Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan beszéljek erről az...

Hogyan beszéljek erről az anyósommal?

Figyelt kérdés

1,5 éves kisfiamnak (az egyetlen unokájuk) mindig hoznak valamit, amikor jönnek hozzánk. Sokszor viszont olyan dolgokat hoznak, amiket nem is adok oda a gyereknek. pl. ehetetlen joghurtokat, túrórudit, édességeket, nem is eszik ennyi cukrosat a fiam, pedig amit egy alkalommal hoznak neki az egy hónapra is elég lenne mindannyiunknak. Vagy a múltkor krémsajtot evett és kaptunk most egy raklappal :( Meg rózsaszín kiscipőt. Cukros üdítőket.

Azért gondolják, hogy szereti a gyerek, mert ha ott vagyunk és adni akar neki 1-1 valami édességet kaphat, itthon nem nagyon, a teát is cukor nélkül kapja, nem nagyon iszik gyümölcslevet sem. Nem azt mondom, hogy egyáltalán, de ott ebéd helyett is azt adják neki.

Tudom, hogy örülhetek, hogy imádják az unokát, de valahogy szeretném finoman megbeszélni velük, hogy inkább hozzanak egy pelenkát, popsitörlőt, esetleg egy üveges bébiételt, mert ebben tudnának legtöbbet segíteni. A férjem nem igazán meri nekik mondani. Adjatok tanácsot, ti hogyan beszélnétek meg, hogy ne legyen sértődés?


2011. jan. 17. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
hát ha amúgy jóban vagy velük, meg normálisak, akkor nem hiszem hogy ne értenék meg. odamennék hozzájuk, és kedvesen mondanám, hogy lenne egy kérésem hozzájuk, de nem szeretnám ha megsértődnének. és elmondanám,amit leírtál, hogy nem igazán adsz még ilyet a kisfiadnak, viszont helyette nagoyn jó lenne ez meg az. ebben sztem nem sok sértő van.
2011. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez a helyzetem, csak én még terhes vagyok. Én is örülhetnék, hogy ad valamit, de mindig haszontalan dolgot vagy olyat, ami már van. Én már próbáltam vele beszélni, és nem változott semmi. Idegesítő már az egész, mire a férjem mondja, hogy beszéljem meg vele. De hogyan, amikor már rongyosra jártatom a szám és mintha direkt csinálná. Kértem tőle gombos pizsit, L-est, erre kaptam 2 db XL-es hálóinget. Ennél konkrétabban nem tudtam mondani, mégsem érdekelte. Mindig elmondom neki, hogy mi van már meg, erre ő ugyanazokat veszi meg, nem pedig azt ami még hiányzik. Próbálj beszélni vele egyszer mindenképpen finoman, udvariasan. De ha ezek után sem változik, akkor dobd ki a sok cukros dolgot ha elmentek. Én is próbálok belenyugodni, hogy tőle hasznos dolgot nem fogunk kapni soha.
2011. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen meg kell nekik mondani, nehéz lesz de nektek is lesz jobb. Persze nem sértően és "bunkón" hanem normálisan. A mi kisfiúnk 5 hetes, és én is szóltam az anyósoméknak, hogy nem kell minden nap feljönni hozzánk, hagyjanak nekünk szabadságot, és most én szólok, hogy mikor jöhetnek. Egyébként én szeretem a férjem szüleit, de úgy gondolom, hogy ti vagytok a szülei és nektek kell szólni azért ami nem tetszik.
2011. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Ezt el kell tűrni... Sajnos, tapasztalatból mondom, hogy akármennyit is szajkóztuk csak veszik a marhaságaikat.


Mi már kiírtuk a hűtőjükre egy cédulára, hogy a nagyobbik 86-os, a kisebbik 68-as rucikat hordanak, ha vesznek csak ennyit kell a címkén keresni és kész. Erre anyós vesz 3-4 évesekre való ruhát, mert "az volt szép". A nyomikám nem jön rá, hogy ugyanabból a szépből lenne 86-os is............


És ugyanez a kajákkal, meg mindennel. Én már lecarom. Eladom Teszveszen őket, vagy félreteszem...

2011. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen az egyenes beszédet javaslom! Voltunk mi is ebben a cipőben, anyósom minden hónapban bevásárolt nekünk egy ideig... csakhogy teljesen más az ízlésünk, az igényeink a háztartási dolgokkal, ételekkel kapcsolatban, így a férjem szépen megmondta neki, hogy köszönjük, de inkább csak pl. vegyék meg a tejet a gyerekeknek egyszer-egyszer, az is elég, mást nem kérünk. Pelenkát, popsitörlőt eszébe sem jutott venni, meg sem kérdezte, de sajnos harmincasával hozta a joghurtokat a rosszabb fajtából. De mikor szóltunk, hogy inkább ne, akkor megértette, bár biztos, hogy nem tetszett neki. De nem szerettem, ha a gyerekek hetekig arra jártak rá, nyitogatták a hűtőt....
2011. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

A kérdést én is írhattam volna, csak mi nem raklappal kapunk. Egy dologra rákattannak és mindig azt hozzák. Már a férjemet sikerült rábeszélnem, hogy mostmár szóljon és meg is tette. de azóta is ugyanúgy kapjuk a dörmi macikat, arról nem is beszélve, hogy mi is hasonló egészséges dolgokat kapunk (s-budget piskótatallér pl..). Annyira egyszerű lenne, ha ebben az értékben hoznának hetente egyszer egy bio gyümölcslevet és kész. De a férjem szerintem ezt már nem fogja megmondani, én meg nem teszem, mert már más dolgok miatt szóltam, és elég furán néztek rám, mint aki nem értik, hogy mit is akarok közölni. Elég értetlenek sajnos :( Régebben a pelenkáról és a popsitörlőről beszéltem le őket, mert a lehető leggagyibbat vették, amit még a máltaiba sem vinnék be..

A RUHAméretét is próbálta megtudakolni a múltkor, de mivel konkrétan nem kérdezte meg, így nem "árultam" el: régebben kaptunk virágmintás zoknit, harisnyanadrágot, rózsaszín játékokat. Egyszer voltam konrét velük: megmondtam, hogy többet ne vegyenek kínaiból játékot, mert 100 féle apró lenyelhető része van.. Basszus, semmi érzékük az egészhez :S Szóval tanácsot adni nem tudok, nálunk a helyzet reménytelen :S

2011. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

13:21-nek!

Én is hasonló cipőben jártam mikor megszültem!Az anyósomat állandóan itt ette a fene,még akkor is beült mikor a kisfiam aludt,mondván,hogy ő jött az unokájához!csak mikor órákig szóval kellett tartanom de szerettem volna pihenni(az éjszakai kelések egy kicsit lefárasztottak meg hát a tejtermelésnek jó lett volna)és mikor egyszer finoman szóltam,hogy nem kell minden nap jönni akkor besértődött!Én elhiszem,hogy szereti az unokáját de hát minden nagymama szereti az unokáját de az első pár hétben,hónapban míg összeszokunk a babával meg kipihenem a szülés fáradalmait stb addig hagyjon már egy kis nyugtot nekünk!meg jöjjön el szeretgesse meg,puszilgassa meg,kérdezze meg,hogy kell-e vmit segíteni és húzzon haza!de ne órákig üljön ott nekem!

Szóval kedves kérdező nemtudok én sem tanácsot adni mert látod én 1x szóltam finoman az anyósomnak és abból lett egy akkora sértődés,pedig mi jóban voltunk tehát hittem azt,hogy a kapcsolatunk van olyan,hogy nem sértődik meg!

Te tudod,hogy milyenek,de én is azt gondolom jobb szólni nekik mert akkor benned csak gyűlik a feszültség!

2011. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi kerni nem szoktunk semmit.

Viszont mi is rendszeresen kapunk "hulyesegeket".Mondjuk 10honaposan kapott egy csomo bananos csokit.

Amikor ideadta mondtam szepen hogy ezt meg nem eszi,de semmi problema mi majd megeszuk.nem lett belole sertodes,miert is lenne...


ugy vagyok vele,ad amit ad,mindent elfogadunk,de konkretan nem mondom neki hogy ezt vagy azt vegyen,azt vesz amit akar,ha megkerdezi akkor persze javaslok valamit aztan vagy azt kapjuk vagy nem.

2011. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg legközelebb próbálj neki célozgatni, hogy húha most akkor egy hónapig nem kell majd joghurot vennetek, viszont a pelenka az mindig jól jön.

Egyébként ez még mindig jobb, mint mikor a fiam már fél éve evett gyümölcsöt és apósnak eszébe jutott megkérdezni, hogy adhat-e neki egy banánt. Érted mire akarok kilyukadni.

Anyukámékkal szerencsések vagyunk, ők mindig megkérdik, hogy kell-e valami konkrétan, ha nem, akkor pelenka, popsitörlő, popsikrémet hoznak mindig, mert az úgyis kell.

2011. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem leszek népszerű a véleményemmel, de nem mindegy! HA semmit nem vinne, az is rendben lenne. Elég, hogy imádja az unokáját. Ha nem hasznos amit kap, egyétek meg ti vagy dobd ki. Miért vennéd el a kedvét attól, hogy adjon. Nem jár ajándék alanyi jogon senkinek, unokának sem. Ha elmondtad neki, hogy ezt még nem eheti és ennek ellenére hozza, akkor sem hiszem, hogy idegesíteni akar. Ő így szeret, és mégiscsak az a fontos, hogy szeretni akar és szeret! Bocs, de szerintem nincs megoldandó, örülj, hogy örül nektek.
2011. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!