Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, ha nem egyezik...

Mit tegyünk, ha nem egyezik az anyóssal az elképzelésünk?

Figyelt kérdés
Ő úgy szeretne együtt élni velünk, mint régen vidéken, hogy a "gyerekek" házasság után is a szülőkkel maradnak (lelkileg legalábbis), mindennapos kapcsolatot tartanak fenn, szinte együtt élnek, mint egy nagy család. Mi pedig szeretnénk önállóan élni, de nem tudunk, mert az anyós rögtön megsértődik, hogy őt már nem is szeretjük, stb. Nem szeretnénk őt bántani, mert rendes, kedves ember, meg a család is az, de ez nekünk (főleg nekem) nem megy! Mit tegyünk?
2009. szept. 30. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek/párodnak kellene vele beszélni, hogy ő már felnőtt és szeretné élni a saját életét, de attól anyós se lesz elfelejtve és ugyanúgy szereti az ő anyucikáját:)
2009. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Együtt szoktunk beszélni vele. Szeretjük, nincs azzal gond, csak ha 1 héten csak 1x látogatjuk meg pl. személyesen, abból már rögtön azt vonja le, h utáljuk. Áááhh
2009. szept. 30. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd átmegy, megszokja. Tudom, hogy keményen hangzik, de mi fontosabb: az anyós érzései vagy a te házasságod? Nem az anyóshoz mentél férjhez! Várj, majd ha lesz unoka is, benne fogják látni a pici fiacskájukat, akkor lresz még csak heti 7 látogatás!!!
2009. szept. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kell neki egy átmeneti időszak, mert megszokta, hogy gyakran találkozik veletek. Pár hónap alatt meg fogja szokni és akkor rájön, hogy ezt nem utálatból csináljátok.
2009. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom dolgozol, párod is dolgozik, mellette a házimunkát is meg kell csinálni és még élni is szeretnétek az életeteket, ezt kell elmagyarázni anyósnak, ha meg akar jöjjön át, de ne túl sűrűn:)
2009. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
a ti életetek, ti döntitek el... ha az anyós megsértődik ezért, akkor én nem foglalkoznék vele... ti sem mondtátok meg neki, hogyan éljen és kivel, ő se mondja meg nektek
2009. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Több, mint 2 év alatt nem sikerült megszoknia :( Az a baj, h a férjem annyira "szociális", hogy baromira zavarja, ah az anyja meg van sértődve. Ilyenkor ideges és kettőnk között sem mennek a dolgok.
2009. szept. 30. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!