Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom ugyanazt csinálja,...

A párom ugyanazt csinálja, mint egykor az apukám (bántalmazás)? Te minden rendben volt, lett önbizalma,

Figyelt kérdés

Apukám 18 éven át terrorizált, lelkileg és fizikailag. Beleverte a fejem az asztalba, ok nélkül elvitte a holmijaim (MP3, CD gyűjtemény, hasonló apróságok), megalázott mások előtt, állandóan terrorizált lelkileg. (Csak engedéllyel szólalhattam meg, fenyegetett, hogy bezárat a pszichiátriára, és hasonlók).

Amikor megismerkedtem a párommal, eleinte minden rendben lett, lett önbizalmam, de kb egy hónapja ő is kezdte a lelki terrort, és kezdek totál kikészülni, fogalmam sincs, mit csináljak....


2014. jún. 7. 21:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj, mert rossz párt választottál. Jó, hogy idejében felismerted. Én is így jártam, csak én anyám elől menekültem egy hasonló zsarnok férjhez, de én hülye elválni sem mertem, húztam 12 évig. Addigra értem fel ésszel, hogy már rég el kellett volna hagynom.
2014. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Sokszor a lányok hasonló típust választanak, mint az apjuk. Erről le kell szokni. Nekem sikerült. Rúgd ki a pasidat a legkisebb bántalmazást se tűrd el! Az nem normális dolog, hogy rettegned kell otthon, az első pofonnál repüljön!
2014. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Bocsi, az elejét jól elírtam.

Csak a kérdőjelig kell figyelembe venni.

2014. jún. 7. 21:53
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem ütött még meg, csak elvette minden önbizalmam.

Együtt élünk, haza apukám miatt nem mehetek, nem tudom hová mehetnék..

2014. jún. 7. 21:54
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a patthelyzetet :-/ Hát kijutott neked a "jóból" :-( De ugyanakkor valami megoldást találni kell, mert így előbb-utóbb el fog kezdődni az, ami édesapáddal történt! Biztos nincs barátnőd, ismerősöd, egyéb rokonod, ahová el tudnál költözni?
2014. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet?
2014. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol? Ha nem, keress gyorsan valamit és költözz el, nem muszáj egyedül bérelned egy lakást, akár szobatársnak is mehetsz valahova, átmeneti megoldásnak még az is jobb, mint így élni és így még minimálbérből is kijönnél. Úgy látszik a srác ugyan olyan, mint apád, és a lelki terror után jönni fog a testi is. Most épp bebiztosítja magát, hogy eléggé meg legyél törve ahhoz, hogy ne hagyd el, ha megüt.
2014. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Egy barátom (fiú) felajánlotta, hogy költözzünk össze albérletbe, találhatnék munkát abban a városban, ahol ő él.

De ez is csaak ideiglenes megoldás, mert tegyük fel, ha lesz egy barátnője, máris felesleges harmadiknak érezhetem magam abban a lakásban.

Azt hittem, már végre minden oké lesz, ugyanezért szakítottam az exemmel is (csak ő meg is ütött)...

2014. jún. 7. 22:06
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Én ezzel azért ennél többet foglalkoznék a helyedben. Ha valami folyamatosan szembejön veled az életben, azzal van valami dolgod, valami megoldatlan. Valószínűleg az apáddal való kapcsolat határozza meg a párkapcsolataidat. Nyilván ez egy nehéz téma, de ha nem is lesztek sosem jóba, legalább magadban kéne rendezni. Persze a megoldás a megbocsátás lenne. Tudom, tudom...
2014. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
De miért baj, hogy ideiglenes? Egy idő után nyilván eljutsz odáig, hogy tudsz bérelni magadnak egy lakást, vagy találsz egy normális párt. Addig meg az ilyen ideiglenes megoldások is jobbak, minthogy bántsanak, nem?
2014. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!