Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Loptam a szüleimtől, hogyan...

Loptam a szüleimtől, hogyan tehetem jóvá?

Figyelt kérdés
Elvettem a széfből rengeteg pénzt, RENGETEGET és elköltöttem. Nagyon nagyin bűntudatom van, még sosem volt ennyire. Anyáék nem tudnak persze róla......történt már valakivel hasonló? Mit tegyek? 16/L

2013. aug. 24. 09:57
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
100%
Nehéz eset, egy módja van szerintem, az őszinteség...bár talán a legnehezebb, de talán jó lecke volt! :/
2013. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
77%
Mennyit loptál el? Mire költötted el? Hogyan fértél hozzá a széfhez?
2013. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
A legkézenfekvőbb, ha mihamarabb elmondod, mit tettél. Nem hiszem, hogy szankciómentes lesz, de ez kell tenni!
2013. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

El kell monadanod, és meg kell győznöd őket arról, hogy megbántad amit tettél, nem fog újra előfordulni, és kész vagy helyrehozni, amennyire tőled telik.

Nagyságrendileg kb. mennyi volt, van esély rá hogy visszaadd akár a felét?

2013. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 tetro ***** válasza:
100%
mennyit?
2013. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Nem akarom elárulni hogy mennyi volt, sok, de nálunk aránylag nem annyira....a széfhez van egy kulcs, mi anyumnál van a kulcscsomóján, elég egyszerű elvenni, mert nem rejtegeti.
2013. aug. 24. 10:09
 7/50 anonim ***** válasza:
90%

nem szoktam én ilyen lenni de most leírom az első gondolatot ami eszembe jutott : nem vagy normális


és most minden kedvességemet összegyűjtve próbálok rendes választ is adni már ha ilyen kérdésre lehet.Történt már valakivel hasonló? Mit tegyél?


akinek egy csepp esze is van és gerinc a hátában az a saját szüleitől nem fog lopni

elképzelhetőnek tartok olyan esetet hogyha valaki bajba kerül és pénzzel megoldható akkor nekik őszintén elmondva segítséget kérek tőlük ők pedig segítenek a pénzzel


Mit tegyél? Mond el nekik előbb vagy utóbb úgy is ki fog derülni legalább tőled tudják meg

2013. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
78%

Simán lehet, hogy magadtól loptad azt a pénzt. Lehet, hogy a továbbtanulásodra volt félretéve...


Amúgy szerintem is mondd el, úgyis kiderül. Jobb, ha tőled tudják meg, mintha rájönnek maguktól.

Amúgy tényleg mennyi az a rengeteg? Mit vettél belőle?

2013. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
97%
Úgy látszik, nem véletlenül fogalmazódtak meg bennem is ezek a kérdések. Egyszerre a válasszal, amit kérdeztek. Mindegy mennyi volt a széfben! Ha széfben volt, nem a konyhapénz, ami a vasárnapi ebédet fedezi. Ahhoz képest volt rengeteg, hogy nulla! Semmit nem lenne szabad a szüleinktől... Hol láttad? Otthon volt rá példa? Ezek mind-mind belesegítenek egy ilyen manőverbe. A kicsi is sok. Ha a villanyszámla ára volt, akkor az a rengeteg...
2013. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is van széfünk, már gyerekkorom óta. mikor meglett, a szüleim tisztázták velem a "feltételeket": megadják a számkombinációt, de ha csak 1 ft is eltűnik, megégetik a kezem.

soha sem nyúltam bele a tudtuk nélkül, mindig csak akkor, amikor megkértek rá.

egyébként próbáld összeszedni azt a pénzt és visszatenni. ha ez lehetetlen, akkor mondd el nekik. ha nem ma, jövő héten/hónapban észreveszik a hiányt.

2013. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!