Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a kilatasaim, ha hazamegye...

Mik a kilatasaim, ha hazamegyek? Bovebben lent

Figyelt kérdés
Angliaban elunk, van egy 15 honapos kislanyom! Parommal nagyon megromlott a viszony, olyannyira, hogy mar bantalmazasig fajultak a dolgok! Szoval minel elobb haza szeretnek menni, de felek belevagni, mert nem tudom mi var rank amig munkat nem talalok! Legyszi segitsetek, annyira kilatastalan ez az egesz!
2009. nov. 27. 11:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
szia!mindenkepp haza mennel? nincs itt aki segitsen???baratok, szulok???
2009. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

szerintem jobban jársz, ha brittaniában próbálsz máshová költözni, mert itt sosem volt még ennyire sz-r a helyzet, én is másfél éve munka nélkül vagyok, és még esély sem látszik rá, hogy valahová felvesznek valamikor.

esetleg ha budapesti vagy, ott még akad lehetőség, de egzisztenciát arra sem építhetsz, pláne nem egyedül.

2009. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az is ido, mire munkat talalok, na meg utana az alberletre osszeszedni a penzt! Nincs ittkint senkim, es surgosen lepnem kell a kislanyom miatt!
2009. nov. 27. 12:06
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a második író nem él Angliában,mert ha igen akkor tudná,hogy egyedül egy pici gyerekkel nem fog tudni kivenni se szobát,se lakást magának..Itt kint nem kap gyedet mint otthon...Szóval annyi pénze meg biztos nincs a kérdezőnek,hogy babysittert fogadjon a kicsi mellé,hogy tudjon dolgozni,és még fizesse a lakás bérleti díját..

Kedves kérdező.Nem tudom anyagilag hogy állnál ha ketten maradnátok a babával.Ha olyan rosszul ahogy írtam,hogy nem lesz pénzed lakásbérlésre sem,akkor jobban jársz ha haza mész.Otthon a szállásért nem kell fizetned,hisz ha a szülőkhöz mész akkor szinte ingyen van..Otthon igényelheted a azokat az összegeket ami jár a baba után.( az angol munkahelyedet is beleszámítják ha Gyedet igényelnél)a családi pótlékot is kapod továbbra is,és nyugodtan kérj gyerektartást a párodtól.Ha a párod Angliában dolgozik az ő fizetéséből is jár.ne félj az angol törvények elég keményen behajtják a gyerektartás összegét...Nem beszélve arról,hogy te otthon pár órás munkát is tudnál csinálni a pici mellett.(pl:angol fordítás)

2009. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Házasok vagytok? Az ő nevén van a gyerek? Britt állampolgár?

Vigyázz, mert az Angol törvények szigorúan veszik ha az egyik fél a másik tudta nélkül kiviszi az országból a gyereket. Hiszen arra az apának is joga van.

A bántalmazás miatt mindenképp feljelentést kéne, hogy tegyél, hogy magyarázni tudd a gyerek elvitelét.

Kérj segítséget a követségtől!

2009. nov. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az anyagi szintem egyenlo a nullaval! Meg nem menten vissza dolgozni, es a harmadik valaszolo latja at a legjobban a helyzetem! A kislany magyar allampolgar, es nem vagyunk hazasok!
2009. nov. 27. 12:24
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik hogy tudnam beszamittatni az angol munkahelyemet, ha gyedet igenyelek? Augusztusban lett vege a munkaviszonyomnak, addig maternity leave-en voltam!
2009. nov. 27. 12:27
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

hat akkor epp itt az ido, hogy besetalj a jobcentrebe es elmeseld hogy a kedves apuka mekkora egy tetu, es most eppen egyedulallo anyuka vagy es ez milyen szomoru, es kersz szepen income supportot, szerintem abbol azert mar meg lehet elni.

egy angliai lakos

2009. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
elozo vagyok, mar hogy nem kapna gyedet? csak itt maskepp hivjak. egy rakas penzt kapok en is a gyerek utan, ne idegesits mar. nincs penz a babysitterre, persze hogy nincs, hat ingyen van. betelefonalsz a councilba es szolsz hogy ez a problema es kikuldenek ingyen gy babysittert, en igy jarok iskolaba.
2009. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem élek Angliában, de talán ott is van anyaotthon vagy ilyen lehetőség, és ott komolyabban veszik a családon belüli erőszakot. Próbáld meg feljelenteni a helyi hatóságoknál és kérj tőlük segítséget. Zongorázd végig az ilyen irányú lehetőseid is.

Aztán ha minden kötél szakad gyere haza. De sok jóra ne számíts.

2009. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!