Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel arra,...

Hogyan készüljek fel arra, hogy az első babám születése után rögtön két gyerekkel kell majd foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülni fogok. Programozott császárral, pont a tavaszi szünet előtt pár nappal. És a tavaszi szünetben itt lesz nálunk a férjem óvodás lánya, mi meg elvileg pont akkor jövünk haza a kórházból a babával.


Aggódom, hogy hogyan fogok egyszerre két gyerekkel "elbánni" újdonsült anyukaként. Főleg, hogy a férjem lánya alapból is nehezen kezelhető, makacs, nagy figyelemigényű gyerek. És nem is örül túlságosan annak, hogy kistesója lesz, és félő, hogy nagy hisztikkel, nehézségekkel fog lezajlani az a hét, amíg a kislány nálunk lesz. Ehhez jön még ugye majd a kialvatlanság, esetleg a tény, hogy lassabban épülök fel, mint egy sima szülés után, stb.


Szóval hogyan tudnék erre előre felkészülni lelkileg, hogy ne boruljak ki, hogy a babát is el tudjam látni, és a nagylánnyal is tudjak annyit foglalkozni, hogy ne érezze magát háttérbe szorítva a baba miatt?



2015. febr. 13. 10:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
73%
Ha apuka elvinné valahová a nagylányt arra a pár napra, lenne nálatok hely, hogy mondjuk anyukád feljöhessen segíteni. Kecske is, káposzta is.
2015. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
41%

Itt foleg a párodon van a hangsuly.te foglalkozz a babával, a párod meg a lányával.Azért valamennyire vonjátok be a kislányt, ne érezze vetélytársnak, ellenségnek a babát.Mutassátok meg neki, ha akar segédezni korulotte, engedjétek, de ne eroltessétek.

Az apja meg foglalkozzon vele ebben az egy hétben, ne érezze azt, hogy most már o nem fontos, vagy hogy mellékvágányra van téve.Igy is nehez neki.

2015. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%

Azt mondja már meg nekem valaki, mi a jó fenét kell annyira egy kisbaba körül segíteni? Valahogy erre 3 gyerek után sem sikerült rájönnöm, pedig hozzánk a nagyik is csak látogatóba jártak, a férjem se nem konyhatündér, se nem házias. Sem a terhesség, sem a szülés, (még a császáros sem) nem halálos kórság, hanem egy állapot.

Nem értem mitől kellene pánikolni? Ennyi erővel meg egyébként lakhatna a gyerek az apánál is, akkor mi lenne? Semmi, aki gyerekes embert választ társául, mindig benne van a pakliban, mindig helye kell, hogy legyen az életükben, az otthonukban minden körülmények között a hozott gyereknek is.

2015. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
87%

"Sem a terhesség, sem a szülés, (még a császáros sem) nem halálos kórság, hanem egy állapot.

Nem értem mitől kellene pánikolni?"


Nem kell pánikolni, de nem mindenki potyogtatja olyan könnyűséggel a kisdedeket mint a familiárian hiperpigmentált embertásaink. A legtöbb nő szülés után vashiánnyal, vérszegénységgel küzd, aminek a legjelentősebb tünete mint tudjuk a megnövekedett (akár napi 10-16 órás) alvásigény, fáradékonyság, fájások. És ez nem múlik el varázsütésre, 1-2 hét mire a szervezet a pótolt tápanyagok segítségével helyreáll. A császárról meg ugye a hülye is tudja, hogy eleinte tilos erőltetni a mozgást vele, mert felszakadhat, ez továbbra is egy komoly hasi műtétnek számít, még ha rutin is!

Egy szó mint száz egy átlagos szülésnél bőven van mit segíteni a baba körül napközben - öltöztetni, altatni, karban tartani ha ébren van ill. elszórakoztatni/gügyögni vele, pelenkázni - és emellett ugye a házimunkát ellátni, bár ha olyan helyen lakik az ember lehet persze ételt rendelni.


A lényeg azon van, hogy a nők nagy többségének a szülés igenis egy megerőltető folyamat, és bármennyire is jól ment neked, sokaknak nehézséget jelent háztartást és a kisgyereket is ellátni az első pár napban, héten. Sokan maguk is segítségre szorulnak még, nemhogy másokról tudjanak gondoskodni. Ezen nincs semmi szégyellnivaló, emberek vagyunk, nem robotok...

2015. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
8%
24. nem értek egyet, pedig az első császáromba majdnem belehaltam. Előtte meg terhesen egy tüdőembólia a 7 hó végén. Még 1 év múlva sem épültem fel teljesen a műtéti szövődményből. Tudom miről írsz, ezzel meg sokan megküzdünk, de ezek csak kellemetlenségek, és szerintem nem zárják ki, hogy ellássuk a családot, a gyerekeket, és a babát. Viszont ha nincs probléma, nekem a 2-ik után szerencsére nem volt, akkor meg mindent csinálhat szinte az ember, csak óvatosabban. Sima szülés után meg pláne. Mondjuk én azzal sokat vajúdtam, de 2 nap, és minden okés volt.
2015. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
65%

Két-három nap után férjed menjen el az anyjához a kislánnyal nyaralni, anyukád meg menjen hozzátok segíteni. Így találkozott is a tesóval, de kap saját külön időt is a férjeddel, ill. nagyival is találkozhat.

Ha jól értelmeztem, nem az első napokban lesz ott a nagyobb gyerek, szóval arról nem marad le apuka. Ha pedig akkor is otthon lenne amikor a nagy ott van, leírásod alapján úgyse tudna foglalkozni veletek, szóval tulajdonképpen mindegy hogy otthon vagy a nagyinál van a gyerekkel.

2015. febr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
45%

Persze tippeket elfelejtettem írni, bocsi:

-főzz előre, legyen tele a fagyasztó, arra ne legyen gond

-takarítsatok ki előre, és akkor azon a héten csak a legszükségesebb házimunkával foglalkozzatok, úgyse mászik még a baba, nem kell patikatisztaság az egész lakásban

-alapból dobozoljatok el minden felesleges dolgot amire nem lesz szükségetek még 1-2 évig, ne legyen ott porfogó, annyival kevesebb mindent kell rendben tartani ez főleg hasznos, ha kicsi a lakás (herendi porcelánkészlet, nagylexikonsorozat, ágas-bogas dísztárgyak, méregdrága szőnyeg stb...)

-férjed anyukája azért átjöhetne a hét felénél egy napra, vigye el a nagylányt cukrászdába,játszótérre,moziba stb... akkor kicsit szusszanhattok

-hadd nézzen ezen a héten kicsit több tv-t a nagylány, mint általában, töltsetek le új részeket a kedvenc meséjéből, ez most különleges helyzet,ráadásul szünet, nem lesz semmi baja ha napi plusz fél órát tévézhet

-vegyetek a nagylánynak valami bonyolultabb új társast, és akkor azzal az apjával el tud csendben játszani vagy esetleg valami jó hosszú mesekönyvet amiből naponta olvas neki, hogy az egy hét alatt a végére érjetek

-legyen naponta játszóterezés is, meg mindennap küld el őket az apjával valamiért boltba

2015. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Mi lett, kérdező?
2015. nov. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
24%

Attól , hogy a férfinak van egy lánya attól az övé nem lesz. Magyarán nem kötelessége az új nőnek foglalkoznia egy másik nő gyerekével még ha az a párjáé is. .

Az ex is 100 hogy rinyálna ha szülne és nála lenne a gyerek, mert nőböl van...tuti behisztizne hogy addig az apa átvállalhatná...ez szimpla szivatás, mellesleg az sem indok hogy a sajátját se tudná lepasszolni, nem bizony ,de éppeszű nő nem is szül addig amíg a nagyobb kezelhetetlen...szóval simán megtenném , hogy ha apuka ilyen érzéketlen akkor telibe szarnám a kiscsajt és a saját gyerekemmel foglalkoznék 100%ban...apuka meg intézze a saját csemetéjét.... vagy elutaznék anyámékhoz...apuka meg csak ellesz valahogy...

2015. nov. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!