Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyit illik...

Szerintetek mennyit illik félre tenni ebből a fizetésből, ha otthon lakok még?

Figyelt kérdés
Szüleim nem kérnek semmit a közösbe, azt mondták gyűjtsek inkább a jövőmre. 110 ezerből mennyit lenne ideális elrakni havonta? Lány vagyok.
2013. máj. 9. 20:18
1 2 3 4
 11/35 fersk ***** válasza:
73%

"sok kiadás van egy hónapban,gondolj csak ruhára,cipőre stb"

Ez igen!!:)

2013. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
10%

Miért Te nem szoktál ruhát venni?

Én férfi vagyok,de ha veszek egy normális farmert az legalább 25 ezer,egy jobb sportcipő 25-30 ezer.Telefon kb.havi 15 ezer,stb.Szerinted mi marad 110 ezerből?

Semmi!

2013. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
52%
Buszbérlet?? Munkahely ált. fizeti az útiköltség nagy részét. Ruha, cipő ilyesmi??? Azt azért nem havonta szokás venni. A szórakozás is más olyannak aki dolgozik. Nem heti 3-4 alkalom hanem 2-3 hetente egy.
2013. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
17%
Egy lánynak biztosan nincsenek kiadásai mi?Az egy dolog ,hogy otthon is eszik,de azért as munkahelyen is kell kajára költeni,aztán fogamzásgátló se két fillér,fehérneműk stb.110 ezerből szerintem normális estben nem marad semmi,én 150-160 -at keresek nettóban ,de a hó végén nem marad semmi,pedig nem élek nagy lábon.
2013. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 fersk ***** válasza:
81%

12-es válaszoló:

Havonta 25-ért farmert? Szar anyagból lehet, ha csak addig bírja...

2013. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
98%
Nem élsz nagy lábon??? Nekem is sport cipőm van és márkás de nem 20 ezer volt. Ruhára sem költök tizezreket. Pedig én nő vagyok. Aki meg tudja fogni a pénzt és nem vesz minden hónapban új ruhát, új cipőt meg a munkahelyre visz szendvicset v ilyesmi annak marad. Én havi 60 körül kerestem és 40-et tettem el jobb hónapokban. Ha vettem ruhát (amit nem minden hónapban tettem meg) akkor is egyszerre max 10 ezerért és nem több. Gyógyszer meg 3 havonta 6 ezer. Tehát én a piti kis fizetésemből többet eltettem mint te. Attól h te nem tudsz spórolni más még tudhat.
2013. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%
Én amikor hasonló helyzetben voltam, próbáltam szinte mindent félretenni és a lehető legkevesebbet költeni. Nem éltem remeteéletet, de nem költekeztem. Bejött, most amikor éppen szűkösebb helyzetben vagyok és már különélek, van hova nyúlnom, nem kell kéregetnem. A megtakarítás fontos!
2013. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
18%
17!Annak az életnek mi értelme van?Hiszen megvonsz magadtól mindent,egy hétvégén legalább 10 ezer elmegy sörözésre a haverokkal+ focimeccs belépő.Persze a lányok jobban tudnak spórolni,ezért nem akarok még megnősülni,az asszony biztosan fukarkodna...
2013. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
57%

Én is 110-120 körül keresek havonta.

Nekem sem kell leadni itthon, van aki azt írja, hogy attól illene, mert nem kérnek..szerintem ez hülyeség. Ha a szülők tényleg nem szorulnak rá a pénzre és megélnek anélkül is normális szinten, hogy a gyerek adna, akkor minek kellene több 10ezret odaadni? Én sem adok pénzt soha, bevásárolni viszont szoktam itthonra mindig, de ennyi.

De nem tudom, hogy egyesek hogy gondolják, hogy 70-80 ezreket el lehet ebből tenni ennyi fizetésből. Én fizetek magamnak telefonszámlát, internetet, autóm van (benzinre elég sok el megy havonta) plusz mivel van barátnőm így őt is elviszem néha ide-oda (étterem, pizzéria, állatkert, mozi stb.) és szeretek én fizetni, nem várom el tőle mivel tanul még és mellette dolgozik, de így sem keres még sokat, nem várom el, hogy ilyenekre is ő költsön, sőt szoktam néha neki is kifizetni a telefonszámláját, ha nem tudja magának. ( Nem vagyok sem papucs, és nem használ ő sem ki, még mielőtt valaki erre gondolna, egyszerűen szeretem és tudom hogy mennyit dolgozik meg tanul és még néha így is muszáj, hogy kisegítsem és nem sajnálom tőle a pénzt mert megérdemli)

És akkor még nem említek itt olyanokat, hogy munkába néha szoktam magamnak venni kaját, üdítőt, plusz azért kozmetikai termékeket (dezodor, hajzselé, tusfürdő, borotvahab stb.) is kellenek gyakran. Úgyhogy nem is hiszem, hogy túl nagy lábon élek vagy olyan luxus dolgokra költenék havi szinten és mégis elmegy a pénz.

Persze nem mind szerencsére, rakok félre is.

Kocsit már vettem készpénzre, most házra gyűjtök, és havi szinten 40 ezret tudok eltenni ebből 110-120 fizetésből. De ezt a 40 ezret is úgy, hogy hónap végén már nem is marad nagyon pénzem, mert a maradék 70-80 ezer elmegy.

Úgyhogy szerintem ennyit neked is félre kell tudni tenni. De attól is függ mire spórolsz meg hogy mennyire költesz magadra.

25/F

2013. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
65%

19

Mivel nem járok minden héten bulizni, mert már rég kinőttem, ezért ez nem nagy probléma számomra. Nekem az a szórakozás hogy összebújok a kedvesemmel és megnézünk egy filmet. Egy évben 1-2 alkalommal elmegyünk buliba ha olyanunk van, de egyáltalán nem hiányzik. Jah és ha megyünk valahova akkor is többen megyünk és mindenki fizet valamit uh nem megy annyira a pénz. Miért elképzelhetetlen az h valaki nem jár naponta bulizni meg nem kellenek neki több tízezres ruhák???

2013. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!