Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a férjem esténként besegítsen a gyerekek körül?

Figyelt kérdés
A nagyobbik 2 éves, a kicsi 3 hónapos. Mindketten dolgozunk, ezért úgy beszéltük meg, hogy délután és esténként közösen vagyunk velük, tehát besegít az etetésnél, a fürdetésnél, játszik velük amíg én megcsinálom a házimunkát stb. Ez remekül működött 2 hétig, azóta viszont mikor hazaér, közli, hogy fáradt és pihenni akar, majd leül a gép elé és netezik lefekvésig. Próbáltam vele beszélni, de kifogásokon kívül semmi értelmeset nem sikerült kiszednem belőle. Mit csináljak, hogy kicsit összekapja magát?
2013. jún. 14. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Kapcsold ki a netet.
2013. jún. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálunk ez úgy működik, hogy ha megkérem a páromat szépen valamire, akkor megteszi. Őszintén: fogalmam sincs, hogy ez hogyan másképp tudna működni.
2013. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Netet kapcsold ki, ne adj neki kaját (oldja meg), meg pl. ne mosd ki a szennyesét, akkor majd észbekap
2013. jún. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Valami hatásosabb fellépés kell. Úgy van vele, hogy egy kis morgást megér neki, hogy ne kelljen megmozdulnia, hiszen te úgyis mindent elintézel. Majd megbékélsz. Nem szabad hagyni ezt eluralkodni, mert később még nehezebb lesz.

Én biztos éreztetném, hogy ez így nem működhet hosszú távon, nem vagy senki rabszolgája, a gyerekeket pedig közösen vállaltátok, közös a feladat is.

2013. jún. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha normálisan megbeszélés nem megy,akkor ne moss rá,ne főzz neki,ne pakolj el utána (bird ki).

hátha észbekap.

2013. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

kiszereled a gépből a tápot, és megmondod neki hogy 100XP-ért visszakapja. A modem/router 500XP. Csak észhez tér.

Az én férjem is ilyen, magától meg nem mozdulna, ha igen, akkor is csak felületesen, ímmel-ámmal végzi a dolgát, inkább kotlik a gép előtt. Nemrég két napra kidőltem betegen, gondolom nem kell mondanom, hogy nagytakarítást végezhettem utána, ennyi idő elég volt neki hogy szó szerint az egész ház szaladjon... valami vicc.

2013. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6%
Nyilván azért akar pihenni, mert valóban fáradt, hiszen dolgozik egész nap. Te hogy dolgozol egy csecsemő mellett? Nem tudom elképzelni. Hagyd pihenni pár órát es bizd ra pl a furdetest, vagy az etetest.
2013. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Külföldön bevett szokás 6 hetesen bölcsibe adni a gyereket,talán így dolgozik...
2013. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan odajutottunk, hogy meg kell zsarolni a gyerekem apját, hogy segítsen? Nah, ez a szomorú!
2013. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
6 hetesen? Nem inkabb 6 honaposan?
2013. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!