Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom fia folyamatosan szítja...

Párom fia folyamatosan szítja köztünk a levegőt. Szakítsak?

Figyelt kérdés

Mindig olyat csinál a kisfiú amivel magára haragít és jól összeveszünk az apjával.

Pl: rendetlenséget csinál, csúnyán beszél velem, stb.

A párom pedig nem veszi észre, hogy csak provokál engem a gyerek. Próbáltam már a kisfiúval beszélni, de nem hajlandó változtatni semmin sem.

Nem tudom mit tehetnék még, sajnos velünk lakik a bátyjával együtt. A nagyfiú nagyon rendes velem és azt mondja, hogy nem az anyjuk fordítja a kicsit ellenem. Nem tudok mire gondolni, miért lehet ilyen.

Van valami ötletetek, hogy mit tegyek? A kisfiú még csak 12 éves.


2014. jan. 5. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha szakításon gondolkozol, annak nem a gyerek az oka. Azt írod, "sajnos" veletek laknak...

Nem vagy felkészülve ezekre a gyerekekre, ami érthető is, hiszen készen kaptad őket, az anyaságot meg az ember a gyerek születésétől tanulja.

Lényeges szempont, szeretnél-e közös gyereket, párod szeretne-e? Ha eben eltér a véleményetek, akkor szakíts.

2014. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha a nagyfiú szólna az apjának hogy a kisebbik nem bir magával és direkt csinálja? Ha az anyuka normális vele is lehetne beszélni.
2014. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
kérd meg a nagytesót hogy segítsen neked a nevelésben. Ergo, ha öcsi valami rosszat csinál, akkor ő b@ssza le stb, ha nem foglalkozik vele, akkor szóljon apunak, így te kimaradsz a kicsi hisztijéből, és nem közted és a párod között lesz a vita
2014. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ötletem sincs, hogy mit csináljak, hogy jobb legyen a kapcsolatunk. Még csak rövid ideje lakom velük együtt.
2014. jan. 5. 11:42
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is ammondó vagyok, hogy előbb a gyerek anyjával kellene beszélni. Az anyának kellene megnyugtatni a gyereket arról, hogy Te nem vagy felelős az apa-anya szétválásért. Persze, ha az anya erre nem hajlandó, akkor mégis ő lehet a háttérben. Persze a gyereknek az a legjobb, ha nem válnak szét a szülők, mert Ő mindkettőt szereti és nem akarja elveszíteni egyiket sem.
2014. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írod, hogy provokál, ne ugorj rögtön az ilyen dolgaira. Pont ezt akarja elérni. És ha ennyi miatt a szakításon töröd a fejed, ott nem a gyerek viselkedése az első számú gond. Ő csak egy kifogás és egy jó, talán jobb indok, mint a valódi probléma. Ha viszont tényleg "csak" ennyi, akkor beszélj a naggyal, ő a testvére talán jobban szót ért a "kicsivel" (aki 12 évesen egyáltalán nem kicsi).
2014. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha a szakításon gondolkozol, annak nem biztos, hogy csak a gyerek az oka. Lehet a párod figyelmetlensége is, hogy látja, hogy provokál a gyerek, de nem áll ki melletted.
2014. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
na mivel én még gyerek vagyok megmondom mit csinálj. ha most a helyembe képzelem magam a gyereknek nem csodálkozok. biztos nem vagy neki szimpi, nem veled van a baj valószinüleg. de ha egyszer is gonosz voltál vele akkor nem csoda hogy utál. és az 100% hogy nem az anyja forditja ellened,ha erre gondolsz akkor ..nem tudom mitmondjak:) egyrészt,másrészt ha annyira szereted a pasit akkor nem is gondolkozol a szakitáson de látszik hogy nem szereted annyira és nem tudsz mit tenni. szakits vele és mond el hogy miért hátha beszél a fiával, ha nem akkor meg hagyd az egészet vagy szülj neki egy gyereket
2014. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8. Köszi a választ!


Jobb lenne, ha nem velünk élne a gyerek, de sajnos nyárig velünk fog lakni. Addig viszont én nem bírom ki, ha nem váltoah

2014. jan. 5. 12:17
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél saját gyereket, akkor igen. Nem hinném, hogy egy kétgyerekes férfi egy harmadikra is vágyik.


A kiskölöknek hiányzik az anyja, nyilván szeretethiányos, na meg alapvetően agresszívabb típus, ezzel nem lehet mit kezdeni.

2014. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!