Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag ez így elfogadható?...

Jogilag ez így elfogadható? Egy házban élünk, de kiskaput keresek?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy párommal nem rég költöztünk össze. Neki megvonnák a segélyt mert élettársak vagyunk, nekem meg nem adják meg a közgyógyellátást (A havi gyógyszerkeretem 15e. forint!), és ha én is és ő is ír egy nyilatkozatot hogy bár egy házban élünk, de nem egy háztartásban, azt elfogadják? Fontos, most mennék a kormányhivatalhoz.
2014. aug. 29. 07:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

" az önkéntes (ingyenes) munka 30 napig évente."


Mióta ingyen munka az amiért pénz kapsz?

2014. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%
11: Az önkéntes munkáért nem jár pénz. Az _önkéntes_ kifejezés AZT takarja, AZT jelenti a hivatalos nyelvezetben, hogy ingyen dolgozol, nincs pénzbeli juttatás.
2014. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
44%

8: Nem érted a kérdést akkor!

Ha két munkanélküli - aki amellett, hoyg regisztrált álláskereső, teljesíti a segély TEVŐLEGES feltételrendszerét folyamatosan, amit ellenőriznek (pl. önkéntes munka), ha összeköltözik, már nem jogosult mindkettő a segélyre, csak az egyik.

Érted?

2014. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
22%

8: Tehát az állam 2 háztartásra sokkal több pénzt ad segélyként, mint egyre. Nem a személyeket, hanem a háztartásokat támogatják valójában.

Két egyedülálló 2 lakásban pont kétszer annyit kap, mint 2 együttlakó egy lakásban.

2014. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!