Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felelőtlenség egy tizenhét...

Felelőtlenség egy tizenhét éves lányt a néhány hónapos kisbabájával saját lakásba költöztetni?

Figyelt kérdés

Lakás az ő nevén van, nem hitelből, szülei folyamatosan utalják át a pénzt, fizetik a bejárónőt és a bébiszittert, de ők maguk nem segítenek személyesen.

Ui: sem a lány, sem a szülei nem vagyok.



2013. máj. 23. 20:41
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
53%
"15 Milyen sok baj?" - Látom nem sikerült senkinek megérteni a 14-ben mondottakat. Kár.
2013. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nagyon nem jó a hozzáállása a szülőknek. Elsőre talán azt gondolhatjuk, hogy mindent megtesznek a lányuk kényelméért, ez így is van, de nem a legjobb eszközökkel!


Én 20 évesen szültem meg a kislányom, előtte anya végzett helyettem mindent. Nem dolgozott így mosott, főzött, takarított, még a ruháinkat is összehajtogatta. Nekünk semmit nem kellett csinálnunk. Igazából sokszor elvárta volna, hogy csináljak meg néhány dolgot (a főzésen kívül) helyette, de ezzel az volt a gond, hogy ha belekezdtem valamibe mindig belekötött, hogy az úgy nem jó, azt nem úgy kell, azt miért úgy csinálom és a vége mindig az lett, hogy inkább ne csináljak semmit. :) Így otthon szinte semmit sem csináltam, csak akkor ha Anya elment otthonról és akkor szépen meglepiben kitakarítottam, olyankor nem kötött bele. :) Néha eljártam a fősuli mellett diákmunkára, meg előtte is még a gimiben de sok más nem jellemezte az aktivitásomat.


Majd amikor 6 hetes volt a lányom különköltöztünk a Párommal és a mélyvízbe kerültem. :) Gyors főzőtanfolyam, takarítás, egyszóval a háztartás teljes vezetése. Majd amikor a lányom 10 hónapos volt, visszamentem dolgozni mivel a Páromat sajnos elbocsátották. Az elején folyton csak aludtam volna, mozdulni sem bírtam 1-1 munkanap után. Fetrengtem az ágyban, elmaradtam a házimunkával, a főzéssel, egy nagy nulla voltam. Majd ahogy teltek a hetek éreztem, hogy megerősödöm.


Azóta egy év telt el, simán vállalok 1 óra sétát, pörgök ezerrel, csinálom a fősulit, mellette meló, vezetem a háztartást, plusz itt a kicsi Vele is foglalkozom. Most először érzem azt, hogy vittem valamire és hasznos vagyok valahol. Érzem azt, hogy igen, megcsináltam, önerőből amire sosem voltam képes ezidáig. Ehhez az kellett, hogy igenis beledobjanak a mély vízbe és megtanuljak a saját lábamon állni. Ez soha sem ment volna egy bébiszitterrel meg egy bejárónővel a hátam mögött. Nem tudnám becsülni a munka, a megfőzött étel, a pénz értékét.

2013. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
91%
ha nálad a bölcsek köve, akkor miért nem fejted ki az álláspontodat, ahelyett, h burkoltan lehülyézel? párunkat nagyon is érdekelne, h mitől jobb 17 évesen, két év "felnőttkor" és 8 általános, meg egy félbehagyott gimi után szülni, mint 28-30 évesen? tudod, csak mert erre nem adtál érdemben választ. kár!
2013. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
79%
23-as 21-esnek ment
2013. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
79%
Engem is érdekel, bocs nem értem.
2013. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
81%

Az a felelőtlenség, hogy 17 évesen szülni engedték!

Ha arra volt esze, akkor már akár el is láthatja, ahogy látom mindene megvan, sokan ennél nehezebb körülmények közt élnek, gyerekkel,fiatalon.

2013. máj. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

a szülők akármennyire is támogatják, ezzel sztem azt érzékeltetik, h nem kellett volna 17 évesen gyereket szülni, amivel egyet értek.

egy újdonsült anyának néha többet ér pár jó szó és tanács mint egy rakás pénz. persze az sem hátrány, de még nem elég, h normálisan tudja nevelni a gyerekét.

a lány volt felelőtlen, h nem figyelt oda normálisan a védekezésre.

2013. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
26%
Nem ha volt olyan felnött hogy szexeljen és lebabázon eltartasa magát, lealább fizikailag gondoza ő a gyereket, nőljön fel oldja meg a helyzetett.
2013. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Végül is legrosszabb esetben haza mehet. Bár van bejárónő és bébiszitter is így megint nem kell felelősséget vállalnia.
2013. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes "jutalmat" kapott, amiért sikerült 17 évesen teherbe esnie, de gondolom a nevelés lett elrontva, szülők meg fizetik, de magasról tesznek rá.
2013. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!