Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsony de hol? Hogyan?...

Karácsony de hol? Hogyan? Kivel? Együtt vagy külön?

Figyelt kérdés

Nagy gondom van...2,5 éve vagyok együtt a párommal, akit nagyon szeretek...sajnos a kapcsolatunkat most jelen pillanatban a távolság neheziti...de ahhoz képest jól viseljük és kitartóak vagyunk...a jövőre nézve eljegyzés és egyetem után család is tervben van... ami a gond, mindketten (tettszik nem tettszik) elég konzervativ szulok gyerekei vagyunk...2,5 év alatt annyira puhultak a szulok, hogy elfogadtak amennyire tőlük telt, néha egy-egy ebéd közös lagzi. és bizonyos csaladi esemenyek beleférnek (pl szulinap)...viszont még mindig "idegennek" érzem magam, a középpontban (tehát érzem azt a csendet ami néha beáll, hogy nem önmaguk hanem nekem akarnak megfelelni, kiszolgálni ilyensmi...)

ez a 3. karacsonyunk a párommal és eddig egyet sem töltöttünk együtt, persze napkozben talalkoztunk de este nem...tavaly emlékszem szinte sirva hivott fel, hogy mennyire hiányzom s megigertette, hogy vele leszek idén...de nálunk is hasonló a helyzet (nagyszülőkkel szoktunk ünnepelni akik nem néznék jó szemmel, merthogy "mig nincs eljegyzés addig akármi történhet és miért kellene családtagként kezelni a páromat?") hülyén érzem magam mert ha belegondolunk szerre mindenkinek igaza van...mit tegyek? :( ti hogy oldanatok meg? légyszi ne oltogassatok, tényleg nagyon nemtudom mit tegyek:(


2009. dec. 8. 22:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

ja kicsit ugy tűnt(abbol amit irtam) én nem kezelem családtagként a páromat, nem erről van szó, hanem, hogy a nagyszüleim és anyumék kételkednek, én szeretném:(

ja és nem vagyunk gyerekek, de még szülöknél lakunk, egyetemisták vagyunk...

2009. dec. 8. 22:17
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a felállás.Mi úgy oldottuk meg,hogy szent este elött kettesben karácsonyozunk,akkor adjuk át egymásnak az ajándékot stb.Az nagyon meghitt és szép este nekünk.Aztán Szenteste mindenki a saját családjával ünnepel.Karácsony első napján ő jön hozzánk,másnapján én hozzájuk,így gyakorlatilag egy nap van,amikor nem találkozunk,de mindenkinek megvan az öröme (mármint a család sem húzza a száját,hogy egy idegen van a családdal szent este).
2009. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Megtudom érteni a családodat, meg is mondom miért: én 22 éves lány vagyok. A családi ünnepeket mindig is négyesben töltöttük, anya apa tesóm meg én. Ezt szoktam meg, el sem tudnám képzelni hogy pl szenteste itt legyen valaki nálunk.

Amikor ballagtam a középsuliból, akkor a bátyám már 3 éve volt együtt a barátnőjével. Megmondom őszintén nem akartam meghívni, és meg is mondtam itthon, hogy nem fogom meghívni mert nem családtag. De aztán meggyőztek hogy mégiscsak hívjam meg ne cirkuszoljak hát nem mindegy nekem hogy most ott van vagy sem?

Eredmény: tesómmal szakítottak már 1 éve, méghozzá amiatt mert a csaj kihasználta őt meg elkezdett inni meg bírósági ügybe keverte tesómat meg ilyenek.

Most képzeld el milyen érzés nekem MINDEN EGYES BALLAGÁSI KÉPEMEN és a videófelvételen is ott látni ezt a csajt, aki miatt tesóm mai napig szív és mindenki utálja már a családból azért, amit tett. Pedig én nem akartam meghívni, rámerőszakolták, azt mi lett belőle. Egy életre ott a nyoma a hülye fejének a fotókon.


Tesómnak új barátnője lett és tavaly idekéredzkedett karácsonyra. Persze lelkileg összeomlottam kb hogy egy 3 hónapos kapcsolatot nagyon jó dolog behozni karácsonyra! Kisírtam a szemem hogy szenteste ne legyen itt. De másnap jött és itt volt 2 héig!!!

Idén is így lesz.

Pedig már anyukám is tudja hogy nem lesz ebből se házasság, mert a lány nagyon durván megbántotta a szüleimet, úgy, ahogy még én gondolatba se merném megtenni, de tesómra való tisztelettel eltűrik hogy eljárkál hozzánk.


Ebbe gondolj bele, és fogadd el a családod véleményét, nem vagyunk egyformák. Ha nekik nem fér bele az, hogy együtt karácsonyozatok, ne eröltesd mert akkor feszült lesz az ünnep!

2009. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Én sokkal idősebb vagyok nálad.Az én fiatalkoromban nem volt szokás együtt élni,szigorúbbak voltak az erkölcsök és az illemszabályok is.

Volt egy komoly udvarlóm,nem kérte még meg a kezem,nem volt a vőlegényem,de mindkettőnk családja tudta,hogy komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat.( Később össze is házasodtunk)Mindkét szülő ismert mindkettőnket.

Karácsonykor a szentestét nálunk töltöttük,és gyertyagyújtás-ajándékozás után elmentünk a fiú szüleihez,onnan mentünk együtt az éjféli misére,ahol találkoztunk az én családommal is.A karácsony két napján pedig egyik nap nálunk,másik nap a fiú szüleinél ebédeltünk.

Ne érezd magad feszélyezve a párod szüleinél,mert kiakarnak szolgálni,vagy neked megfelelni.Ez természetes részükről,hiszen nem ismernek még annyira.Ez jobb,mintha ellenségesek vagy udvariatlanok lennének veled.

Anyukád pedig tudhatná,hogy egy eljegyzést is fellehet bontani akármikor,sőt egy házasságot is.A gyűrű nem garancia semmire.A fontos,hogy szeressétek egymást,és kivánom.hogy ez tartós maradjon és boldogok legyetek egymással.

75 éves dédmama.

2009. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden kedves válaszadónak, hogy irt! Nem is tudtam h ilyen szép korban levők is irnak ide, külön köszönetem:)

én probálok nem erőltetni semmit...de én tudom, hogy Vele leszek, sosem használna ki és én sem őt...nem félek attól, hogy egyszer csak vissza nézem a képeket és csalódás lesz. inkább attól félek hogy egy képen sem látom majd...pedig együtt leszünk valóban sokáig...

én elég szemétségnek látom azt a felfogást, hogy ne jöjjön pl a tesóm barátja barátnője...ha akkor őt szereti Ő az élete érteme akkor miért ne lehetnének együtt szenteste? szerintem Neked második válaszadó nincsen párod, vagy nagyon fiatal vagy vagy nemtudom mivel magyarázzam azt hogy ennyire ellenszenves vagy a testvéred kiválasztottjával...nálunk nem ez a helyzet, nem használjuk ki egymást tehat érthetetlen a helyzet, szeretnek mindkét családban, csak van egy ilyen felfogás...

megpróbálok valami köztes megoldást talalni nem volna szerencsés pont Szenteste vesződni ezen:(

2009. dec. 8. 22:48
 6/13 A kérdező kommentje:
...kedves második látom nem is vagy nagyon nagyon fiatal:D nem szekálni akartalak a koroddal csak megmagyarázhatatlan az ellenségeskedésed számomra, ezt nem bántásból mondom...
2009. dec. 8. 22:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2009. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
2o:)
2009. dec. 9. 11:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Hülyén fog hangzani, hisz a Karácsonyról beszálünk, de kicsit jobban kell erőltetni a dolgot, mert ha nem teszitek, akkor nem fog változni semmi. 24-ét tölthetitek külön és 25-ét 26-át az egyik ill. másik családnál, vagy annál, amelyiknél kevésbé vagytok feszélyezettek. mert ha most pl a párod csládjánál lesztek 25-26-án, jövőre már a Te szüleid fogjnak Titeket meghívni, különben megértik, hogy nem otthon leszel, hanem ott. Tudom, hogy nem egyszerű, én is átestem ezen a Ti korotokban, de hosszútávon gondolkodjatok és ne hódoljatok be.
2009. dec. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
koszi:) igyekszunk, csak tenyleg megbantani sem akarunk senkit, karacsonyrol es a szuleinrol van szo, de hat MI is vagyunk!!!!!!:(
2009. dec. 10. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!