Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelőre meg kell külön...

Keresztelőre meg kell külön hívjam a sórornőm barátját?

Figyelt kérdés
Sógornőm lesz a keresztanya. A barátjával 6 éve vannak együtt,de még nem volt eljegyzés. Meg kell külön hívjam a fiút? Vagy elég ha számolunk vele? S ha netán nem hívnánk meg megsértődhetne?
2008. júl. 10. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen illik meghívni, főleg, ha a sógornőd lesz a keresztszülő és nem csak futó kapcsolat. Sőt, igazából, ha egy hónapja lennének együtt, még akkor is sértő lenne pár nélkül hívni őt, gondolj bele fordított esetbe!

Neked hogy esne, ha a testvéred felkérne keresztszülőnek és a párodat otthon kellene hagynod? Nem annyira kellemes...

Az, hogy hogy hívod meg, már csak formalitás. Ha tudod, akkor hívd meg őket akkor, amikor együtt vagytok, az a legjobb.

2008. júl. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha ez egy tartós kapcsolat akkor felkérhetnéd a keresztelő tanújának. MI sem voltunk még házasok amikor kereszetlték a nővérem kislányát és én lettem a keresztszülő párom meg a tanú. De ez a szertartásnál nem derül ki, csak formaság. Ha egyszer össezházasodnak így lehet a keresztapja, amúgy nem, csak keresztanya férje lesz :-)
2008. júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom máshol hogy szokás,de nálunk a keresztelőn nincs tanú, csak az esküvőn.

Egyébként persze,hgoy meghívom, már az első kisfiúnknál is ott volt. Csak szívem szerint nem akarnék ismét újabb kérvényt benyujtani neki. Mert az első keresztelőnél külön meghívatta magát. Pedig akkor is úgy gondoltuk,h természtes, hogy ott lesz.

2008. júl. 10. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló vagyok

Ez nem úgy működik mint egy esküvőn.

Mi nem voltunk összeházasodva, így nem lehettünk együtt keresztszülők. Mert nálunk a pap csak úgy keresztel, ha már megvolt az egyházi esküvőjük a keresztszülőknek. A szertartáson nem derült ki, hogy a opárom csak tanú, éppúgy ottvolt, meg minden, csak a keresztlevél szerint ő tanú én meg keresztanya, és keresztapaának akkor jegyezték be, mikor megvolt az egyházi esküvőnk.

2008. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászóló vagyok. Ne haragudj, de én először úgy értelmeztem, hogy azon is gondolkodsz, hogy meghívd-e egyáltalán. A kommented utolsó mondatából gondoltam ezt...

De akkor rosszul hittem. Én azt hiszem, hogy külön kérvényt benyújtani nem kell, főleg, hogy ez az egész csak formalitás, mindenki tisztában lesz azzal, hogy meg fogjátok hívni. Annyi tiszteletet adj neki, amennyit a többi vendégnek is, kérlelni úgysem hiszem, hogy kell.

De ha tudod, akkor tényleg hívd meg őket akkor, amikor együtt vannak, végülis mégiscsak a sógornőd a közeli hozzátartozó, a barátja pedig kísérő. Nem kell utána külön szaladgálni, bár az is igaz, hogy mivel már régen együtt vannak, így szinte már családtag és teljes értékű vendég.

2008. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!