Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bunkóság letenni a...

Nagy bunkóság letenni a telefont, ha anyósom felhív este fél 10kor? Mit tehetnék, hogy ne olyankor hívjon?

Figyelt kérdés
Mert nagyon jó ráérzéssel este olyankor hív amikor vagy fürdetjük a gyerekeket, vagy vacsorázunk, vagy éppen az egyiket ( a kicsit) altatjuk. Ilyenkor bunkóság azt mondani most nem alkalmas hívj máskor? Ráadásul ilyenkor csak azért hív fel,hogy telefonáljon: Hogy vagytok? Nőnetek? hány kiló a kicsi? Mit csinál a nagy,játszik? Ilyenekkel zaklat hol engem hol a férjem.
2008. aug. 13. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Felmerül a kérdés, akkor minek veszed egyáltalán fel?

Szerintem amúgy egyszerűen meg kell mondani neki, hogy ne olyan későn telefonájon, hanem mondjuk délután, vagy amikor nem zavar.

2008. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Hello,


szerintem tőle bunkóság, hogy olyankor zaklat amikor nem illik, ugyanis este 8 után illetlenség másokat felhívni, hacsak nincs vmi feltétlen mondanivalónk, amit nem lehet elhalasztani. Bátran mondd meg neki, hogy ne hívjon este mert zavar benneteket, és egyáltalán nem vagy bunkó, ha azt mondod neki, hívjon vissza később mert most nem értek rá.

2008. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A telefont azért veszem fel mert csörög és ha nem veszem fel kicsörgeti teljesen és akkor felébreszti a már alvó gyerekeket is.


Hiába mondtuk neki szépen,hogy ez a napirendünk lehetőleg úgy telefonáljon. vagyis TUDJA,hogy nálunk 8kor fürdetés van és fekvés a gyereknek. TUDJA,hogy illetlenség olyankor telefonálni. De mégis. kértük már szépen és kértük csúnyán de csak azért is.

Felvennem meg muszáj, mert ha nem teszem és tényleg baj van?

S a saját szüleimnek és nekünk ez miért nem gond. Pl ha felveszem és mondom fürdetünk, jó később hívnak és már le is tettük. Vagy ha a férjem hív valamikor a nap folyamán és bele fut abba,hogy épp etetem a kicsit, visszahív később. Szóval anyóséknak, mert após is ilyen. volt már,hogy mondom neki a fürdővizet készítem a kicsinek. Jó akkor mondom volt a válasz. kénytelen voltam végig hallgatni. S a férjemmel ugyan ezt eljátszotta: mondta vacsorázik jó akkor röviden mondom... Szóval én vagyok ill mi vagyunk a bunkók ha ilyenkor megunjuk és letesszük szó nélkül a végén?

2008. aug. 13. 17:00
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem húzod ki a telefonzsinórt nyolckor? Majd csak veszi az adást előbb-utóbb.
2008. aug. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kihúzom vagy lenémítom a telefont, ha nem akarom hogy zavarjanak...
2008. aug. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Hogy ne legyen harag, kerek perec közöld vele hogy 8 után kikapcsolod/kihúzod a telefont, és hiába is hív, ezért nem fog elérni. Találj ki egy történetet, hogy pl: a minap 10 után csörgött a telefon, felébredt a pici, és több órába telt amíg újra vusszaaludt, teljesen kibuktunk stb. Én mindig ezt teszem. Mikor szülés után anyósom zaklatott, én depis voltam, egyszerűen kinyomtam a telefont, aztán kikapcsoltam, és legközelebb azt hazudtam, hogy bocs lemerültem. Mindig bejönnek az ilyen lódítások, és soha nem tudják meg!
2008. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Délutáni alváshoz le szoktam némítani a telefonokat. Mert a mobillal is így teszek. De este soha, mert valahogy evidens,hogy nem telefonálok 9 után. Mert az illem így diktálja. S ha lenémítanám éjszakára és valaki más hív mert baj van a családban ő sem érne el. Már volt így, hogy éjjel hívott anyukám,hogy menjek, mert a nagypapámmal baj van. Szóval ezért nem.
2008. aug. 14. 10:41
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem vegyél egy olcsó mobilt,azzal kapsz egy új kártyát és csak annak add meg a számot,akinek tényleg el kell érnie Téged!A másikat halkítsd le!
2008. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Van mobilom, nem veszek újabbat. Minek még egy telefon. Így is csak a baj van velük. Egyébként amiről szó van az vonalas készülék.
2008. aug. 15. 11:47
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Akkor nézegesd a telefonod óránként! Mármint a mobilt. Ha attól félsz, hogy baj van valakivel. De közbe némítsd le!
2008. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!