Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom választás elé állított,...

Párom választás elé állított, vagy segítek neki kifizetni a házra felvett hitelt és a volt feleségét vagy az anyukájához költözünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 18:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Bővebben?


Van pénzed egyáltalán?

Mennyit kér? Mekkora a hitel? Mennyit ér a ház?


Egyébként biztos, hogy csak úgy fizetnék ki bármit is, ha tulajdonjogot szerzek az adott ingatlanban.

2013. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi infó nem elég ahhoz hogy normálisan választ kapj.
2013. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
A ház tízmiliót ér szóval öt miliót kell a volt feleségének fizetni. Vagy eladja a házat vagy hitelt veszünk fel.
2013. szept. 19. 18:50
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, a párod annyit közölt veled, hogy nincs pénze egyedül kifizetni a hitelt és a feleséget, vagy besegítesz, vagy eladja a házat, aztán mentek lakni, ahová tudtok (jelen esetben az anyukájához). Ez végül is érthető, nem? Ha nem akarsz anyukához menni, még mindig felajánlhatod, hogy lakjatok inkább a te lakásodban/házadban, esetleg béreljetek közösen valamit. Végül is miért egyedül kellene biztosítania a lakhatásotokat?
2013. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Akkor úgy néz ki, olyan lehetőségek vannak, hogy vagy tudsz segíteni neki, hogy megtartsátok a lakást (mondjuk fele-fele arányban fizetitek és akkor már a fele-fele arányban is osztoztok rajta), vagy eladjátok és kaptok érte annyit, hogy tudtok egy kisebb lakást venni, vagy mentek albérletbe, vagy tényleg valamelyikőtök szüleihez költöztök.
2013. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól értem akkor neked azt a hitelt kell részben kifizetned amit a párod a volt feleségével vett fel? Ha igen akkor én megmondanám neki, hogy "oké drágám, segítek kifizetni, de akkor a ház fele-fele arányban lesz" különben minek fizess olyanért amihez neked semmi közöd nem lesz?!

Ez már rég rossz ómen, hogy fenyegetőzik, ha annyira haza akar költözni akkor menjen, én biztos nem mennék vele. Meg mi az, hogy fenyegetőzik???

2013. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%

#4 vagyok.

Még annyit hozzátennék, hogy én csak akkor fizetnék bele egy fillért is a házba, ha ott minimum feleségként, közös gyerekekkel élnék vele, és ezek után a házban is társtulajdonos lennék.

2013. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
legtisztább eladni, feleséget kifizetni. A maradékból plusz a te pénzedből, hitelből vesztek magatoknak másikat, közöset, és a befeketetett pénz arányában lesz tulajdonrészetek a házban.
2013. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Es egész pontosan mi is ezzel a probléma?
2013. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A ház közös a feleségével, ezért nem tudja a nevemre íratni. A házra felvett hitelt is fizetni kellene és azt a hitelt is amit azért akar felvenni, hogy a feleségét kifizesse.
2013. szept. 19. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!