Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel arra,...

Hogyan készüljek fel arra, hogy az első babám születése után rögtön két gyerekkel kell majd foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülni fogok. Programozott császárral, pont a tavaszi szünet előtt pár nappal. És a tavaszi szünetben itt lesz nálunk a férjem óvodás lánya, mi meg elvileg pont akkor jövünk haza a kórházból a babával.


Aggódom, hogy hogyan fogok egyszerre két gyerekkel "elbánni" újdonsült anyukaként. Főleg, hogy a férjem lánya alapból is nehezen kezelhető, makacs, nagy figyelemigényű gyerek. És nem is örül túlságosan annak, hogy kistesója lesz, és félő, hogy nagy hisztikkel, nehézségekkel fog lezajlani az a hét, amíg a kislány nálunk lesz. Ehhez jön még ugye majd a kialvatlanság, esetleg a tény, hogy lassabban épülök fel, mint egy sima szülés után, stb.


Szóval hogyan tudnék erre előre felkészülni lelkileg, hogy ne boruljak ki, hogy a babát is el tudjam látni, és a nagylánnyal is tudjak annyit foglalkozni, hogy ne érezze magát háttérbe szorítva a baba miatt?



2015. febr. 13. 10:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
65%
Ne izgulj ennyire, nehéz lesz, de túllesztek rajta. Csak egy hét, és bár nem ideális a helyzet, de gyorsan elröppen. Dícsérjétek sokat, hogy ő már milyen ügyes nagylány, és biztos a testvérkéje is nagyon fogja őt majd szeretni, mutassátok meg neki, hogy fürdik, alszik, eszik, stb.
2015. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
53%
Más családoknál sem passzolják le a meglévő gyerekeket, mert baba érkezik a családba. Ha a férjed is otthon lesz, meg tudjátok oldani. Biztos, hogy kicsit nehezebb, hogy neked ő nem sajátod, de gondolom tudtad mit vállalsz, amikor a férjedet választottad. Ráadásul nem veletek lakik a kislány, így csak pár napra, hétre van nálatok. Én amikor hazajöttem a harmadikkal a kórházból, (császáros volt a 2 kisebb) állandóan rajtam lógtak a nagyok is. Nem zártam őket ki semmiből, szerettek a babával foglalkozni, babusgatni, az ellátása, fürdetése, tisztába tételek körül segédkezni. Ugye mire hazaértünk, várt egy halom szennyes, és a főzés, takarítás. Ezekbe is mind bevontam a nagyobbakat, élvezték. Nyugi, nem lesz semmi gond, megoldjátok. Mondjuk pihenni, azt nem tudtam, de én amúgy sem szoktam napközben szülések után sem.
2015. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%

A nyitókérdés elolvasása után többekkel együtt nekem is az volt a gondolatom, hogy nem lehetne-e kihagyni ezt tavaszi szünetet a férjed lányával.


Aztán olvastam 5. hsz-odat....

Hm, hm, a volt feleség egyértelműen téged akar szívatni. Olyat még nem hallottam, hogy a volt férjre azért erőlteti rá anyuka a gyereket, mert ha nem jönne, az "az apa-lánya kapcsolat rovására menne, és ő ebből nem enged". És talán a kislány is pont azért olyan kezelhetetlen, mert otthon az apját szapulja a kedves anyja. Simán el tudom képzelni, hogy a kislány sem akar egy hétig nálatok lenni úgy, hogy nem örül a féltestvére születésének. Na most képzeld el, hogy fog viselkedni, ha még neki is kényszer az ottlét.


Summa summarum: szép dolog, hogy nem akarsz vitát a családban, de itt és most jobb lenne a sarkadra állni. Gonosz mostoha pedig nem leszel, mert a mostoha az, aki együtt él a gyerekkel, tehát az anyuka esetleges új párja lehet mostoha.

A férjed nem érzi, hogy ez így nem lesz jó? Ő nem akar melléd állni? Mindent lenyel a volt feleségétől?

Ha más nem lehet, én fölvetném, hogy a kislányt küldjétek el a férjed szüleihez (ha élnek és tudják vállalni). Így a kislány a nagyszüleinél lenne (gondolom a válás óta őket úgyis ritkábban látja), a férjed pedig veled foglalkozhatna. Legrosszabb esetben a férjed is menjen vele (gondolom, amúgy is szabadságot tervezett arra hétre) és akkor hozzád jöhetne valaki segíteni (pl. anyukád). Ő így el is férne nálatok.

A volt feleség meg, ha megtudja ezt, kinyalhatja mindkettőtöknek.


Óva intenélek attól, hogy a kislánnyal négyesben legyetek egy hétig otthon!

2015. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig annak a híve vagyok, hogy az előző hàzasságból származó gyerrkkel is ugyanannyit kell törődni, de ez már nekem is sok. A férjed hogy lehet annyira önző, hogy császár után ez neki a legfontosabb?? Nagy átlgagban ilyenkor 1 hétig fel sem tud kelni az ember lánya, akkor is csak görnyedve. Nem is biztos, hogy egyedül el tudod majd làtni a babát, és egy hisztis kislány az utolsó, ami segítene a helyzeten. Valamint a kislánynak sem épp a legkellesebb, ha pisszenni sem lehet egy császáros anyuka és egy 4 napos kisbaba mellett, és vele bizony nem nagyon tudnak foglalkozni...
2015. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
35%

Egyreszt ne stresszelj ezen.

A ferjed vigye el a lanyat setalni,jatszohazba,szervezzen programokat neki,addig te tudsz pihenni.

Ha otthon vagytok akkor meg probaljatok meset nezni vagy gyuljetek a kanape kore es rajzolgassatok,a ferjed vegye at a feladatok nagy reszet,te meg tamogasd oket a jelenleteddel. Ezt ugy ertem,hogyha pl gyurmaztok,akkor a ferjed hajolgasson es formazza a gyurmat,te meg ott ulhetsz a picivel a kezedben es beszelgettek.

A nagylanyt vond br s kisbaba koruli teendokbe. Par nap utan,mar setalni,levegozni is mehettek. Addig is a ferjed lanyat keszitsetek fel a baba erkezesere (esetleg menjetek el egy boltba es valasszon a nagylany egy kis apro polot a babanak vagy ilyesmi)

Esetleg az ex segitseget is kerhetitek,hogy otthon o is beszelgessen a babarol a nagylannyal.

2015. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
80%

"Kezdjek el én is hisztizni, hogy márpedig ne legyen itt a gyerek a tavaszi szünetben?"

IGEN!

Még úgy is nehéz hazajönni, hogy a sajátod toporog folyton a nyomodban, nemhogy egy olyan gyerek, aki idegesít alapból is.

Mi van, ha vmiért tovább kell bent lennetek a kórházban? (Én a naggyal 8 napig voltam bent, mert antibiotikumot kellett adni a babának.)

A férjed majd otthon ül a kislánnyal, ti meg majd ellesztek a kórházban?

Nem jó ötlet, hidd el!

"Szóval hogyan tudnék erre előre felkészülni lelkileg, hogy ne boruljak ki, hogy a babát is el tudjam látni, és a nagylánnyal is tudjak annyit foglalkozni, hogy ne érezze magát háttérbe szorítva a baba miatt?"

Nos, nem tudsz felkészülni.

Még a férjedre sem lesz időd/kedved, nemhogy egy "nagy figyelemigényű" gyerekre.

Mindenki háttérbe lesz szorítva a baba mellett.

2015. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
38%

Aha tehát ezek szerint a SAJÁT 5 évesedet is lepasszolnád, és mindenki, aki ezt javasolja!


Gratulálok az értelmi színvonalatokhoz!


Tudjátok, amióta új családja van apámnak (18 éves korom óta), engem le se szr, mert az új barátnő, a mostohaöcséim a szntek és a VALAKIK, én meg dögöljek meg.


Merthogy a mostohaanyám nem kér belőlem - akkor nem kell gyerekes pasit/nőt választani, és meg van oldva, de az valami undorító, hogy az elsőszülöttet hagyjuk ki, ne jöjjön, mert pl. baba, vagy csak mert nekem semmi közöm hozzá, nyűg, stb.

2015. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
30%

Attól, mert neked nem gyereked, a férjednek IGEN, a SAJÁTJA, miért ne jöhetne a szünetben?!


Te szülsz, és?!

Nekem meg sem fordulna ilyen a fejemben. Gyerek jön, az APJA ellátja, viszi ide-oda, stb.

2015. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Hol olvastad, hogy 5 éves a kislány? Mert én nem írtam ilyet.


És azt hol olvastad, hogy le akarom passzolni? Ugyanis azt írtam, nem bánnám, ha nem jönne, de ennek ellenére nem fogom ezt mondani, mert nem akarom, hogy lepasszolva érezze magát. Épp ezért kértem tanácsot, hogy hogyan készüljek fel lelkileg arra az egy hétre, amikor itt lesz a kislány.

2015. febr. 13. 12:23
 20/29 anonim ***** válasza:
14%
Nem különb a te gyereked, mint a másik. Az exfeleségnek igaza van. Az, hogy te éppen szülsz, nem mehet az apa-lánya kapcsolat rovására. Ezt kérted, ezt kaptad.
2015. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!