Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férj sírjához járni az...

A volt férj sírjához járni az "új férjel"?! Csak nekem durva vagy másnak is?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerösömnek meghallt a férje pár éve. Azóta új élettársa van, el vannak látszólag boldogok. Nem annyira fiatalok már (50 illetve 58 évesek) a nő a jelenlegi élettársával jár ki a volt férje sírját karbantartani mindenhéten. Nekem és a barátomnak ez nagyon furcsa. Nem tartjuk normálisnak ezt a dolgot. Ti mit szóltok ehez ? Durvának tartjátok?
2009. nov. 1. 16:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem durva.
2009. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem durva dolog egyaltalan. Nincs ebben semmi kulonos.
2009. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Örök hűséget "csak" egy életre esküszünk.

Az egyház szerint is újra lehet házasodni, ha az egyik fél már meghalt.

Ez egyátalán nem durva!

2009. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Ami volt elmúlt, az élet megy tovább. Az élő fél megtalálta a boldogságot egy másik férfi személyében, ami teljesen természetes, hisz még egyáltalán nem mondható öregnek, hogy végleg maga maradjon. És nem durva, inkább szép tőlük, hogy nem feledkeztek meg a volt férjről, aki már halott.
2009. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Apám mostani feleégégével együtt járnak ki a volt férj sírjához.

Mi ebben a durva?

2009. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

nagynényém (45/N) az élettársával (46/F) jár ki elég gyakran a volt férje sirjához , a két férfi ismerte egymást régen,és a házasság előtt volt együtt a jelenlegi élettársával is pár évig...miután meghalt a férje,2 év mulva együtt voltak,és nevelik az exférjtől származú fiát

semmi kivetnivalot nem talál benne senki,30x évesen nem gyászolhat örökké,viszont a sirt is gondozni kell,és azért egyedül nemjó

2009. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem durva, szerintem se..
2009. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
13%

szerintem is furcsa.

nem kéne mindig együtt menniük. azzal nincs semmi gond, ha néha elkíséri. de hogy állandóan? ne vicceljünk már.

itt valami nincs rendben. lehetséges, hogy azért kell, hogy a párjával menjen a férfi, hogy lelkileg támogassa, mert esetleg mindig zokogásban tör ki? akkor milyen lehet a kettőjük kapcsolata, ha a nő még mindig a múltban él, és örökké az elhunyt férjét siratja? nem hiszem, hogy igazán tudna ragaszkodni az új párjához.

azt se értem, minek kell oda hetente járni. elég morbid dolog. nyilvánvalóan azért, mert belül még nem tudta elengedni. az pedig hiba, ha ebben az új társ segédkezik.

elsősorban egyedül kell feldolgoznia a gyászt, esetleg pszichológussal, de semmiképp sem az új párnak kell ehhez asszisztálnia.

2009. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem durva dolog...Nekem a papám már közel 30 éve meghalt és a mamám férjhez ment újra. 25 évig voltak házasok, és gyakran kijártak a temetőbe kettesben, ők gondozták.

A mamám 2 éve halt meg és oda lett temetve ahova a papám. Most a "mostoha papám" gondozza a sírt, kijár kb 2-3 naponta. És bár ő a nagymamám miatt jár ki, de gyakorlatilag a papám sírját is gondozza.

2009. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nem áll meg.A feleség szépen meggyászolta,de mivel nehéz egyedül,új párt talált.Aki segít neki.Nekem az lenne a furcsa,ha nem együtt mennének.Hisz a meghalt férj része volt az életének.Most pedig az újjal megbecsülik és szeretik egymást.
2009. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!