Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a dolgot, nem akarok szemét lenni?

Figyelt kérdés
ppárommal egyetemisták vagyunk, szüleinktől külön élünk, de anyukám lakásában. minden rezsit a szüleim fizetnek, a többit párom keresi meg egyetem melett. van egy nagyon jó barátnőm, akik 1 év után egyetemet váltott, elég nehéz volt neki, szüleinek már nem olyan jó az anyagi helyzete és nem tudtak neki albit fizetni, kolesz ronda volt. msegíteni akartam, így most nálam lakik, egyik pici szobánkban, a rezsiért. ezzel nincs is gond, nagyon szívesen. csak van egy barátja, aki távol jár suliba, másfél éve élnek távkapcsolatban. elején megbeszéltem vele, h persze, időnként nyugodtan jöhet, akkoris ha mi épp hazautazunk(havonta egyszer rokonokhoz). nem akarok szemét lenni, megértem. de most már szinte mindig itt van,egész heteket és nem zavar, csak az h a rezsi nagy részét akkoris mi fizetjük, plusz nekem kell mindent megcsinálni a lakásban, amire nincs sok időm, nehéz suliba járok. és nem tudom hogy beszéljem meg vele. vagy csak én vagyok túl rosszindulatú? azt mondja itt lesz pár napot, mondom ok, semmi gond, aztán eltelik 1 hét. szóval legalább szólna. csak nem akarom, h ezen összevesszünk. meg egy apróság, ami nagyon zavar, h igyekszek spórolni, erre ők díszkivilágítják a lakást, mindig én kapcsolom le a villanyokat, sokszor egy órát is ég feleslegesen. szerintetek hogy tudom ezt normálisan megoldani? vagy inkább ne szóljak? nem tudom. előre is köszi a tanácsokat
2009. okt. 19. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Szőlj neki,de a legokosabb,ha a barátnődnek megmondod,hogy keressen másik lakást.
2009. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

De! Szólj!

Nem neked kell eltartanod a barátnőd és a fiúját sem!

Nem hiszem, hogy ebből nagy harag lenne, szerintem mondd el neki azt, amit ott fent leírtál. Szerintem ha van egy kis esze, megérti. Ez nem "nem akarom megbántani" dolog, gondolom, neki ez kezd természetes lenni és egyébként neki sem szándéka rajtatok "élősködni".

Szóval mondd el nyugodtan. Meg különben is, "ha nem tetszik, el lehet költözni"...én azt hiszem, te viszont ezzel nem kérsz sokat.

2009. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne szólnál? Nem te vagy ott albérletben hanem ő! Vagy fizet többet vagy betarta a szabályokat amiket te szépen és tapintatosan közölsz vele, de nem úgy hogy még te kérsz elnézést! Legyél határozott, ha a barátnőd is annyira szeret és nem akar téged bántani mint ahogy te sem őt, akkor igenis figyelni fog arra amit te elmondasz neki. Ha nem akkor pedig te leszel az aki hagyja magát kihasználni, és ezt ő is tudja! Áljj a sarkadra, a te lakásod és ő azért lehet ott mert te ilyen kedves vagy!
2009. okt. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A szivességet jóindulattal szokták meghálálni, nem visszaéléssel.

Minden további nélkül leülhetsz vele, és beszéljetek a gondjaidról, az aggáljaidról, kérdezd meg, hogy neki hogy lenne jó, és abban az irányban hozzátok közös nevezőre a dolgokat.

Ha úgy veszem a nyakadon él (nagyon csúnya kifejezés, de ez van), akkor amit minimálisan elvárhatsz, az az, hogy betartsa a házirendet. Lehet, hogy észre sem veszi, hogy téged bosszantanak dolgok, ha letisztázod vele, minden bizonnyal segitőkészebb lesz, és a barát ügyét is megbeszélhetitek.

A jó barátság lapja az őszinteség, ha ezt sokáig folytatod igy, az lesz a vége, hogy tönkremegy a barátságotok is. Inkább egy beszélgetés egy jó kávé melett, és minden tisztázható!

2009. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyire zavar hogy ott él akkor minek engedted oda? Kicsit toleránsab lehetnél nem minden hülyeségen kiakadni.

A válaszolóknak meg . ne meséljétek be nekem hogy elolvassátok ezt a regényt átgondoljátok beleélitek magatokat és még a választ is megírjátok hat perc alatt.

Ezért van itt ennyi buta válasz ezen az oldalon mert csak átfutja mindenki át se gondolja csak gyorsan firkant valamit hogy ő legyen az első.

2009. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem zavar, nem ezt mondta, ha te valóban átolvastad volna, akkor észer vehetted volna. és most sem az zavar, hogy itt van. sőt, még csak nem is az, hogy a barátja is, elférünk, csinálom a magam dolgát. csak nem akarom más után is én fizetni a rezsit, meg én megcsinálni mindent. én jártam ki a szüleimnél, h itt lakhasson 1 évet és az volt a kitétel, h jó, de csak ő. most én tartom a hátam, hogy csak keveset van itt a barátja. nem kitenni akarom, csak megbeszélni ezt vele. a villany is apróság persze, de pl a számlám e hóban 2x akkora volt, pedig nem vagyunk 2x annyian elvileg, ennek 2/3át mi fizetjük. és pont hogy normálisan szeretném megoldani.
2009. okt. 19. 23:08
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

Nemtudom én úgy olvastam hogy ottlakik a pici szobában a

rezsiért. Az nem azt jelenti hogy a villanyt kifizeti?

Meg amúgyis szerintem ez akadékoskodás hogy égve maradt valahol a villany. Mond neki valamikor ha alkalmas hogy máskor kapcsolja le.

2009. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

A, ez total pofatlansag a baratnod reszerol! Hulyenek nez, es kihasznal. Igy, roviden es tomoren. Tudja o mi az allas, csak jol jon neki az eloskodes. Talan ketszinu a baratnod? Jo nagyokat tud mosolyogni, de amugy pedig magaban kinevet teged? Mert ilyesmire gondolok.

Nema gyereknek anyja sem erti a szavat! Tedd ele a szamlakat, es mondd meg neki, hogy vagy tobbet fizet neked, vagy ha inkabb neked ugy jobb lenne, akkor mondd meg neki, hogy koltozzenek el a baratjaval!

Ne engedd magadat hulyere venni, es azert a szuleidre is gondolhatnal! Szoval ok nem a barataidert dolgoznak, sporolnak...stb.

Szerintem feleslegesen dugod a fejedet a homokba, nyugodtan beszeljel veluk! Vedd a szamlakat, ird ossze pontosan, es mondd meg nekik, hogy most telen a futes miatt dupla lesz a szamla, tehat fizessenek tobbet!

2009. okt. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

22:47: Hat, nemtudom, valahogy ugy erzem, hogy manapsag a joindulatot visszaellesel szoktak megfizetni... :/

Kerdezo: mindenfelekeppen beszelj vele, es ha nem hajlik, sot neki all feljebb, a leheto leggyorsabban szabaduljatok meg tole, a fiujaval egyutt. Nehogymar.

2009. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

mindent meglehet beszélni megfelelő módon, anélkül hogy bántó legyen.


nyilván nem élősködni akar, feltehetőleg észre sem veszi azokat a dolgokat, amik téged zavarnak. akkor fog tönkre menni a barátságotok, ha nem kommunikáltok.


ülj le a barátnőddel és mond meg neki, hogy segítségre van szükséged, mert ezt és ezt így meg úgy látod és felsorolod, hogy mi zavar. és ezekre kérnél tőle megoldásokat. lehet, hogy magától tesz majd olyan javaslatot, ami megoldja a problémát. ha nem, akkor te teszed meg ezeket a javaslatokat.


sok sikert. :)

2009. okt. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!