Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan létezik, hogy előre...

Olyan létezik, hogy előre megmondható valakiről, hogy papucsférj lesz?

Figyelt kérdés

Nehezen ismerkedem, mivel nem vagyok az a rámenős típus. Két éve részt vettem egy tanfolyamon, ahol (mivel egy éves volt) elég jól összekovácsolódott a társaság. Az egyikük megkérdezte "költőien", hogy nekem vajon milyen nő lesz az, akivel majd összejövök. Erre a társaság egyik tagja (középkorú nő) azt mondta, hogy "egy kapitány."

Visszakérdeztem, hogy az meg micsoda? Azt mondta, hogy olyan, aki irányít engem.

Ez eléggé ledöbbentett, mert ugyan nem vagyok egy "mindenkit ledumálok" típus, de azért annyira nullának sem érzem magam, hogy ez legyen belőlem.

Valóban ennyire másnak tűnik az ember kívülről, mint amilyennek önmagát érzi?


2013. máj. 29. 10:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen.
2013. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :(
2013. máj. 29. 10:35
 3/23 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt egy alakuló kapcsolatom, rá azt mondtam papucs lenne:) 26 éves volt már, de semmit nem tudott megcsinálni egyedül, mindenben a segítséget kért mindenkitől, mindenbe beleegyezett, nem volt soha egy önálló gondolata. Véletlen találkoztam az anyjával megértettem hogy miért ilyen:) Szinte láttam lelki szemeim előtt, hogy nekem kellene átvenni a helyét. Nem mondom, hogy csak ezért, de közrejátszott abban, hogy nem lett semmi a kapcsolatból. Társat keresünk, de nem kell átesni a ló másik oldalára sem. Egy férfi legyen férfi, néha csapjon az asztalra, képletesen persze:)

Azt nem tudom hogy te milyen vagy:)

2013. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Sokszor igen, gyakran a körülmények is meghatározzák, hogy mit mutat meg magából valaki és mit nem.

Aki alig ismer, az csak felületesen ítélhet meg. Az ilyesmit ne vedd komolyan.

Ha sok felületes ítélő mondja ugyanazt, akkor kifele biztos olyannak tűnsz, de még mindig nem biztos, hogy olyan vagy.

Legjobb, ha azok kritikáira figyelsz, akik valóban ismernek, beszélgettél velük sokat, ismerik az értékrended, gondolkodásmódodat.... Ha ilyenek mondják egybehangzóan, akkor valóban érdemes elgondolkodni.

2013. máj. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdés: Az önismereten dolgozni legfontosabb életre-szóló emberi feladatunk. Nehéz.

A másik kérdés: a vélemények mindig a véleményalkotót is jellemzik.

Ebben az esetben - érzésem szerint- csak a középkorú nőt jellemezte, vagyis ő "egy kapitány". Miért? mert aki így "ráolvas" valakire valamit, az bizony nem jó lélekismerő, viszont a saját akaratát nagyon is rá akarja erőltetni másra. Ne dőlj be neki. Egy kedves, megértő lány lenne jó társad, akivel megbeszélitek a dolgokat, nem ráerőltetitek egymásra, hanem figyelve a másikra, együtt megkeresitek a jó megoldásokat a felmerülő kérdésekre.

Remélem, találkozol ilyennel, és - nem kell rámenősnek lenni- kitartóan udvarolva meghódítod a szívét! :)

2013. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem keresem a konfliktusokat és nem is szeretem őket. A lányok terén sok csalódás ért, ezért sem vagyok különösebben bátor típus, utálom a kétértelmű "jeleket2, mivel már többször megszívattak velük. Ugyanakkor nem vagyok olyan, akiből két szót nem lehet kicsikarni, ha jó a társaság, akkor feloldódom. Az elmúlt nyáron külföldön dolgoztam, ahol magamnak kellett boldogulnom, a hely lefixálásában természetesen kaptam segítséget, de a kinti boldogulás már magamtól függött.

Most is egyedül lakom, egy családi házban, ellátom a teendőket.Túlzásnak tartom, hogy mindenkinek egy kőkemény f...gyereknek kellene lennie.

2013. máj. 29. 10:41
 7/23 A kérdező kommentje:
67 %, tanfolyamról ismertük egymást. Azt azért nem gondolnám, hogy teljesen belém látnának.
2013. máj. 29. 10:42
 8/23 anonim ***** válasza:

Rám is sokan azt gondolták hogy egy papucs férj leszek, de nem ez lettem. Igaz hogy még nem vagyunk házasok, de már 4 jártunk lassan már 5 2,5 éve lakunk együtt, és nem irányít engem, nem is hagyom, és sokan akik ezt gondolták rólam, megdöbbentek hogy tévedtek.

Szóval nem kell ezt készpénznek venni, amit mondanak.

Ha úgy érzed hogy irányít akkor csapj az asztalra, ne a nőre, nőt nem verünk :)

2013. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Az más, ha vannak olyan dolgok amikben kell a másik segítsége, irányítása, bíztatása, és szerintem az is más ha valaki full papucs.

Nekem van egy ismerősöm akinek a párja tipikusan a papucs kategóriába tartozik. Ha a haverja felhívja a srácot, hogy egy fél órára találkozzanak már, megkérdezi a barátnőjét, hogy elmehet-e, (de úgy h még le sem tette a telefont, hogy ha nemleges válasz jönne, még időben közölje), amikor elengedi a haverjaival meginni egy sört, de késik 10 percet mint amit megbeszéltek, hogy hazaér, a csaj már kivágja a hisztit, külön alszanak. Legutóbb a srác késésben volt egy ilyen összejövetel után, és képes volt egy 2 személyes tállal és 1 üveg borral hazamenni az asszonyhoz, csak hogy kiengesztelje...

A csaj nem kéri ki a véleményét, egyedül dönt mindenben. Szegény srác már megszólalni is alig mer mellette. Semmit nem csinálhat anélkül, hogy megkérdezné a csajt róla.

Hogy miért van vele? mert kényelmes neki, hogy ezek ellenére van aki mos rá, főz rá, külön tud élni a szüleitől saját lakásban stb...

Nah, ő papucs! :)

2013. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Egy kedves, megértő lány lenne jó társad, akivel megbeszélitek a dolgokat, nem ráerőltetitek egymásra, hanem figyelve a másikra, együtt megkeresitek a jó megoldásokat a felmerülő kérdésekre."


igen, én is pontosan ezt gondolom. Azt szeretném, hogy egyenrangú felek legyünk, az az igazi. A papucsférj szerep szerintem nem menne nekem. Nyílt parancsolgatás ellen azonnal fellázadnék, mert volt már részem sajnos benne, sok ilyen emberrel találkoztam eddigi életem során. A másik, manipulatív stílushoz pedig félelmetesen okos nőnek kellene lenni az illetőnek. Ez persze borzasztóan beképzelten hangzik, tudom.Arra céloztam vele, hogy sokat olvastam már a nők kifinomult eszköztáráról a férfiak manipulálására és másokkal szemben én soha nem becsülök le egyetlen nőt sem ilyen téren. De nem is szeretném, hogy ha ellenfélként tekintenénk a másikra.

2013. máj. 29. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!