Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a jövőtől. Ha...

Nagyon félek a jövőtől. Ha lehetne visszamennék az időbe és jól arcon vágnám magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám pici koromban meghalt. Apukám mindig eltartott, soha nem engedte hogy dolgozzak. Fizette minden sulimat.

Ez lett a vége: 3 felesleges egyetemi végzettség amiben benne van 8 évem és több mint 1 millió ftom. 1 felsőfokú szakmám ami ugyan keresett szakma, de mindenhol 5+ év tapasztalatot kérnek. És persze nekem 0 tasztalatom van. Apu még diákmunkára sem engedett.

Most ott tartok, hogy árufeltöltőnek jelentkeztem egy hiperbe mert sehová nem kellek. De ez betanított munka, csak tiszta erkölcsi bizonyítványt kérnek.

De ha felvesznek el kell vállalnom, mert van egy lányom akit el kell tartanom. Nagyon kevés ruhája van, kabátja még nincs az őszre és nekem már nincs pénzem csak 2-án a 12 ezer ft családi pótlék.

Dolgoznom kell, muszáj! Én magam is 5-10 éves ruhákba járok. Nem sokáig mehet ez így tovább. De ötletem sincs mit tehetek még. Nagyon rosszul esik hogy feleslegesen tanultam.


2014. aug. 28. 14:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg felvesznek egy többdiplomás embert árufeltöltőnek? :O Nem úgy van, hogy más bérezést kap a felsőfokú végzettséggel rendelkező, mint pl. egy nyolc általánost végzett? Ha így van, megéri felvenni a diplomást egy ilyen munkára? (Nem tudom, csak kérdezem!)


Hol van a gyermek anyukája?

Hol van az eddig támogató édesapád?


Mik a végzettségeid? Folyamatosan jelentkezel munkahelyekre?

2014. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Én vagyok az anya. Apukám továbbra is halandó eltartani minket, de ez így már nekem nagyon kínos.

Ha kell letagadom a diplomámat, nekem nem kell több száz ezres fizetés és már kirobbanó örömmel fogadnám a minimálbért is, csak már lenne valami. Mert erre így rá megy minden, a gyerekhez türelmetlen vagyok, az elalváshoz nyugtatót kell bevennem, és ha nem lát senki, akkor viszont sírok, zokogva sírok.

2014. aug. 28. 14:53
 3/33 anonim ***** válasza:
90%

Előbb-utóbb biztosan találsz majd a végzettségednek megfelelő munkát. Csak próbálkozni kell.

Azt nem igazán értem, hogy annyira gyerekként kezelt apukád, hogy nem dolgozhattál semmit, de gyereket szülhettél? Persze tudom, nem kellett hozzá az engedélye, de hát szerintem a munkához sem kellett volna.

Egyébként meg én két főiskolát végeztem el, mindkettőnél volt kötelező szakmai gyakorlat. Azt is beírhatod az önéletrajzodba tapasztalatként.

2014. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%
Életedben 3 percet nem dolgoztál még, nincs saját jövedelmed, de már szültél egyet...
2014. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de az ilyen válaszokra nincs szükségem. Mint írtam legszívesebben már akkor pofon vágtam volna magam, mikor egyetemre beadtam a jelentkezésemet, azóta voltak még húzásaim. A gyermekemet akartam, tudom nem gondoltam végig rendesen, hibát követtem el, de akartam és szeretem őt, mindennél jobban. És kész vagyok bármilyen munkát elvégezni, 3 kivétellel: 1, prostitució. 2, értékesítői. 3, call centeres.

De ezeken kívül bármit.

Folyamatosan jelentkezem állásokra, de 10-ből 9 esetben be sem hívnak elbeszélgetésre.

2014. aug. 28. 15:01
 6/33 A kérdező kommentje:
Eddig behívtak 4 helyre, ebből egy volt korrekt munka, a többivel nekem kellett volna emberek lehúzni pénzzel (olcsó parfümöt árulni több tízezrekért házalva és éttermeket reklámra felkérni, házalva).
2014. aug. 28. 15:04
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz tovább.

Nekem is így volt. A legtöbb helyen válaszra sem méltattak.

És akkor nekem még ráadásul nem is volt semmi normális iskolám, csak érettségi. De még úgy is sikerült jó munkát találnom.

Nekem csak annyi kikötés volt, hogy ügynök nem leszek :) Meg persze semmi illegális, erkölcstelen.


Nem tudom, mennyi ideje próbálkozol. De hosszú hónapok kellenek egy megfelelő munka megtalálásához.

Ha meg közben végzel valami kevésbé jó munkát, az sem gáz. Kell az ilyen tapasztalat is. Közben pedig kereshetsz jobbat.

Azért abba gondolj bele, hogy neked legalább van segítséged, apukád. Mert sokaknak senki sem tud segíteni.

A büszkeséget tedd félre, ha a gyerekről van szó, fogadd el apukád segítségét. Aztán majd meghálálod neki, ha nem is pénzzel, de szeretettel, törődéssel.

2014. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg felvesznek egy többdiplomás embert árufeltöltőnek? :O Nem úgy van, hogy más bérezést kap a felsőfokú végzettséggel rendelkező, mint pl. egy nyolc általánost végzett? Ha így van, megéri felvenni a diplomást egy ilyen munkára? (Nem tudom, csak kérdezem!) "


Ha az álláshoz nem kell szakma,diploma csak az általános akkor azt nézik és azt fizetik meg. Így nem kell többet fizetni.


Kérdező hány éves vagy?

2014. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%

A call centerrel mi bajod??? A férjem azt dolgozza és tök jól keres vele...

Amúgy... most azt hiszed, hogy nem érnek semmit a diplomáid, én is azt hittem mikor elkezdtem dolgozni, jóval a végzettségem alatt, olyasmkit, amihez csak 10 osztály kellett, meg egy képzés, amit én is el kellett végezzek, hiába volt egyetemem. Aztán szépen lassan kialakultak a dolgok. Csináltam már én is mindent, pincérkedtem, eladónő voltam, dadus, takarítónő, amit csak el tudsz képzelni... Mostam az összehányt meg összeszart budit a részegek után. Szóval tudom milyen... de aztán egyre jobban kezdtek alaukulni a dolgok, egyre feljebb léptem. Mostanra, ezt a saját irodámból írom neked, hogy ne add fel! Nekem is volt mikor atz hittem, hogy törölhetem a diplomámmal a budit kb, de meglett a gyümölcse. Lehetetlen, hogy nem tudsz majd munkát találni. Csak ne add fel!! Ne punnyadj be, keress munkát megállás nélkül, érdeklődj akinél cska tudsz és nézd meg hogy kialakul:) Sok szerencsét!

2014. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
74%

Most komolyan apukádat hibáztatod, amiért megadott neked mindent...?


Biztosan nem bilincselt az ágyadhoz, hogy ne mehessél dolgozni! Mellesleg mindenki elkezdi egyszer pályakezdőként, nulla tapasztalattal.


Azt meg már inkább meg sem kérdezem, hogy ilyen körülmények között minek szültél...

2014. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!