Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetés. Illene-e elmennem?

Temetés. Illene-e elmennem?

Figyelt kérdés
A barátom anyukájának az unokatestvére halt meg (elsőfokú unokatestvér). Nem ismertem őt személyesen, de a barátom szüleivel jóban vagyok. Barátom nyilvánvalóan elmegy, illik-e ilyenkor nekem is mennem vele, mikor azért viszonylag közeli rokonról van szó?

2014. júl. 2. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elmennék, már csak azért is, mert a barátom családjáról van szó. Bár nem tudom mennyire komoly a kapcsolat...
2014. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ha a barátod örülne neked, hogy támogatod őt, akkor menj, de szerintem illene megkérdezni az elhunyt legközelebbi hozzátartozóit. Engem nagyon zavart, hogy amikor a legjobban ki vagyok borulva és szétesve, akkor ott nézelődik pár tolál idegen, zavart arccal, tök nyugodtan... én ott búcsúzni, sírni akartam nyugodtan, nem pedig idegenek figyelő tekintete előtt tartani magam.
2014. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem az illem az, ami itt számít, hanme az, hogy mit ézel: menni akarsz vagy sem.


Ha a barátodnak szüksége van a lelki támaszra, akkor igen, de nem gondnám, hogy a barátod az anyjának a távolabbi rokonait olyan nagyon siratná. (Ugyanis az anyukájának is már csak az unokatestvére, az a barátodnak még messzebb van lelkileg, nyílván korban is.)

2014. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valóban nem írtam: komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat, több mint egy éve vagyunk együtt.

Meg fogom kérdezni tőlük, mert nyilvánvalóan az a tuti, csak kíváncsi voltam/vagyok az itteni véleményekre is!

2014. júl. 2. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!