Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósékhoz költözés, rossz...

Anyósékhoz költözés, rossz körülmények? Félek, hogy a kapcsolatunk rovására megy.

Figyelt kérdés

Sajnos az albérletet nem tudjuk már fizetni, mert elvesztettem a munkahelyemet. Több hónapig úgy éltünk itt, hogy nem sokszor volt meleg étel az asztalon, volt amikor hetekig csak kenyeret ettünk.

A párom nagyon feszült, amit meg is értek, nekem sem jò így.

Szóba jött, hogy megint oda költözunk a mamájához, anyjához. Már laktunk ott 2 hónapot.

Ott nem lenne magánszféránk, mamája és az anyja is állandóan be jön a szobába, amikor wcre, fürödni kell menni, akkor a mamája szobáján kell keresztül menni , - én rengeteget járok éjszaka pisilni. Volt is probléma ebböl. Fözni nem tudok ott, ha kimossuk a ruhákat, utánna sokkal büdösebbek lesznek, mint voltak, cigi szagúak. Fürödni van 3 percünk, mert fával fütik, hajat ritkán tudnék mosni, pedig 2 nap után már zsirosodik... ajtó nincs a fürdöbe, csak egy pokroc van felszögezve oda. Szòval nagy wc-zni is rosss úgy. Hajnal 4-5 kor már kiabálnak szó szerint, így aludni se lehet nagyon. Tvzni nem tudunk mert áthallják. Szeretkezni se nagyon lehet, mert nem vagyok olyan halk, ezt is hallanák. Ha veszekedtünk bejöttek a szobába és beleszóltak.... a szobàban sötét van mert olyan égö van ott ami nem fogyaszt sokat, de alig van világos.

Volt amikor ott laktunk, hogy késöbb értem haza, mert a párommal vitatkoztunk és inkàbb sétáltam a környékükön, mire az anyja felhivott hogy menyjek már be a házba mert szétüt.... siettem is, nem akartam velük is vitázni, de az utca végéböl már kiabáltak velem...

Szoval az a bajom leginkább, hogy mindig ott vannak mindenhol, bejönnek, magánszféránk nincs....

Mit tudnék ez ellen tenni? :( tanácstalan vagyok.

Amig náluk laktunk mindennap sirtam. Ja meg mindig kérdezték hogy mennyi pénzem van, mikor dolgoztam rákérdeztek hogy mennyit kaptam stb...



2014. máj. 11. 11:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lenne járható út, hogy visszaköltözöl a szüleidhez? Egyébként béreljetek egy szobát, tanulj meg alkalmazkodni! Ami a lényeg, hogy tanulj meg főzni is, mert így nem lesz jó. Van neted, számítógéped, onnan könnyű megtanulni ezeket a dolgokat. Tanulj türelmet.
2014. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen körülmények közé akkor sem mennék lakni, ha másik opció az utca. Inkább idegenek közt szoknék meg, pedig én is hasonlóképp vagyok ezzel, nem akarnék szívesen bárkihez alkalmazkodni, de ha a lepraterep meg a "menj be a házba, vagy szétütlek" a másik opció, akkor inkább pár idegen, de normálisnak tűnő fiatallal osztozkodnék egy lakáson.
2014. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%
anyósék lakásán azért könnyű szerrel lehetne javítani, minimális pénzetek gondolom van, hogy egy kicsit kipofozzátok, nem hiszem, hogy az ellenükre lesz, meg ti is jobban fogjátok magatokat érezni. Ha nem láttok más alternatívát, csak azt, hogy hozzájuk költöztök, akkor házzátok ki belőle amit tudtok.
2014. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
66%
Megélni albérletben nincs pénzük, de valószínű, hogy majd lesznek olyan marhák, hogy anyósék putrijára költsék a maradék pénzüket, netán a jövedelmüket. Olyan helyre, ahol nem akarnak tartósan élni, csak kényszermegoldás lenne. Ennél még egy albérlet felújítás is kisebb baromság lenne.
2014. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem igaz, hogy Bp-n nem találsz másik munkát.. mi felköltöztünk ide, és egy hét alatt mindkettőnknek lett munkája a párommal, annyit keresünk, amiből albérletre is futja, és a munka sem egy aljamunka.

Miért nem mész el Pennybe vagy Auchanba/Tescoba árufeltöltőnek? Sokan ajánlották a Pennyt meg az Auchant, elvileg lehet azért ott keresni... Ráadásul plázákban is rengeteg hirdetést lehet találni, szerintem csak az nem talál munkát, aki nem akar.

Nem akarlak megbántani, de ha ilyet írsz, hogy nem vagy képes alkalmazkodni, akkor nem is csodálom, hogy nem találsz munkát. Az embernek mindenhol alkalmazkodnia kell, főleg, ha jutni is akar valamire. Egy korábbi kommentelő jól írta, mindenhol alkalmazkodnotok kell most, akkor miért ne lehetne inkább pesten egy normális helyen, normális lakókkal, akik nem szólnának bele annyira az életetekbe? Nem egy szobában lennétek a lakókkal, hanem külön, nem kellene együtt főzni, akkor mentek haza, amikor akartok, nem csak 3 percig lehetne fürdeni, stb... Szerintem gondoljátok ezt át.

2014. máj. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!