Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötnétek e házassági szerződést?

Kötnétek e házassági szerződést?

Figyelt kérdés
Környezetemben és az írott sajtóban azt tapasztalom, hogy az egyik nem kis túlzással, ha egy kerékpárral többje van, már követeli a szerződést. De a másik nemtől elvárják, hogy sokszoros vagyoni különbség esetén se akarjanak ilyent kötni. Tehát ha én akarok, az jogos, ha a másik, akkor ő egy gaz, alávaló. Kinek van igaza?

2015. jan. 4. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk kevés esetben van valóban értelme. A különvagyon az marad, a közösen szerzett, meg úgyis fele-fele lesz.


Egyébként ha valóban indokolt, jó dolognak tartom. Nemtől függetlenül.

2015. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

mi nem kötöttünk. szerintem röhögőgörcsöt kapott volna akkor a párom, ha felvetem. bíztunk akkor is egymásban, ha esetleg válásra kerülne a sor, nem vagyunk azok a típusú emberek, akik jól megszivatnák a másikat, meg rámennének a vagyonra.

de ha az exemmel kötöttem volna házasságot, akkor felmerült volna a szerződés, benne nem bíztam feltétlenül, hiába szerettem.

szóval szeirntem ember függő

2015. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Én nem ezt tapasztalom, hanem inkább azt, hogy aki ellenzi, az általában érzelmi, aki támogatja, inkább racionális okokat hoz fel. Plusz a családi háttér is sokat számít, ahol például volt csúnya válás évekig tartó pereskedéssel, az abban felnőtt gyerek inkább támogatja a szerződést, ahol nem, az inkább ellenzi. No meg az is ellenzi, aki kicsi korától azt hallgatta, hogy a szerződés a bizalmatlanság jele és bántó.


Személy szerint az érzelmi okokat nem tudom elfogadni, de amúgy a dolog inkább nevetséges, mert a legtöbb pár úgyse tud semmit beleírni, vagy amit igen, azt a magyar jogrend úgyis szabályozza. Kevesen vannak, akiknek valóban érdemes kötni.

2015. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Mi együtt építettük fel az életünk karrierünk. Ketten a nulláról indultunk. Tehát minden vagyon közös.

Csak ingókat hoztunk, ami a saját és az is a saját hobbinkhoz kell, amire nem tartunk igényt.


Mikor összeköltöztünk, csak úgy tettük, hogy lefektettük a szabályokat, és azt is mi lenne ha ne adj isten külön megyünk.


Szóval nálunk felesleges lenne.

2015. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
10x annyija volt , mint nekem, mégsem kötöttünk semmit. Nem a pénz alapján bízunk egymásban, hanem emberileg. Ez nem üzlet, hanem magánélet. Aki nem bízik a másikban annyira, hogy rábízza a teljes életét, az ne vegye el!
2015. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Csak és kizárólag így házasodnék. Nélküle nem, teljesen mindegy, hogy milyen embernek ismertem meg a másikat. Egy pillanat alatt megváltozhat a másik fél magatartása.

Szerintem mindenkinek kellene kötnie és akkor a végén nem lennének akkora harcok a cuccokért.

2015. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Mi nem kötnénk, nem látjuk értelmét. Ami különvagyonunk, az az is marad, ami meg nem, azt együtt értük el.
2015. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Egyértelműen igen, kötöttünk. Mindkettőnk érdeke volt.


Az teljesen mindegy, hogy a házasság előtt kinek mennyi vagyona van, mert az mindig különvagyon marad. Az viszont, hogy a házasság alatt ki mennyit keres, mennyit tesz bele az esetleges hitelbe, felújításba, stb., nem mindegy. Vagy a megtakarításokba.


Nem egy házasságot láttam már magam körül tönkremenni, ahol az egyik fél egy idő után annyira nem törődött semmivel, csak szórta a pénzt, netán alkoholista lett vagy a szeretőjére költötte az egész fizetését, vagy épp kirúgták mindenhonnan, vagy évekig munkanélküli volt - a másik meg azért nem adta be a válást, mert akkor még a meglévő vagyon felét is vitte volna az ingyenélő. Na az ilyet tökéletesen ki lehet védeni egy házassági szerződéssel, mert ott mindenki annyival távozik a végén, amennyit beletett.


Nem szabad úgy fejet ugrani a házasságba manapság, hogy úgyis örökké tart - persze reméljük a legjobbakat! - ha egyszer a statisztikák szerint a fele válással végződik. És bizony ha megromlik a viszony, sosem tudhatjuk, hogyan áll a másik a vagyoni kérdéshez. Lehet bízni benne, hogy fair és igazságos lesz, de mi van, ha nincs ilyen szerencsénk?

2015. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
#8 Lényegében igazad van, de szerintem azt, hogy kinek mennyi a fizetése nehezen lehet összemérni. A nők sajnos a legtöbb helyen kevesebb bért kapnak, és a szülés miatt is kiesik pár év. A vőlegényemmel hiába lesz azonos a végzettségünk (nekem még van fél év), örülök, ha a harmadát megkeresem majd a bérének.
2015. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem kötnék, hisz minek? A törvény leszabályozza, házasság előtti vagyon saját marad házasság utáni vagyon közös.

Illetve az én és a párom helyzetében már csak azért is felesleges, mert együtt teremtünk meg mindent. Egyikünknek sincs olyan külön vagyona, amire rátehetné a másik a kezét. Lakásvásárlás előtt vagyunk, alapból ő fog nagyobb tulajdonrészt kapni, mert ő hozza a tőkét, a maradék pedig közös hitel lesz. Így ez tiszta ügy marad esetleges válás esetén.

2015. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!