Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok, aki szintén...

Kíváncsi vagyok, aki szintén gyerek, család mellett végzi a főiskolát, annak is gyökeresen megváltoztatta a családi kapcsolatait az iskola? Nekem igen.

Figyelt kérdés
Én akkor kezdtem a főiskolát, amikor a volt férjem itthagyott, hogy ne itthon keseregjek, hanem legyen egy értelmes cél, amivel elfoglalom magam. Lassan végezni fogok elvileg, de amit tapasztaltam: az elmúlt 3 év jócskán elválasztott a gyerekeimtől (gondolok itt pl. a karácsonyi vizsgaidőszakokra), nálunk már 3. éve karácsony abból áll, hogy én a vizsgákra készülők, addig a gyerekek az apjuknál vannak. Volt, hogy az exem azt mondta nekik, azért vannak vizsgaidőszakban ott gyakrabban, mert nem szeretem őket. Természetesen nagyon szeretem őket, de 2 gyerek mellett, akármilyen önállóak is (8 és 9 évesek) csak éjjel tudnék tanulni (nem állandóan viszi őket el, sokszor így alakult) és így másnap kimerült vagyok és fáradt... Szóval nagyon nehéz ezt "normálisan" csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. Tehát nálatok is hasonló a probléma? Vagy vannak, akik könnyen meg tudták oldani?
2009. dec. 20. 16:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok. Jó akkor úgy mondom, hogy én anyám is visszament dolgozni amikor én már oviba jártam. És volt amikor tanult is mellette nyelvet vagy vezetni vagy ilyesmiket. Nem tudom mi ezzel a baj, nálunk természetes volt hogy anya, apa dolgozik, délután hoznak haza az oviból, vagy jövök egyedül az iskolából. És azt hittem, meg most is azt hiszem hogy más családoknál is ez a természetes. Nem áll meg az élet, örökre nem lehet otthon maradni. Együtt jártunk nyaralni, itthon volt az ünnepekkor, párszor kivett csak úgy egy-két hetet, születésnapokat meg hétvégén tartottuk. És megoldotta. Igaz fáradt is volt sokszor, de az is tertmészetesenek tűnt. Anya dolgozni volt és fáradt. Én is fáradt voltam iskola után.
2009. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja és mi négyen vagyunk testvérek.
2009. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Kedves első-utolsó válaszoló! Minden tiszteletem anyukádé, hogy 4 gyereket fölnevelt és mellette tanult és dolgozott. Én biztos nem lennék képes erre. Egy főiskola úgy gondolom mégiscsak más, mint mondjuk vezetni vagy nyelvet tanulni, úgy értem, hosszabb elköteleződést igényel az ember részéről.


Eleinte még én is lelkes voltam, nem zavart annyira, hogy nem tölthetek annyi időt velük, mert tudtam, hogy nemsokára vége. Csak hát az a nemsokára elég sokának tűnik... És még valami. Az megint más, hogy neked ez természetes, hogy anyukád fáradt, de kíváncsi volnék, mindezt ő hogy élte meg. Nem hinném, hogy ő is túlságosan szeret fáradtnak lenni. Szerintem az a baj, hogy vannak, akik természetesnek veszik, hogy egy nőnek mindent ki kell tudni bírni.

2009. dec. 20. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!