Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri évekig a családi...

Megéri évekig a családi házban maradni, hogy többet tudjak félretenni?

Figyelt kérdés
Vagy minden pénzt megér az önálló élet?
2013. nov. 19. 19:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Az attól függ, milyen a viszonyod a szüleiddel. Én biztos lépek, amint lesz munkám. Viszont, ha a családi hátterem jó lenne és nem lenne párkapcsolatom, akkor biztos nem költöznék csak azért albérletbe, hogy külön legyek.
2013. nov. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Bogikaa89 válasza:
64%
Szia! Szerintem minden pénzt megér,hogy külön élj,főleg ha van párkapcsolatod! Én 21 éves korom óta dolgozom,azóta külön élek albérletben a párommal! :)
2013. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Az önálló élet minden pénzt megér.

De ha a szüleiddel egy fedél alatt lakva is elég önállóságot kapsz, akkor nem muszáj elköltözni.


Én költöztem és eszem ágában nincs hazamenni. Anyukám nemrég kérdezte, hogy miért nem, hiszen most lényegében felélem, amit keresek. DE nekem ez megéri, mert senki nem szól bele, hogy hova megyek, mit csinálok, nem tartozom elszámolással senkinek, és ha úgy akarok szexelni a párommal, hogy leszakadjon a csillár, megtehetem, nem frusztrálnak a szomszéd szobában alvó szülők.

No meg sok mindent egyszerűen máshogy akarok csinálni. Otthon lakva nem menne, hiszen az ő házuk az ő váruk.

2013. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Jó a viszonyom a szüleimmel és az egész családommal. 30 évesen még itthon lakom a 2 öcsémmel és húgommal, mivel nincs barátnőm. Ha lenne, akkor valószínűleg összeköltöznék vele, de egyedül biztosan nem költözöm el, mert felesleges. Teljesen független, önálló életet élek így is, és legalább "társaságom" is van a testvéreim személyében. Arról nem is beszélve, hogy tudtam venni idén egy saját autót önerőből, hitel nélkül, ami azt hiszem nagy szó, és így is van még a számlámon több, mint 6 millió, ami a jövőbeni építkezéshez, amit tervezek, jól fog jönni.


Az albérlet ablakon kidobott pénz és a saját életedet keseríted meg vele, mert nem tudsz egyről a kettőre lépni. Ha valaki csak úgy érzi magát függetlennek, hogy elköltözik a szülőktől, az régen rossz. Szóval én azt mondom, hogy maradj, amíg megteheted, amíg nincs olyan komoly kapcsolatod, hogy a pároddal összeköltözz. Nagyon nagy könnyebbség hitel nélkül elindulni az életben.


30/F

2013. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
ha feléled amit keresel,akkor lóf.@sz értelme sincs,a külön életednek...nem azt mondtam,h könnyű a szülőkkel zöld ágra vergődni,de én nem fogok egy ki.b@.as.zott albérletért pénzt kidobni,azért is gyűjtögetek egy saját házra...és még hitelt sem kell fölvennem,az meg nem párkapcsolatfüggő koránt sem,hol élsz,s kivel.
2013. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Nincs rossz viszonyom a szüleimmel, de egy-két éven belül lesz saját jövedelmem, akkor szeretnék elköltözni. Ha van kapcsolatom, ha nincs, szerintem megéri önállónak lenni, sőt, mégjobban ha nincs senkid. Szerintem így fejlődsz, és ha élsz egy darabig egyedül, tudod hogy mi hogy működik csak magadnak teszel jót, nem kell támaszkodnod senkire sem.
2013. nov. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én nem mennék el otthonról, szeretek ott élni. Most, hogy koleszos vagyok, mégjobban értékelem az otthon töltött időt, mint eddig. Biztosan maradnék, főleg ha nincs párkapcsolatom, egyedül nem szeretnék élni.
2013. nov. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ milyen a családoddal a kapcsolatod, illetve hogy mennyire komoly párkapcsolatod van. Én úgy tapasztaltam ha az ember kijön a családjával (+a párját is családtagként kezelik) akkor simán el lehet lenni otthon pár évig. Viszont egy idő után mindenki megérik arra, hogy külön éljen, és akkor mindenképpen érdemes külön költözni, különben egyre több a súrlódás.
2013. nov. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Próbáltam mindkettőt. Mindkettőnek megvan előnye hátránya.Attól függ melyik szempontból nézed, milyen anyagi bevételed van. Ha a szülőknél megszokoda kényelmet akkor nem lesz húzóerő h lépjél saját élettér megszerzése iránt. Van akinek otthon jobb, mert aszülők lalása felújított, fiktomániások, nem engednek a házimelóhoz, és otthon nyugalom, meg biztonság van. Nagyelőnye h amit albira költenél azt magadra hobbira ruhára utazásra könyvekre ... költheted. Albérletbe csak akkor érdemes költözni, ha szereted azt a lakást, jól érzed ott magad benne és nem kell stresszelned h hogy oszd be a pénzt. Viszont hatalmas szabadságot ad, önálló vagy, senki nem pofázik, azt csinálsz amit akarsz. Jó lakókkal meg igazán vidám az egész.


Szerintem erre a kérdésre nincs jó válasz mert nézőpont kérdése, és kinek mi a fontos, az anyagi szabadság, vagy az önálló élet magánélet.

2013. nov. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4-es, abban igazad van, hogy amíg megteheti az ember, addig maradjon, de nekem nagyon nem volt jó a viszonyom apukámmal, maradtam volna, de közben lett egy párom, aki miatt sokat veszekedtünk, még többet, mint előtte, 20 évesen az volt a szombati program, hogy ablakot pucoljak, nem MEHETTEM sehova, elegem lett. Ilyen körülmények között inkább az albérlet.
2013. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!