Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szüleim...

Mit tegyek ha a szüleim folyton veszekednek?

Figyelt kérdés

nem tudom mit tegyek mert folyamatosan veszekednek illetve nem is sűrűn vagy folyton ha nem inkább ilyen nagy dolgokon vitatkoznak kiabálnak stb és ezek előjönnek néha és megint a veszekedés meg a vita!

Előre is köszi a segitséget


2008. aug. 13. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbálj meg leülni és komolyan beszélgetni velük. Pl: "Anya és apa! Szeretnék egy fonts dologról beszélni veletek! Nagyon sokat veszekedtek és kiabáltok egymással,ami engem nagyon zavar. Hiszen a gyermeketek vagyok,és rosszul esik. Kérlek,próbáljátok a próblémáitokat együtt megoldani,megbeszélni..nem rögtön vitázni. Vagy ha összetűzésetek is van,kérlek legalább úgy veszekedjetek,hogy én ne halljam." <-kb. Sok sikert!! :))
2008. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszike!Csak az a baj hogy mondtam már de nem használt:S
2008. aug. 13. 21:54
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Igazából ez nem szép dolog,de én ezt tenném.:

Elmennék otthonról a tudtuk nélkül,és felhívnám őket,hogy addig nem megyek haza amíg be nem fejezik, mert nem bírok úgy otthon lenni,hogy ők veszekednek, ugyhogy választhatnak a veszeledés, és köztem.


lehethogy a te esetedben még nagyob vitákat szül,de én csak ezt tudom ajánlani.:)

2008. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Hány éves vagy? én 14 éves koromban elhatároztam, hogy sz*rok a szüleimre. Hadd veszekedjenek ha akarnak, becsuktam az ajtót oszt csá. Mit érdekelnek engem, felnőtt emberek azt csinálnak amit akanak. 4év és utána úgyis költözök el, azt meg már csak kibirom valahogy, én így voltam vele. Aztán öregedtek pár évet az ősök (megjött az eszük) és abbahagyták a kiabálást. Lehet lány vagy és lehet ez neked nem megy olyan könnyed, de én nem kötődök annyira a szüleimhez, szóval felőlem azt csinálnak amit akarnak.
2008. aug. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szép szó nem fog hatni. Tudom. Próbáld a tetteiddel tükrözni, hogy figyeljenek már rád is. Barátomnak az vált be, hogy látványosan elkezdte pakolni a cuccait és lelépett. Aztán vmikor hazament és csend volt néhány napig.

Próbálkozz...

2008. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
76%
Én 15 vagyok. Ismerős a szitu. Általában zavar, de nem idegesítem fel magam ilyeneken. 2 év múlva elköltözök. Aztán gondolkodhatnak miért.
2008. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Én így nőttem fel, ráadásul mindkettő vert engem is, egymást is. Nehéz feldolgozni, én próbáltam nem észrevenni, nem otthonlenni,a leheto leghamarabb elköltözni, bezárkózni.

Igazából én egyvalamit tettem: megfogadtam, hogy a gyerekem soha nem fogja megtapasztalni, amit én.

Tanulj a kapcsolatukbol sokat, es ne kovesd el azokat a hibakat, amiket ok. Sajnos kevés az esely, hogy meg tudod oket valtoztatni, esetleg ha beszelsz veluk ideig-oraig megprobalnak figyelni.

Esetleg ha valamennyire figyelnek rád, akkor vesd be az "ázottkiskutya" pillantást, hogy vegyék észre magukat.

Esetleg az ilyen pillanatokban jelezd, hogy mennyire szereted oket, a lenyeg, hogy vegyek eszre magukat.

Sajnos nalam ezek nem mukodtek, mert eszkoz voltam csupan, es a negativ erzesek voltak tulsulyban.

Nincs rá jó recept, pedig tényleg, jobb lenne a világ, ha lenne. Légy erős, és tanulj az ő hibáikból.

2008. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Van rá recept akit érdekel írjon! :)
2012. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ismerős... Én ebben nőttem fel. Nincs olyan nap hogy ne lenne vita. Senki se tud szinte, a családi 'állapotomról.'
2014. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szaki19 válasza:
100%
Sziasztok.14 éves vagyok,és nálunk sokszor van veszekedés...kb.2-3 naponta szokott lenni és már nem bírom....Anyám beleköt az apámba ez meg az miatt az apám meg nagyon fel kapja rajta a vizet...Sokszor tényleg igaza van anyának,de engem is szokott idegesíteni amikor egy veszekedés folyamán csillapulnak a kedélyek és ő megint elkezdi :/ A szökéssel kapcsolatban nekem nem vált be...igaz én csak kimásztam az ablakon és 4 órát feküdtem kint a parkban ,de nem hatott...Nekem talán annyi támaszom van hogy mivel még 8 évvel ezelőtt elváltak a szüleim,és van még 1 igazi apukám akivel tartom a kapcsolatot...Lehet hogy hozzá költözök..nem tudom :/ Általában úgy szokott lenni hogy összevesznek nevelő apám földhöz basz egy poharat,kiabálnak azt másnak ölelkeznek anyuval..2-3 nappal későb újra kezdik és ez kb. 4 éve megy.De azt én is garantálom hogy az én gyerekeim nem fogják ezt átélni!
2014. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!