Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól, hogy nélkülözésben és...

Attól, hogy nélkülözésben és rossz körülmények között éltetek gyermekként, még boldogok tudtatok lenni?

Figyelt kérdés
Elég a szeretet egy gyermek boldogságához, felelősségteljes gondolkodás-e úgy vállalni egy gyereket, hogy "majd lesz valahogy", mert legalább szeretet van?
2013. dec. 15. 18:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
*habár nem éheztünk. lehet akkor máshogy láttam volna. sőt.
2013. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
>#10 a mobil csak egy példa volt. nem a tárgy neve a lényeg.pl a barbie volt a divat akkor, de én egyszer sem kértem a szülőktől,nem fájt, hogy nekem nincs, de amikor meg kaptunk karácsonyra, nem győztünk sikítozni az örömtől :)
2013. dec. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
*magyarán nekem rém természetes volt az az állapot, hogy ami nekem nincs, attól még másnak lehet, vagy akár fordítva.
2013. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Na de akkor mégis kaptál néha.
2013. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
*vagy nem volt értékítéletem kifejlődve, de én eljátszottam kavicsokkal is az utcán valahogy
2013. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Nem voltunk gazdagok, nyolcan voltunk, de mivel nem tudtuk, hogy mi az, amitől meg vagyunk fosztva, elégedettek, boldogok voltunk. A szüleink sokat dolgoztak, mindent megtettek értünk az erejükhöz mérten. Tanultunk, diplomát szereztünk. Szerető, gondoskodó családban nőttünk fel. Boldogok voltunk.
2014. febr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Utolsó ma már tudnád mid nincs csak iskolába kellene járnod.
2014. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Özvegyi nyugdíj mellett, amit tehetett édesanyám megadott nekem. Nem volt 20 márkás felsőm csak egy de annál jobban vigyáztam rá. Nem kaptam minden hónapban új cipőt, de megtanultam hogy focizás előtt ha nem akarok szakadt cipőben járni, akkor lecserélem egy rosszabbra. Nem volt minden nap sajt, felvágott, szalámi édesség de mindig meleg volt és főtt kaja. Sokszor elképzeltem, hogy az én életem teljesen más lesz, de ahogy cseperedtem és önállósodtam sosem az jutott az eszembe hogy miért vállalt gyereket anyám ilyen kicsi jövedelem mellett (Mint amit itt a gyk-n nagyon sokan elítélnek) hanem egyre nagyobb áhítattal figyeltem azt, miket volt képes ilyen kicsi pénzből megadni édesanyám. A szeretetet és a törődést nem fogják tudni megfizetni soha.

Ha ilyen gondjaid vannak, akkor ne azon emészd magad hogy másnak mi van, hanem ezt az energiát használd arra hogy minél többet elérj az életben és ha gyereked lesz neki ne kelljen ezen gondolkozni. Meglátod a megbecsülést és a tiszteletet nem azzal fogod kiérdemelni, hogy milyen ruha van rajtad. Ha valaki pedig így ítél meg, akkor olyan emberre nincs is szükséged.

2014. febr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..



Hagyd már abba a nyivákolást, mert szar életed volt. Folyton újra előhozakodsz a szándékosan provokáló butaságaiddal, hidd el, hogy lehet boldog egy szegény gyerek. Ezerszer, ezer féleképpen, mind az ezer kérdésednél elmondtuk már. Sok...

2014. febr. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19esnél a pont. Én is láttam azokat is, meg még párat. És az a gusztustalan, hogy még válaszolsz is magadnak. Egyszer megkérdezed, oké...de ez már unalmas kicsit, hogy itt siratod magad.
2014. febr. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!