Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most hol éljek: Itt Dél-Németo...

Most hol éljek: Itt Dél-Németországban, vagy Menjek haza (hova a szívem vágyik) : haza Magyarországra. (? ) hol eresszek gyökeret?

Figyelt kérdés

Nagyon Nagy ez a dilemma. És már elegem van az állandó ugra-bugrálásból, hogy havonta utazok haza 1200 km-t meg vissza 1200 kmt. Talán ha lenne itt kint hazai (szép magyar) barátnőm, úgy könnyebb lenne. De a családom is otthon van.

Most kell jól döntenem, még fiatal vagyok. 27/F. Végzett közg. diplomás, német-angol üzleti nyelv jól megy. Dolgoztam is már itt nagy cégnél. Jó itt csak minden ami jó és szolgáltatás: drága. Minden ami jó, hiányzik otthonról. Le is írom pro- és kontraérveket.


PRO:

Dél-Németo.: Jól lehet keresni, mindig nagyon sokféle munkalehetőség van, jól beszélem a nyelvet, elfogadnak, segítőkészek velem szemb. Nem kell h autóm legyen, hisz van elektromos autókölcsönzés, relatíve tök olcsó. van nyaralási pénz és 13. havi fizu is. Talán vmi bónuszt felosztanak. Igényes a kiszolgálás színvonala a boltokban, olcsóbbak és jobbak az élelmiszerek. SZép a környezet, nincs szmog. Nem oly drága ez a szoba se. Közel a francia és svájci határ, szívesen kirándulunk a haverokkal arra.

Van itt is sok hazai arc.: Miskolci haverok, meg régebben kijöttek egész sokan vagyunk itt magyarok.

Magyar lányok is vannak, csak egy se tetszik.

Itt minden kiszámítható, pontosan szabályozott, korrekt.

Hamar összejönne egy szép kis hajóra vagy kocsira való.

Itt is megtalálom a lehetőségeket, de otthon is vannak sztem.


Kontra: Egész Családom otthon van Kelet-Magyaro.on és Pesten. Budapesten, amit annyira nagyon szeretek. Egyetemi Bulik, olcsó sör, Szép gyönyörű lányok, azok a misztikus romkocsmák, haverok, frankó termálfürdők, relat. olcsó squash pályák, olcsóbb szolgáltatások (pl masszőr, szauna, pizzás, stb) BP jó (csak Szmogos) munkalehetőségem is lenne, igaz nem fizetnék csak a felét mint itt, DE KIT ÉRDEKEL, ha ilyen emocionális többlethez jutok? Itt egyedül mire megyek a sok zsével? EZek a banya német nők meg olyan halvérűek, meg olyan alaktalanok, Vállasak, szögletesek, Fatörzs comb, láb, maszkulin klingoln arcúak. Jaajj... ne. elég volt.

Hol itt a forró nyár? a finom mézédes sárgadinnye?? Meg a kedves nénike a piacon... sehol.

Itt ez a cég azt szeretné ha majd mennék Kínába meg Brazíliába. Mondtam neki, hogy már innen sápadt arcúaktól inkább hazamennék szép Magyarországra, ahol rendesen süt a nap, jó kaják vannak, és szépek a nők, aztán majd telefonon beszélünk!:D hát nem akarják, hogy elmenjek.

De hát ezt én döntöm el! ÉS nekem mindenki ki fontos nekem OTTHON VAN!! Mi a csudát csináljak?



2013. máj. 31. 01:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

Én Dél-Németországot választottam.


Néha engem is elfog a honvágy, aztán mikor hazamegyek (szintén havonta), akkor meg is szűnik.


Büdös, szmogos, koszos budapesti utcák, bunkó, tolakodó nyuggerek a buszon, törökök helyett cigányok, ótvar, öltözködni nem tudó olcsó ringyók az utcán (tisztelet a kivételnek), csövesek, pesszimizmus, diktatúra és kommunizmus...


Imádom a családomat, de lassan jobban örülök, ha ők látogatnak, mintha én megyek haza, mert a magyarországi helyzet elviselhetetlen.


Bár tegyük hozzá, hogy nekem párom is van itt kint, mindenem megvan, amit csak szeretnék.

2013. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Én valamilyen szinten megértelek, mert én is külföldön élek, igaz én másfél órára a családomtól a határ mellett és már férjnél vagyok, hamarosan jön a gyerek... De akkor is hiányzik az otthon. Azonban azt tanácsolnám, inkább maradj, ha ott biztos a munkahelyed, a lakhatásod. Ugyanis nagyon sokan akarnak még kimenni, ha hazajössz, nem biztos, hogy vissza tudsz menni. Ismerkedj, biztos ott is van szép magyar lány...
2013. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat!


Én arra, jutottam, hogy mivel a családom, a barátaim, régi cimborák, a mentális egészségem és a jövőbeli boldogság

az első, És utána jön a munka, lakás, pénz stb,

hogy ha lehet, Én Hazamegyek.


Elsők a legfontosabb emberek, és a velük töltött idő: Ők pótolhatatlanok. (nagymamám, nagyapám már 90 évesek!)


Másodlagos a munka, lakás, kocsi, pénz.: Azok pótolhatók.

(a pénz az csak jön, megy.)


De szívemhez közel álló Emberek és az Idő: nem pótolhatók.


Nem köt ide a munkán kívül semmi emberi kötelék! Nem érdekel ez a fizetés se, amikor a belépő díj egy buli helyre 8 Euró, egy sör 3-4Eur, és akkor ott vannak a deszka léc fatörzslábú csontos vállas német nők akik salátán kívül mást nem tudnak enni: szóval minek adjam ki a bulizásra az 50 Eurókat? Egy este 80-100 Eur is elmenne.

Én ezért a sótlan,kamu bulizásért nem fizetek. És Nem akarok egy ilyen hideg, szigorú német távolságtartó nőtípussal egy életet leélni. Nagyon MÁS, mint az igazi kedves otthoni, hazai nőtípus, ami az Én kultúrámon nőtt fel, Én anyanyelvem, az Enyém! És ez kell nekem hosszú távon.

És elnézést azt elfelejtettem írni, h 2 hónap múlva meg úgyis lejár a szerződésem. Nem fog érdekelni hogy most hanyadik Linie be sorolnának be fizetésbe, asszem a 3. az olyan br. 3500 Eur körül lehet.

Én arra jutottam, hogy nekiállok innen magyarországi (pesti) állásokra jelentkezni. 1-2 hónapot adok neki, hogy találjak valami jót. És ha kapok, Azonnal Hazamegyek.


Van egy film, amit szeretnék veletek megosztani, még otthon néztem moziban, nagyon nagyon tetszett! (talán még adják otthon) az Oblivion , Feledés.

A filmből egy mondat nagyon megmaradt a fejemben Tom Cruise (önkéntes memóriatörlés után) mondja mikor leszáll a Földre:


"Legbelül valami azt súgja, hogy van itt valami, amiért Érdemes harcolni.. Ami a miénk, a mi otthonunk. "


"Megnyertük a háborút, és még nekünk kell elmenni?? Furcsa dolog ez."


http://www.youtube.com/watch?v=LEdERip1jME


A Föld egy emlék, amiért érdemes harcolni'


Ez tényleg igaz. Az én földem, ahol gyökereim vannak, a múltam, emlékeim: Magyarország.


Én nem hagyom hogy pénzzel megtévesszenek.

Harcolni fogok! A hazámért, családomért, boldogságomért.

2013. jún. 1. 00:36
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Ez vicces én pont Németországban tapasztaltam azt, hogy az embereknek úgy általában, és a fiataloknak főleg végre nincs karó a seggében mint Magyarországon, tök lazák, de egyben sokkal kulturáltabbak és igényesebbek is.


Sok szerencsét Magyarországon!

2013. jún. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező neked nincsenek véletlenül pszichológiai problémáid? Mert a túláradó, valóságtól távol eső, ömlengős irományodból nagyon úgy tűnik :S


Szép dolog a hazaszeretet, és egyetértek: a család, barátok, a boldogság pótolhatatlan.


Viszont azzal képtelen vagyok egyetérteni, ahogy a németekről vélekedsz. Nem tudom, hol élsz, de én az utolsóhoz hasonlatosan úgy vélem, hogy itt kint a nők sokkal csinosabbak, igényesebbek, vidámabbak, felszabadultabbak, ízlésesebbek, pozitívabbak. És nem csak a nők, az emberek úgy általában.

2013. jún. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#14: Nem értek veled egyet. Pont, hogy a "Stock in dem Arsch" az a helyi mondás arra ami pl. az echte német irodában a managerekre jellemző. Feszült, feszes tempó, azonnali kritika. De a fiatalokra is jellemző, hiszen mindent nagyon komolyan vesznek (jól teszik) és egyáltalán nem lazák.


#15: Nem igaz, Nem értek veled egyet: Otthon sokkal ízlésesebben, csinosabban öltözködnek a nők, fényévekkel előrébb járnak a divatban is (itt nem adnak arra) , és a milliószor szebbek a magyar nők!


Nem "ömlengés" amit írtam, én pontosan le akartam írni a helyzetet, gondolataimat, érzéseimet.

ennyi.

2013. jún. 1. 02:20
 17/24 anonim ***** válasza:
87%

Feszült feszes tempó és azonnali kritika van Mo-n is, ha nem állami "cégnél" helyezkedsz el. Bár azok közül is van, ahol az a jellemző, de az mindkettőre igaz, hogy az állami "cégek" alkalmazottai inkább segélyt kapnak, mint fizetést.


Mindegy, nekem sokkal szimpatikusabb a német munkamorál és munka utáni mentalitás is. Pl. otthon ha valami bajom van és egyáltalán mernék szólni, aztán várhatnám, hogy ilyen történjen: Közölték, hogy stressz-mentesítenek, azt szeretnék, hogy jól érezzem magam. Két nappal később a "nagyfőnök" jött le érdeklődni, hogy jól érzem-e magam, rendben van-e minden, meg ilyenek. Gondolhatod Magyarországon mit kapsz, ha kinyitod a szádat. :D

2013. jún. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%

A feszült, feszes tempó otthon is jellemző a komoly munkahelyeken...


Egyébként nem tudom, te honnan veszel ekkora baromságot, hogy a magyar lányok előrébb járnak a divatban! A divat MINDIG nyugatról jön. Én nő vagyok, ráadásul a divattal kapcsoltos a szakmám, úgyhogy erről ne akarj velem vitatkozni. Magyarország sokszor 2-3 éves késésben is van divatügyileg, Németország max, fél-1.


Pl. tavaly itt már embert alig láttál cicanadrágban mutogatni a hátsóját, a sok észkombájn mMagyarországon meg még télen a -10-ben is abban fagyasztotta a lyukát rövid szemeteszsákkabáttal. Ne próbáld már rájuk fogni, hogy divatosak.

2013. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

A Kedves 18. válaszoló megmondta a frankót! :D

*Zöld Kéz*

2013. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az együtt érző kommenteket, minden választ és információt!


Sok tényező függvénye ez, valóban. Egy két hónap múlva ha kapok otthon munkalehetőséget megfelelő pozícióban, hazamegyek.


Van itt is minden szép és jó, igaz... csak épp a családom nincs itt.


Kérdésemet megválaszoltnak, témát lezártnak tekintem.

2013. jún. 3. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!