepelni, mint a "keresztség tanúja". De ez csak papír, a gyakorlatban ő lesz a keresztszülő. A szülők részéről viszont biztosítottnak kell látniuk a katolikus nevelést, ezért kérik a templomi házasságot, amivel ugye együtt jár, hogy ők is meg vannak keresztelve, valamint voltak elsőáldozók. Ezeknek a hiányában a pap elhalaszhatja a keresztelőt. Ha nem látja biztosítottnak a szülő részéről a gyermek katolikus nevelését, akkor addig szokták halasztani, amíg a gyermek maga kéri a keresztséget. (kb. 6-7 éves koráig).

Ha nem vallási okokból szeretnétek megkereszteltetni a gyereketeket, csak hagyományból, akkor azt javaslom, keressetek meg inkább egy református lelkészt, ők lazábbak, de ebben az esetben szerintem nincs is értelme a keresztelőnek. (amúgy a református keresztséget is elismeri a katolikus egyház)

2007. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
A keresztszülőnek kereszténynek kell lennie, nem feltétlenül katolikusnak (főleg, mert nem csak katolikus lehet a keresztgyerek sem), de nem kötelező pont olyan vallásúnak lenni, mint a keresztgyerek. Csak meg kell hogy legyen keresztelve, lehet akár református, vagy evangélikus, vagy mit tudom én mi van még (van egy pár)... A keresztszülőnek rendelkezni kell keresztlevéllel, amit (ha nincs meg neki a sajátja) annak a gyülekezetnek a templomában tudja megszerezni (a másolatát), ahol megkeresztelték.
2007. szept. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt valóban papja válogatja. Nálunk nagyon "liberális" volt a katolikus pap. Kezdve ott a történetet, hogy amikor 11 éves voltam el döntöttem, hogy meg keresztelkedem, anyám református, apám katolikus, keresztanyám katolikus, keresztapám református, egyikük sem esküdött templomban. Én mégis el intéztem meg rendeztem a saját keresztelőmet, a Pap, Imre atya meg is keresztelt.

Majd a nagylányom kereszt apja a szüleim kérésére a tesóm lett ő meg sincs keresztelve a mai napig.

Kisebbik lányom kereszt apja a párom öccse aki református kereszt anyja egyiknek sincsen.

A kisfiamnak a kereszt szülei pedig azt hiszem mind a ketten katolikusok.

Egyik esetben sem volt semmi ellenvetése Imre atyának, ahogyan az esküvőnknél sem, pedig a férjem református...

2007. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Papírforma szerint igen,csak katolikus lehet a keresztszülő,ha a gyermeket katolikus vallàsúnak akarod keresztelni.Úgy szokták megoldani,hogy a családból ráírnak egy katolikus keresztszülő nevet is,de számotokra nincs jelentősége.
2015. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!