Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok, aki szintén...

Kíváncsi vagyok, aki szintén gyerek, család mellett végzi a főiskolát, annak is gyökeresen megváltoztatta a családi kapcsolatait az iskola? Nekem igen.

Figyelt kérdés
Én akkor kezdtem a főiskolát, amikor a volt férjem itthagyott, hogy ne itthon keseregjek, hanem legyen egy értelmes cél, amivel elfoglalom magam. Lassan végezni fogok elvileg, de amit tapasztaltam: az elmúlt 3 év jócskán elválasztott a gyerekeimtől (gondolok itt pl. a karácsonyi vizsgaidőszakokra), nálunk már 3. éve karácsony abból áll, hogy én a vizsgákra készülők, addig a gyerekek az apjuknál vannak. Volt, hogy az exem azt mondta nekik, azért vannak vizsgaidőszakban ott gyakrabban, mert nem szeretem őket. Természetesen nagyon szeretem őket, de 2 gyerek mellett, akármilyen önállóak is (8 és 9 évesek) csak éjjel tudnék tanulni (nem állandóan viszi őket el, sokszor így alakult) és így másnap kimerült vagyok és fáradt... Szóval nagyon nehéz ezt "normálisan" csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. Tehát nálatok is hasonló a probléma? Vagy vannak, akik könnyen meg tudták oldani?
2009. dec. 20. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Talán először kellett volna tanulni és aztán szülni. És akkor most dolgoznál mint mások akiknek ekkora gyereke van.
2009. dec. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

bár nem fősuli,hanem sima érettségi (anya 17 volt mikor születtem,igy otthagtya a sulit),6-8 éves voltam,anya melo után estisuli heti 3 nap,aludtam mire hazaért,elment mire keltem...

nagyimnál laktunk (elváltak anyámék),anyára akkoribol csak arra emlékszem,hogy ül a füzet felett,és irogat...

most öcsém hasonlo korú,öt már "ott lehet" hagyni,belekezd fősuliba melo mellett...

lehetsz ennyire önzö,gyerekkel meg éreztesd,h szerete,csak kevesebb idő van rá...

22/L

2009. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: dolgozom, mellette végzem a sulit. Azt hiszem, nem értetted a kérdést, kérlek, olvasd el még egyszer. Ha nem rád vonatkozik, akkor mellőzd légy szíves az okoskodást. Köszi!
2009. dec. 20. 17:06
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy levelezőn végzem, szorgalmi időszakban minden szombaton van iskola.
2009. dec. 20. 17:09
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Első: nincs ám mindenki olyan szerencsés helyzetben, hogy anyuci-apuci fizesse a fősulit. Meg hát ha valaki eljár dolgozni, az lehet, hogy még rosszabb...


Kérdésre válaszolva: Nekem a nagylányom 3 éves volt, amikor elkezdtem a fősulit (4 éveset), az első félév után született a pici lányom. Nekem is sokat kellett tanulnom, de én inkább vállaltam az éjszakázást, és a karácsony, szülinap stb. az szent és sérthetetlen volt. Nyilvánvaló persze, hogy azért a gyerekekkel töltött idő rovására is ment, de én úgy éreztem, hogy be kell vállalnom az éjszakázást azért, hogy ne menjen a gyerekeim rovására a főiskola.

2009. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves fiam van, akit szintén egyedül nevelek. Most kezdtem az egyetemet, szerencsére nappalin (majd a diákhitel visszafizetésénél lehet hogy nem azt fogom mondani, hogy szerencsére). De a vizsgaidőszak így is betesz rendesen. Általában nálam tanulás éjjel van, vagy ha nagyon para vizsga van, és rövid az idő, akkor a nagyi vigyáz a fiamra 1-2 órára. Nekem nincs ezzel gondom (egyenlőre), igaz, hogy már rendesen kimerült vagyok, de sikerült úgy időzítenem a vizsgáimat most, hogy holnap (21én) vizsga, az lesz a negyedik, aztán január 8-án lesz csak a következő. Így a karácsonyi készülődés nagyjából holnap kezdődik, de onnantól már csak az létezik. Mondjuk hála a jó égnek, nálunk apuka olyan szinten eltűnt a képből, hogy már egy éve nem láttam, így nincs aki olyanokat mondjon a gyerekemnek, hogy azért vagyok olykor elfoglalt, mert nem szeretem.
2009. dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én dolgozom (korán kelek), és munka után megyek a gyerekekért a suliba (fiam 2 faluval arrébb jár) vonattal és úgy esek haza 4-5 tájban, természetesen utána velük foglalkozom, házit csinálunk,ami esetleg lemaradt napköziben és hipp-hopp vacsora, fürdés, alvás... Már nagyon ki vagyok merülve, mire leülök a tanuláshoz, elalszom.
2009. dec. 20. 17:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a föiskolán az elsö év után lett gyerekem, egy év halasztás után elmentem dolgozni és levelezön folytattam.

A párom 200 km-re tanult, igy egyedül voltan a gyerekkel, a munkával és a tanulással. A napom ugy nézett ki, hogy 5-kor keltem, elvittem a gyereket a bölcsödébe, onnan rohantam a munkahelyemre. A 8 óra végeztével irány a gyerekért, bevásárolni vele, hazamenni, a gyerekkel játszani, vacsoráztatni, fürdetni, lefektetni - ez este 8-kor ért véget. Ekkor kezdtem tanulni minden nap éjfélig, utánna beestem az ágyba.

Ez három éven keresztül igy ment, egyszerüen mert muszáj volt.

2009. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam, és valószínűleg már nem is leszek olyan helyzetben mint te, így praktikus tanácsot nem tudok adni. De ha ez jelent valamit, fogadd őszinte tiszteletemet, amiért ilyen nehéz életformát vállalsz, és ilyen céltudatosan éled az életedet.

A gyerekeknek biztosan nem esik jól, ha sokszor fárdatnak látnak, vagy a nagy ünnepek előtti készülődést kicsit megkavarja, hogy vizsgára is készülnöd kell. De biztos vagyok abban, hogy ez az átmeneti időszak nem okoz számukra semmiféle maradandó törést. Ha kicsit érettebb fejjel gondolnak majd vissza rá, büszkék lesznek az édesanyjukra.:-))

2009. dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Az első válaszoló rendkívül bölcsnek képzeli magát,csak az a helyzet,hogy a Kérdező nem a kioktatásra kíváncsi,hanem a tanácsokra.Kérdező,szerintem,ha marad még energiád rá,néha-néha próbálkozhatsz éjszakai tanulással,nem tudom,mennyire van hozzá energiád és időd rá,de érdemes lenne inkább akkor tanulni,napközben meg picit többet gyerkőcökkel lenni.Az ünnepek szerintem is különleges napok,azokon a napokon talán kikapcsolhatnál kicsit,és azt megengedhetnéd magadnak,hogy legalább akkor fújd ki magad picit,lazíts,játssz kicsit a gyerkőcökkel.
2009. dec. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!