Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni ebben a...

Mit lehetne tenni ebben a helyzetben? Egy nagymama elmondása alapján írom le a helyzetet.

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kisfiú, 19 éves volt az édesanyja,amikor született. Apukája akkor tudta meg, hogy gyereke lesz, mikor a lány szülei szóltak Neki, hogy 8 hónapos terhes a lányuk.

Akkor már az apának új barátnője volt, aki később a felesége lett. A feleség nem akarja, hogy ott legyen a gyerek, fúrja a dolgot, az apának ösztönei egyenlőek a nullával. Előrébb való a munka, szórakozás. Tisztában van fia helyzetéről, támogatja, láthatásra elhozza, ennyi. Kevés...

Az anya: Ő nem élte ki magát, fiatal, buli,szép ruhák,pasik.

Mindkét szülő viselkedése nem megfelelő a gyermek számára.

A kisfiú 16 kiló, bordái virítanak. Furcsa beszéd(elmeséli miként kell kiszívni a macska hátsóját, csúnyán beszél az apai nagyszülőkkel), zavart viselkedés. Anyuka mindig lepasszolja, 7 embert jelentett be az óvodába,akik elhozhatják. Apuka meg elfelejt elmenni érte... Betegen másra bízzák, van úgy, hogy az anyja 1 hétig nem látja,merthogy dolga van.

Az oviban pszichológia vizsgálatot rendeltek el Neki.


A nagyi lépni akar, tenni akar, hogy a kisfiúnak jobb legyen. Tudnátok valami jó tanácsot adni, hogy mit lehetne csinálni? Beszéljenek anyával,apával együtt, vagy drasztikusabban lépjen fel. Egyáltalán tehet Ő valamit? Nem sok támogatása van a nagymamának, mindig azt mondják Neki, hogy ne keverjen.


2010. jan. 24. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos, a nagymama nem tehet semmit... bár szólhat a gyámhatóságnak, akik kivizsgálják az ügyet és állami gondoskodásba vehetik a kisfiút. Csak az a baj, hogy a magyar családvédelmi törvény egy kalap sz*r - már elnézést! - és azt mondja, a gyermek helye elsősorban a szüleinél van. Csak nagyon-nagyon durva esetben veszik el. Ha esetleg többen jelentenék az esetet a nagyin kívül, mondjuk az óvoda, akkor esetleg tennének valamit.
2010. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ha legalább a nagyi normális próbálja kedvesen fel ajánlani segitségét és legallább addig mig ö vigyáz rá jó a gyereknek.öket nem tudja meg változtatni.
2010. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kisgyerek! Gondolom, a nagyi az elmúlt években sem nézte szótlanul, ami történik, szóval szerintem itt nem sok haszna van a további lelki fröccsnek: az elmondásod szerint a fiatalokra nem hatott a nevelés. Én igazán eddig sem vártam volna, a kisunoka a legfontosabb! Már így is egy életre szóló lelki sérüléseket szerzett szegény.

A gyermekvédelem, a védőnők tudnak segíteni. Ha a nagyi szól az oviban, hogy ő is tudja, látja a helyzetet és kész változtatni, akkor ők is bátrabban lépnek. Kérheti, hogy ő nevelhesse a kicsit, de ehhez nagyon komoly érvekkel, tanúkkal kell alátámasztani, bizonyítani, hogy a kicsinek tényleg nincs jó helye a vérszerinti szülőnél.

Először próbáljon meg anyukával(?) beszélni, lehet, hogy még örülne is, hogy lepasszolhatja a gyereket és akkor harc nélkül megoldódna minden. Ha így nem megy, készüljön a csatára, szerezzen minél több tanút arra, hogy a kicsit ide-oda dobálják, a gyerekorvostól az alultápláltságról, gyermekpszihológustól a lelki állapotáról, az óvónőkkel/ovivezetővel, a védőnővel beszéljen, mondja el, mire készül és kérje a támogatásukat. És ami a legfontosabb, kérjen ügyvédi segítséget!

Nem vagyok jogban jártas, de anyaként így érzem helyesnek.

2010. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A hyámhatóság nem fog csinálni semmit,amíg a gyerek nem kerül életveszélybe.Az anya akármilyen,a gyereket nála hagyják.Szomorú,de a gyerekkel nem tödődik egyik szerv sem.Tapasztalat.
2010. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintetek az apa a jogait lemondván átruházhatja másra? Létezik ilyesmi? Remélem érthető a kérdés:) Az apja maradna!
2010. jan. 24. 12:07
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Én azért megvárnám azt a pszichológiai szakvéleményt. Ez nekem így túl egyoldalúnak tűnik. Pl. az, hogy 7 ember mehet érte az oviba, nem tudom, miért került fel a "bűnlasjtromra", az én fiamért is 6-an mehetnek a bölcsibe, mert vannak olyan napok, amikor én nem tudok, viszont a nagyanyja se ér rá minden alkalommal, ezért a keresztszülők is fel vannak írva, meg a dédik is meg a testvéreim is.

Azt már kicsit nagyobb gondnak tartom, hogy alultáplált a gyerek. De nem biztos, hogy ez az anya hibája, engem pl. 5 évesen akkor sem tudtak volna megetetni, ha lekötöznek és belémtömik az ételt, egyszerűen semmit nem voltam hajlandó megenni a virslin kívül. Sovány is voltam. Később már nem voltam az.

Ez a macskahátsó kiszívás érdekes, bár simán el tudom képzelni, hogy a gyerek valamit félreértett, vagy rosszul magyarázta el amit akart és ez sült ki belőle. Nem tudom. Ami durva, az az, hogy az apuka pl. elfelejt érte menni. Ez eddig egy, az apuka rovására. Betegen másra bízzák, erre mit mondjak, ahol van nyugdíjas nagyszülő, ott ezt sokan megteszik, ettől a gyereknek szerintem nem rosszabb, a szülő meg tud dolgozni. Én is sokat voltam a nagyiknál ha beteg voltam, mivel a szüleim tanárok, elég körülményes volt nekik hiányozni annyiszor, ahányszor egy ekkora gyerek beteg tud lenni.

Az mondjuk nyilván nem véletlen, hogy pszichológiai vizsgálatot rendeltek el, de ennek számos oka lehet. Én itt még azért nem látok olyan égbekiáltó szörnyűségeket. Az lenne a durva, ha vernék, ha egyedül hagynák, stb., de ilyen nem történik. Megfelelő személyre van bízva, ha az anya nem tud rá vigyázni, és ehhez minden joga meg is van. Nyilván lehetne vele többet is, de egy egyedülálló szülőt azért ne úgy ítélj meg, mint azt, aki férjnél van, és el tudják osztani egymás között a dolgokat. Ha valaki eygedülálló, akkor nyilván (ha meg tudja tenni) többször kér segítséget (gyerekre vigyázás, stb), mint az, aki férjnél van, hiszen egyetlen ember nem szakadhat kétfelé.

2010. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A nagymama kérheti hogy nála nevelkedjen a gyerek kérheti a családba fogadást ezáltal ő lesz a kicsi gyámja ő kap utána családit stb. persze ehhez a szülőknek is bele kell egyezni, ezt a gyámhivatalnál lehet kérni. A mama minél hamarabb vegye fel a kapcsolatot a gyermekjóléti szolgálattal.
2010. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Konkrét részletekbe nem mentem bele, hogy mi miért történt,mi miért fura. Nem írtam le teljesen a körülményeket, nem érzem egyoldalúnak a dolgot.
2010. jan. 24. 12:34
 9/12 anonim ***** válasza:
A gyámhatóságnak kellene lépnie ez ügyben. De akkor leírok én is egy dolgot. Adva van egy 14 éves lány, aki attól kezdve, hogy ötödikbe fellépett mindig azt csinált, amit akart. Adva vannak a szülei, akik örök alkoholisták, naponta mintegy 20-25 üveg sört fogyasztanak el ketten. A szülők nem foglalkoznak a gyerekkel. A kislány édesanyja december végén veszi észre, hogy a 14 éves gyereknek kerekedik a pocakja. Rákérdez nem-e terhes. A válasz az, hogy igen. Kérdés: ki az apja? válasz: nem tudom. A gyerek meg is születik január végén. Vagyis 8 hónapos terhes volt a lány, amikor észrevette az anyja, hogy terhes. A lány persze szilveszterkor tat részeg volt. A lány visszament a suliba, az anyja eljött gyesre, de továbbra is kedvelt szórakozásuk a férjével az alkoholizálás. A nagyszülők nem foglalkoznak a gyerekkel, a lány sem veszi emberszámba. A gyerek négy éves elmúlt mire szobatiszta lett. Most öt éves. Nem beszél, nem eszik egyedül. Még mindig etetni kell. Agresszív, az óvodatársait üti-veri-rugdossa-köpködi. Az óvónők szóltak, hogy pszichológiai kivizsgálás kell a gyereknek. Ez még októberben volt. Azóta sem történt változás az ügyben.
2010. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Oké, hát te biztos többet tudsz, nekem a kérdésben leírtak alapján tűnt egyoldalúnak. Úgy viszont, hogy nem ismerek részleteket, én nem tudok megfelelő következtetést levonni.
2010. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!