Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a sértődése jogos? Én...

Kinek a sértődése jogos? Én vagyok a rossz, mert nem akarok a gyerekemnek elavult nevet adni.

Figyelt kérdés

férjem és a családja is ki van borulva, mert nem akarom az ő nevét adni a gyereknek (Endre).


megértem a nagypapája is az volt, az apja is, ő is, de én megfogadtam, hogy hogy akármi is lesz az apa neve, nem fogja az apja nevét kapni, szeretném, ha saját neve lenne.

másrészt pedig nagyon régi névnek tartom.


2014. márc. 3. 17:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

Hát én akkor sem nevezném Endrének a gyerekemet, ha a férjem ősei minden férfitagját Endrének kereszteltek volna, egészen az ókorig visszavezetve. Akkor sem, ha anyósom és apósom fejen állna, vagy bárki fenyegetőzne bármivel is. Még harmadik névnek sem adnék egy olyan nevet, ami nem tetszik nekem ÉS a férjemnek. Innentől kezdve a pápa is beleugathat, akkor sem érdekel, mert mi leszünk a szülei és mi döntünk róla.

Férjed csak azért van kiborulva, mert ilyen szellemben nevelkedett valószínűleg. Mai szemmel ez már más, inkább mókás, hogy ennyire magáról akarja elnevezni a gyerekét. Jobb lenne minél előbb tudatosítani magában, hogy többé nem anyuci és apuci az első számú családja, hanem te és a kisgyerek.

2014. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
23%

Az elsőszülött gyereknek illik az apa nevét adni, a mi családunkban is. ( Elsősszülött fiúnak természetesen :) )

Az ükapám neve gábor, a dédapámé is, a nagyapámé is, az apámé is és az elsőszülött bátyámé is. Mi is "régimódiak" vagyunk, úgyhogy ha fiam lesz, akkor neki is az én nevem adom. A feleségem beleegyezett, a többi gyerek neve meg majd jön.

Amúgy amikor megszületik ránézel és tudni fogod, hogy melyik név illik rá. Vagy bebeszéled magadnak, hogy ez lesz és így elég béna nevek születhetnek. ( Van egy Kovács Lehel nevű ismerősöm. Fura nem? )

2014. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
Engem sose hatottak meg ezek a csodás családi hagyományok. Azt a nevet adtuk neki, amiben meg tudtunk egyezni. Ne engedj a nyomásnak, eza te gyereked, nem az anyósé, apósé.
2014. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Olyan nevet adjatok, amit mind a kettőtök el tud fogadni. Nem az a kérdés, hogy neked melyik tetszik legjobban, vagy hogy neki melyik tetszik legjobban, hanem hogy melyik az, amelyikre egyikőtök sem mondja, hogy azt már nem.

Másodiknak tényleg lehet az Endre is ha már annyira ragaszkodik hozzá a férjed. Egyébként a Marcell is megy ki a divatból.

2014. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
Engem sem különösebben érdekelne, hogy anyós/após, vagy akár az én szüleim mit akarnak. Nem az ő gyerekük lesz, semmi beleszólási joguk nincsen. Ennek a kérdésnek az eldöntése kizárólag rád és a férjedre tartozik. Ha ő is ragaszkodik az Endre névhez, akkor érdemes elgondolkodni a 2 keresztneven (bár megjegyzem, hogy ha valamelyik neve Endre lesz, akkor úgyis mindenki a családban úgy fogja szólítani, tehát nem mész vele sokra).
2014. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

hú én mindezt megelőztem azzal, hogy nem tudom mi legyen még a gyerek neve, valami szépen gondolkodom, sem az apja, sem anyós, senki még csak illedelemből sem hozta témába az apja nevét.

néha azért elgondolkodom rajta, őket hogy érintheti, hogy nálam szóba sem jöhet a párom neve. mert tapintatból nem is mondják nekem.

2014. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem adnám a férj nevét, akkor sem, ha a legszebb név lenne. Aztán majd 20 éves nagy lakli is "kisBandi" vagy "Kisendre" lesz. Én ezt egy borzasztó hagyománynak tartom, nem értem miért ragaszkodnak hozzá. Így van az ismeretségi körben Kiskarcsi, Kisattila, Kispeti. Így különböztették meg a gyereket az apjától, és ráragadt. Már tizenéves nagy lovak, tök ciki, hogy a családtagok így szólítják őket :(

Az meg hogy hagyomány... Volt hagyomány az első éjszaka joga, szűzen férjhez menni...sorolhatnám még. Dőreség ehhez így ragaszkodni.

2014. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
64%

Én sem értem, miért kell ugyanúgy hívni az apát és a fiát. Nagyon tetszik a férjem neve, de semmilyen körülmények között nem adnám a picinek. Szerencsére ezzel ő is egyetért.

Ha a férjeddel egyezségre tudtok jutni, akkor a többi ne érdekeljen. Úgysem tudsz olyan nevet találni, ami az egész rokonságnak tetszik.

2014. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
63%
aa Marcell cigányos, az Endre sokkal jobb név
2014. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
58%

Miért kellett engem ennyire lepontoznia a sok ősanyának? Nem mintha annyira foglalkoztatna, csak nem értem, miért kell valami olyat erőltetni, ami már kifele megy a divatból. Oké, apám is ifjabb, tehát ugyanaz a neve mint az apjáé, ettől én nem "ítélem" el őket, de miért kellene ma mindenkinek így gondolkodnia? Én is nagyon szeretem a párom nevét, szép, mégsem adnám a gyereknek. Ha meg Endrének hívnák, akkor kétszeresen sem adnám.

11-es voltam.

2014. márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!