Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljek anyósommal?

Beszéljek anyósommal?

Figyelt kérdés
Anyósom nagyon rendes, minden ünnepre küld nekünk ajándékcsomagot (nagyon messze lakik, ritkán találkozunk). De mindig olyat küld, amit nem tudunk megenni (elég furcsa kolbász, felvágottak stb). Nem akarom megbántani, de azt sem akarom, hogy olyanra költse mindig a pénzét, amit nem eszünk meg. Az zavar a legjobban, hogy költ ránk. Én nem igénylem, hogy bármit is küldjön, de mindig küld valamit hiába mondjuk, hogy ne költsön ránk ennyit. Szerintetek szóljak neki? Mit mondjak?
2010. jan. 4. 11:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj vele, kérd meg, hogy ne küldjön ételt semmiképp. Mondd hogy nem nagyon esztek húsféléket. Nme tudom, hogy jó ötlet-e, de nekem az jutott eszembe, hátha tud horgolni, vagy ilyesmi. Akkor mondhatnád, hogy valami saját készítésű APRÓ dolognak sokkal jobban örülnél, Nem tudom, hogy lehetne, hogy ne legyen olyan direkt a dolog, mert tényleg nem lenne jó, ha megbántódna. Ha viszont olyan típus, biztosan szívesen bíbelődne egy apró angyalka, vagy kis harang meghorgolásával.
2010. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
sztem annyit megemlíthetsz neki h ne költsön rátok ennyit ti nem igénylitek inkabb költse magára stb...de azt semmikép se h nem izlik amit küld és h nem eszitek meg az biztosan rosszul esik neki.de gondolom amit küld valoszinu h házi amit ők otthon készítenek amire végülis ő nem költ de ennyivel is szeretne titeket segíteni h nem kell vennetek kolbászt és hasonlót.nálunk is ez a szitu h hazamegyünk mindig küldenek hol sonkát kolbászt stb néha mondom h van még a múltkoriból is stb ne nem lenne szívem azt mondani h ne adjanak mert ugyis kidobjuk vagy hasonlót.de mindent csak finoman mondj ő biztosan jószívűségből adja. vki hidd el örülne az ilyen anyosnak....
2010. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
mi az az elég furcsa kolbász? rakd bele a rakott krumpliba, bablevesbe. nem értem mi a gond, ne szólj neki. megbántanád. biztos fel tudod használni. ha nincs hirtelen ötleted, fagyaszd le
2010. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem pofátlan dolog lenne helyette mást kérni, még ha saját készítésűről is van szó.

Ha már említetted neki,hogy ne költsön és mégis megteszi, akkor valószínűleg nem lesz jobb a helyzet.

De azokat az ételeket,amiket kaptok és nem kell nektek, miért nem adjátok oda olyannak, aki szereti vagy szüksége lehet rá?

Egyébként kívánom,hogy ez legyen a legnagyobb problémád..

2010. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem saját készítésű, hanem veszi és nemcsak kolbász, hanem másféle dolgok is vannak, amikkel nem tudok mit kezdeni (pl. mentolos cukorkák, öntetek stb).


Eszembe nem jutott mást kérni. Ahogy írtam, azt szeretném, ha nem küldene semmit, hogy ne költsön ránk.

2010. jan. 4. 11:32
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem házi, és másik országból küldi, nem Magyarországon lakunk, ő nem is magyar és nagyon furcsa ázsiai ételek is vannak közte, de biztos, hogy drágán veszi. Rengeteget küld belőle...nem akarom, hogy a kukában kössön ki.
2010. jan. 4. 11:35
 7/18 A kérdező kommentje:
Tehát ne magyar kolbászt képzeljetek el, nincs nekem semmi bajom azzal, nem vagyok válogatós.
2010. jan. 4. 11:36
 8/18 anonim ***** válasza:
második vagyok.hát akkor próbáld meg h te nem tudod ezt viszonozni h ti nem álltok túl jól anyagilag és ez neked kellemetlen amit ezekre költ abból inkabbmenjen el hozzátok ha tud stb...én pl azt mondtam a nagyszüleimnek ha megpróbálnak is vmit venni nekünk a 80 ezer ft-os nyugdijukból akkor ott hagyom és nem hozzom el tudom drasztikus és bunkon hagzik de miszáj volt mert szinte hónap végén már nem volt mit enniük és hülyeségekre költötték a pént de komyolan.amugy imadom őket de őket kellett néznem ha nem akartam h éhen haljanak:((
2010. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáljátok ki őket. Esetleg ha vmi vendég van csináljatok belőle vmit, én nagyon szeretem a különlegességeket. Örülj neki,h vmit is ad és nem kötözködik és rosszindulatú, mint sok anyós.
2010. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ezt úgysem venné be...épp azért nem akarom, hogy ránk költsön, mert az anyósom nem áll olyan jól anyagilag, míg mi igen. Mondtam neki már, hogy ne küldjön pénzt, ajándékokat (mert sok minden mást is szokott küldeni), de mindig küld. Én örülök a gesztusnak, de jobban örülnék, ha inkább magára is költene. Illetve ez a sok kaja, amit nem tudunk megenni csak itt marad a nyakunkon...nem tudom, hogy kinek adjam oda, nem nagyon ismerünk itt senkit (külföldön élünk).
2010. jan. 4. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!