Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem zavaró, ha valaki csak...

Nem zavaró, ha valaki csak úgy ad 1 becenevet a gyereknek, mert az övet kisajátítja az apjának?

Figyelt kérdés

Tehát van egy apa-fia. Egy a nevük.

Az apát mindenki Bébének hívja.

A 10 éves gyereket mindenki, mindenhol Bécinek.

Az apának most lett egy nöje, aki elkezdte az apát Bècizni, holott tudta, hogy ez a gyere neve!A gyereket pedig Bécónak hívja. Amellett, hogy ez egy idétlen becenév, senki nem hívta soha így. Most a rokonságban is kezdenek rákapni.

Nem fura, sõt zavaró dolog ez? Eddig õ volt a Béci, most az apját hívja így a nõ. Ez szerintem fura váltás. Õt pedig milyen jogon kezdi el a nõ, majd erre mások is így hívni? Ha ezt a becenevet szánták volna neki, akkor ez lenne.



2014. nov. 11. 17:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
NEM
2014. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2014. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg a gyereket. 10 évesen már eltudja mondani a saját véleményét.
2014. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
A becenév a használó számára tetszőleges, ha a név tulajdonosát nem zavarja. Van olyan barátnőm, akit én máshogy hívok, mint a többi ismerőse, családja, de ebből nincs semmi gond. Mindenki úgy becézi a gyereket, ahogy neki tetszik, ha az nem bántó, ha a gyereket nem zavarja. (Amúgy pont a fenti probléma miatt nem értem, miért jó a szülők keresztnevét adni egy gyereknek, miért nem lehet neki is "saját" neve, amit nem örököl.)
2014. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Nehogy már ne szólíthassam úgy a PÁROM, ahogy akarom, csak azért, mert a gyereket is úgy becézik.

Vagy adok más nevet a gyereknek, vagy mindkettejüket hívom ugyanúgy.

2014. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Mi az, hogy ezt vagy azt a becenevet szánták neki????

Az a keresztneve, amit szántak neki.

A becenevek jönnek, mennek, csak úgy véletlenül kialakulnak.

Ha az apukát nem zavarja, hogy Bécinek becézik Bébé helyett, akkor mi a gond?

Ha másoknak is annyira tetszik a Bécó, hogy ők is így hívják a gyereket, akkor mi a gond?

Egy embernek van joga szólni, akit becéznek és nem tetszik neki.

Egyébként meg akár lehetnek mindketten Bécik is. Egy nevet nem lehet kisajátítani. Szerinted hány ember Béciznek még? Rengeteget!

Te csak utálod az új barátnőjét és mindent felhasználsz, hogy beleköthess!

2014. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A pasiját mindenki úgy hívja ahogy akarja! Írtam én hogy nem?

Bár nem tudom, hogy a férfit nem e zavarja.

Engem az bánt, hogy emiatt úgymond elvette a gyerek nevét

2014. nov. 11. 18:00
 8/19 A kérdező kommentje:
Családi hagyomány a név öröklödése
2014. nov. 11. 18:00
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem vette el a gyerek nevét, még több ezer embert becéznek Bécinek.

A Bécó aranyosabb is egyébként, talán ezért hívják mások is így. De ettől te még hívhatod továbbra is Bécinek.

2014. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Több ezer embert, de nyilvàn nem egy helyen. Ha pl hárman vannak,és mond egy nevet nem kaphatja fel mindkettõ a fejét. Tehát azáltal hogy az apját elkezdte úgy hívni neki kellett egy másik név

Azt külön nem értem miért jo az hogy összezavar mindenkit. Hisz ha azt mondja Béci ezt és ezt mondta/tette utána kell gondolni hogy nem a gyerekre gondol hanem az apára. Ez még kavarodást is okohat

2014. nov. 11. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!