Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most hol éljek: Itt Dél-Németo...

Most hol éljek: Itt Dél-Németországban, vagy Menjek haza (hova a szívem vágyik) : haza Magyarországra. (? ) hol eresszek gyökeret?

Figyelt kérdés

Nagyon Nagy ez a dilemma. És már elegem van az állandó ugra-bugrálásból, hogy havonta utazok haza 1200 km-t meg vissza 1200 kmt. Talán ha lenne itt kint hazai (szép magyar) barátnőm, úgy könnyebb lenne. De a családom is otthon van.

Most kell jól döntenem, még fiatal vagyok. 27/F. Végzett közg. diplomás, német-angol üzleti nyelv jól megy. Dolgoztam is már itt nagy cégnél. Jó itt csak minden ami jó és szolgáltatás: drága. Minden ami jó, hiányzik otthonról. Le is írom pro- és kontraérveket.


PRO:

Dél-Németo.: Jól lehet keresni, mindig nagyon sokféle munkalehetőség van, jól beszélem a nyelvet, elfogadnak, segítőkészek velem szemb. Nem kell h autóm legyen, hisz van elektromos autókölcsönzés, relatíve tök olcsó. van nyaralási pénz és 13. havi fizu is. Talán vmi bónuszt felosztanak. Igényes a kiszolgálás színvonala a boltokban, olcsóbbak és jobbak az élelmiszerek. SZép a környezet, nincs szmog. Nem oly drága ez a szoba se. Közel a francia és svájci határ, szívesen kirándulunk a haverokkal arra.

Van itt is sok hazai arc.: Miskolci haverok, meg régebben kijöttek egész sokan vagyunk itt magyarok.

Magyar lányok is vannak, csak egy se tetszik.

Itt minden kiszámítható, pontosan szabályozott, korrekt.

Hamar összejönne egy szép kis hajóra vagy kocsira való.

Itt is megtalálom a lehetőségeket, de otthon is vannak sztem.


Kontra: Egész Családom otthon van Kelet-Magyaro.on és Pesten. Budapesten, amit annyira nagyon szeretek. Egyetemi Bulik, olcsó sör, Szép gyönyörű lányok, azok a misztikus romkocsmák, haverok, frankó termálfürdők, relat. olcsó squash pályák, olcsóbb szolgáltatások (pl masszőr, szauna, pizzás, stb) BP jó (csak Szmogos) munkalehetőségem is lenne, igaz nem fizetnék csak a felét mint itt, DE KIT ÉRDEKEL, ha ilyen emocionális többlethez jutok? Itt egyedül mire megyek a sok zsével? EZek a banya német nők meg olyan halvérűek, meg olyan alaktalanok, Vállasak, szögletesek, Fatörzs comb, láb, maszkulin klingoln arcúak. Jaajj... ne. elég volt.

Hol itt a forró nyár? a finom mézédes sárgadinnye?? Meg a kedves nénike a piacon... sehol.

Itt ez a cég azt szeretné ha majd mennék Kínába meg Brazíliába. Mondtam neki, hogy már innen sápadt arcúaktól inkább hazamennék szép Magyarországra, ahol rendesen süt a nap, jó kaják vannak, és szépek a nők, aztán majd telefonon beszélünk!:D hát nem akarják, hogy elmenjek.

De hát ezt én döntöm el! ÉS nekem mindenki ki fontos nekem OTTHON VAN!! Mi a csudát csináljak?



2013. máj. 31. 01:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Húha.. Hát tényleg nagy dillema, de szerintem leírtál mindent. Ha ott nem vagy boldog akkor gyere haza! Ha meg nem úgy sikerülnek itthon a dolgaid, mint ahogy elképzelted még mindig visszamehetsz. Egyébként nekem is honvágyam lenne, szóval megértelek. :)22/L
2013. máj. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Németek. Én ismerek pár bomba nőt berlinben is
2013. máj. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Salx Narval ***** válasza:
74%
Ha itthon is vannak lehetőségeid ne habozz, gyere haza.:D Nem mindenki képes elszakadni, én sem tudnék.
2013. máj. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Maradj kint addig amig ossze nem szedsz annyi penzt amit befektetve lesz egy jo kis passziv jovedelmed es az kiegesziti az itthoni fizudat.

Baromsag hajora meg draga kocsira kolteni, azok nagyon gyorsan veszitenek az ertekukbol es semmi latszatja nem lesz annak hogy kint "szenvedsz".

2013. máj. 31. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%

Hát nekem ez a romkocsma, olcsó sör, szép lányok, egyetemi bulik nagyon gyenge érv. Sőt ez kicsit olyan, hogy itthon se lesz már ugyanaz, mert felnő az ember, és egyszerűen túl lesz ezen a korszakon. Amire jó visszagondolni, nosztalgiázol, de hiába jössz haza, már akkor sem leszel 20 éves gondtalan egyetemista.


Meg küldene a cég Brazíliába? Ember, tudod ott mennyit süt a nap, meg milyen nők vannak?


Én a magam részéről Németországot választanám. Nem vagyok annak a híve, ha valaki kulimunkát végezni telepszik ki és az életcélja a takarítás, külföldi minimálbér, mert azért nem éri meg feladni szerintem mindent, de egy normális, sőt kifejezetten jó munkát, egy sokkal igényesebb, fejlettebb, jobban szervezettebb egyáltalán mai és európai országban én már nem adnék fel.


Magyar nőkhöz is hozzá lehet állni úgy, hogy ótvar igénytelen retek mindegyik, ha épp olyan hangulatban vagy, hiába nem igaz, ugyanígy a német nők se mind olyanok, mint egy she-hulk.

2013. máj. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

[link]


Ezek annyira szarok? LOL

2013. máj. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez teljesen egyértelmű. Gyere haza. Nem minden a pénz, ha a lelked haza vágyik!
2013. máj. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
18%
"If you don't like germany then piss of back to your own country count"
2013. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
Figyu. Lassan június van, mégis van, hogy fűtök, mert fázunk. Ennyit a napsütésről. És most komolyan: Én haza nem jönnék semmiért sem. És pont Kelet-Magyarországról álmodsz? Ezt nem mondod komolyan? Nem tudod, mi van itt az egész országban. Munka, na az nincs. Onnantól kezdve semmi sincs. Hiába kedves a néni a piacon, nem ad neked mosolyért sárgadinnyét. Én nem jönnék haza. Ott tudsz boldogulni.Itt nem, mondjuk ez túlzás, hogy nem, csak nagyon nehezen lehet jutni egyről a kettőre.
2013. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%
NE GYERE HAZA!!!!!!
2013. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!