Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jelen esetben mi szolgálná a...

Jelen esetben mi szolgálná a gyerek érdekeit?

Figyelt kérdés

A gyerek 4 évés lesz. Együtt élnek a nagymamával (3 évig ő tartotta el őket). Most van az anyukának munkahelye.

Az apuka alkoholista, gyakorlatilag nincs otthon soha, a gyerekre nem figyel, nem is lehet vele egyedül hagyni, mert már többször hagyta magára, és elment a kocsmába.

Az anyuka szereti a gyereket, ez látszik, viszont rosszabb, mint egy kocsis (nem csak a gyerek előtt, de gyerekkel is úgy beszél). Ezen kívül már 4 hónapja köhög a gyerek és nem adja neki a felírt gyógyszereket, a dokihoz pedig nem viszi vissza, mert el akarja küldeni vérvétélre, mivel sovány, és karikásak a szemei.

Emellett nem foglalkoznak vele, most, hogy jár oviba, már kicsit jobb a helyzet, de ha otthon van, csak a tv-t nézi, hallagatja, hogy ordibálnak otthon, elküldik egymást a k***a anyukba.


A fiú az unokaöccse a férjemnek. Egyszerűen szörnyű nézni, hogy tönkre megy a gyerek. Nem tudom mit lehet tenni, és egyáltalán van-e jogunk beavatkozni a dolgaikba, de ez nem mehet így tovább. Újabban nem mer egyedül aludni, és újra bepisil.


2013. máj. 27. 13:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint a gyerek a férjem unokaöccse, az apa a testvére.
2013. máj. 27. 13:09
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel a gyerek helyzete, akkor hétvégeken vidd el hozzátok.

A legjobb, ha elöször csak egy egy délutánra, és egyre sürübben. Te tudsz megfelelö ellátást és szeretet adni, megfelelöen foglalkozni vele.igy marad a családjával de kap jobb körülményeket is.

2013. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A gyerek valós érdekeit nyilván az szolgálná, ha kikerülne egy normális családba, ahol szeretik - pl. akár hozzátok is. A lehetőségek sajnos nem ilyen fényesek.
2013. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom az lenne talán a legjobb, ha a gyereket kiemelnék ebből a családból, az viszont más kérdés, hogy biztosan nektek kellene-e kirobbantani egy ilyen mértékű "botrányt". A családi kapcsolataitok rámennének az biztos.

Próbáljátok ezt egymás között elintézni, elvinni magatokhoz amennyit csak lehet, lásson normális családi életet is, tanuljon normális értékrendet is.

Az anyja szereti, ezt te is belátod, lehet csak képtelen már normális viselkedni a férje miatt. Vele próbáljatok beszélni a lehetőségekről.

2013. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom! Nem vagyok jártas ilyen ügyekben, talán lesz, aki okosabb dolgot is tud írni! Nekem csak annyi jutott eszembe, hogy keresd fel a gyámhatóságot, és panaszold be a családot! Én mindenképp megtenném a gyermek érdekében! Szerintem egyéb módon nincs semmi olyan törvényes dolog a kezedben, amivel beleszólhatnál az életükbe! remélem, sikerül megoldanod és lesz kitartásod hozzá.

Esetleg azt nem tudjátok vállalni, hogy a gyermek sok időt tölthessen nálatok,més ti megmutassátok neki a jó példát, ill. szeretetet és törődést adnátok neki?

2013. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amikor lehet megyünk hozzájük (kb. havonta). Mi Budapesten lakunk, ők 150 kmre. A nagymamával szoktak hozzánk jönni, olyankor, mintha egy teljesen más gyerek lenne, nem szeretne haza menni. Mindig veszünk neki ruhát, mert télen sajnos azt se tudták megvenni (persze ez egy szélsőséges eset)
2013. máj. 27. 13:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszélgetünk az anyukával mindig, de semmi változás. A férjével szemben tehetetlen (nem csak ő, hanem már mindenki). Már volt tisztító kúrán, de az elvonóra már nem ment el... Sajnos kényszeríteni se lehet, mert nem agresszív (már csak az hiányozna). Én megértem, hogy az anyuka kíván már idegileg, csak a baj, hogy ennek a gyerek issza meg a levét.
2013. máj. 27. 13:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán ha a nagymama lenne a gyámja. Nem tudom mennyi idős a nagymama, tudná-e vállalni. A gyerek érdekét nem szolgálja, hogy ilyen szülők neveljék, még ha szereti is az anyja.

Esetleg ti magatokhoz vennétek?

A gyermekjóléti szolgálatnak vagy a gyámhatóságnak kellene szólni. A gyerek érdekében minél hamarabb. Igen, van jogotok beleavatkozni, méghozzá a gyerek érdekében. Ha szeret benneteket, veletek lenne a legjobb, mivel a nagymama a szülőkkel együtt lakik. Szegény kisgyerek... A védőnőnek ezt már rég jelezni kellett volna.

2013. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kisné Ági válasza:
Sajnos, a férjemék családjában is volt ilyen eset.Az ő unokaöcsét elhagyta az anyja,az apja nevelte,aki bár nem ivott,nem gondoskodott róla rendesen.Próbáltunk segíteni nekik,amíg apukának volt belőle haszna elfogadta,volt,hogy december 23-án hozta a gyereket dolgoznia kell,vigyázzatok rá.27-én hazavitte egy kösz nélkül,nyáron heteket volt nálunk,felruháztuk,stb.Amikor megpendítettük,hogy magunkhoz vennénk a kisfiút,elhatárolodott,hogy neki szüksége van a pénzre,amít utána kap,elvadította tölünk 😞.Kihívhatam volna rá a gyámügyet,utólag bántam ,hogy nem tettük.A gyerek magáévá tette az apja gondolkásmódját,elvárja,hogy eltartsák a semmiért,a 3.szaksulit,hagyta ott,pedig jó eszű gyerek volt.Sajnos,elkallódott ...Ha anyukával megtudjátok beszélni,hogy hozzátok kerüljön(ha akarjátok),most míg kicsi,addíg érdemes.Később beleívódik a rossz szülői minta,hiába szenved tőle.
2017. ápr. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!