Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy működik ez a...

Szerintetek hogy működik ez a dolog?

Figyelt kérdés

Apukám az 50-es éveinek a közepén jár, hárman vagyunk testvérek, a bátyám 20 éves,én 18, a húgom 16.

Mindhárman tanulunk, a bátyám jövőre megy dolgozni, én most fogok érettségizni, és aztán még 2 évig szakmát tanulok, a húgom pedig továbbtanul.

Viszont apukám már úgy költekezik és viselkedik mint aki "elvégezte a dolgát", szóval többnyire magára költi a pénzt, úgy költekezik mintha nem kéne eltartania egy családot, mert a vele egykorúaknak már keresnek a gyerekeik, vagy már el is költöztek és úgy gondolja,hogy ezért neki is jár ennyi.

Viszont a vele egykorúak gyereki már huszonévesek, nem tanulnak.

Én is már inkább dolgozni mennék,hogy legyen saját pénzem, de ha abbahagyom az iskolát akkor nem sokra viszem a későbbiekben.

Mert ha arról lenne szó,hogy iskolát végeztünk és otthon ülünk akkor megérteném,hogy szabadulni akar tőlünk, de ha egyszer ő vállalt túl "későn" gyereket arról én nem tehetek, ha 5 évvel előbb születek már rég dolgoznék és akkor ő élhetné a vele egykorúak életét, de szerintem akkor "élvezkedjen" amikor már dolgoznak a gyerekei, nekem az a véleményem hogy az e fajta szabadság nem az életkorral jár, hanem akkor amikor a gyerek képes ellátni önmagát.(pénzügyileg)

Vagy mint ahogy a kérdés is szól: szerintetek ez hogy működik?



2013. okt. 12. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
anyukàd nem dolgozik? ha nem, menjen csak el, nem vagytok màr picik
2013. okt. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek azt hiszi,hogy a szülei aztán minden pénzt magukra költenek miközben a számlák befizetése után alig marad pénz.
2013. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jo, akkor oldjàtok meg...
2013. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos elég idős vagyok ahhoz,hogy lássam mire megy a pénz.

A számlára költendő pénz elmegy kajára, a kajára költendő pedig elmegy apukám szórakozására.

Anyukám pedig dolgozik, de közös a kassza és többnyire apukám a pénztáros.

2013. okt. 12. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek fizetve a számlák? Mire megy el a pénz?
2013. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nincsenek fizetve, csak néha a kikapcsolás előtt fizet, de van hogy kikapcsolnak egy szolgáltatást mert nem fizetett.

(aztán siránkozik,hogy fizetheti be a visszakapcsolási díjat is)

Gyakran jár a kocsmába a vele egykorúakkal iszogat, ezt nem tudjuk meghatározni,hogy mennyit költ, de havi 20-30 ezer kocsmára sajnos reális az ő esetében.

Ezen kívül ha valamire szüksége van (megkíván,tönkremegy) akkor azonnali hatállyal megvásárolja, ha a viszont nekünk van szükségünk valamire akkor várni kell amíg jön a következő fizetés, kivéve ha lét fontosságú, de az ilyen esetekben is elmond egy monológot,hogy mennyire nincs pénzünk.

2013. okt. 12. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb ember, amikor gyereket vállal, nem tudja, mekkora nyűg és felelősség az. Apádnak talán kapuzárása van, ráadásul azt látja, hogy a vele egykorú munkatársai már "szabadok", és amúgy is elege van abból, hogy a gyerekei már 20 éve "rágják a fülét". Nem egy túl monogám hozzáállás, mert a monogám hozzáállású emberek (és most nem párkapcsolatra gondolok) hajlamosak családban maradni, és magukhoz venni akár unokástól a gyereket, hogy együtt legyen a család. Viszont az apád kikacsingat a családból, mert 20 év sok volt neki.

Nem tudod, milyen körülmények között vállaltak gyereket a szüleid? Mit gondoltak erről?

Lehet, hogy javulni fog a helyzet, ahogy a bátyád el kezd dolgozni, de sajnos nincsen rá garancia, hogy akkor apád nem még többet fog költeni magára... De valahogy ki kell húzni, amíg nem végeztek, már nincs olyan sok hátra, és akkor mindenki élheti a saját életét.

2013. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És a diâkmunka? Két éve dolgozhatnál... Én is dolgoztam 16 éves koromtól, most 2 diplomàm van, és biztos vagyok benne hogy roszabb volt a helyzetem mint most neked mert nekünk még internetünk sem volt :)
2013. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!