Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy mindenkinek jó legyen? Vagy olyan nem lesz?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és van egy barátom akivel másfél éve vagyok együtt. Mi átlagos anyagi körülmények között nőttünk fel, a barátom kicsit alatta de ettől függetlenül teljesen normális családból származik. Az édesanyjával él aki beteg és nyugdíjas, az apukája meghalt már így ő tartja fenn a házat és magukat. Emiatt nagyon tisztelem mert az ő korában nem hiszem, hogy sokan csinálnák ezt olyan szinten mint ő. A nővérem barátja tehetősebb városi családból származik és ebbe ő is belekerült és nem tetszik neki, hogy én együtt vagyok a falusi barátommal és mindenáron le akar róla beszélni. Megmondta őszintén, hogy miért nem akarja, hogy mi együtt legyünk. Felfogom, hogy mit mond de amíg nincs rá okom addig nem akarok szakítani a barátommal, főleg nem egy ilyen dolog miatt. Nem mutatom ki de valamilyen szinten elbizonytalanít mert most állok ott, hogy döntenem kell a jövőmről és ez így nagyon nehéz. A tesóm felajánlotta, hogy elköltözhetek hozzájuk, tanulhatok... ugyanakkor a barátom velem tervezi a jövőjét és igazából én is vele tervezem. Tudom, érzem, hogy igazán szeret és bármit megtenne értem szóval megbánnám nagyon ha elhagynám és lehet, hogy nem is találnék még egy olyan embert aki úgy szeret mint ő. Tisztában vagyok azzal, hogy a mai világban szinte csak az anyagiak számítanak de nekem nem. Vele akarok maradni ameddig csak lehet, de a testvéremet se akarom emiatt elveszíteni. Mit tegyek? Szerintetek van olyan megoldás ami mindenkinek jó lehet?
2015. febr. 19. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha nincs nagyon messze a város, akkor tanulhatsz, és hétvégén pedig tarthatod a kapcsolatot a barátoddal.

A kapcsolatomba természetesen nem hagynám őket beleszólni.

2015. febr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Válaszd a barátodat, ha nagyon szereted, és ő is nagyon szeret, a testvéred véleménye nem számít. Majd ő is be fogja látni, hogy így jó neked. Nem az anyagi jólét a fontos, hanem az egészség, és a boldogság!
2015. febr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a barátod ilyen keményen melózik, bőven benne vana pakliban, hogy szép lassan feljut a ranglétrán és pár év múlva már kövér, zsíros borítékot visz haza még a fizetése mellé. Csak emiatt el ne hagyd.
2015. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még a mai rohanó, érdek vezérelt világban is számítanak az emberi értékek!

Milyen messze kellene költöznöd? Nagyon nem mindegy.

2015. febr. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi dolgozik a barátod?(jövőbeni előtelépés miatt)


Ha leéltek 60 évet egymás mellett, tiszta sor. Pont.

Ha 5 év múlva szétmentek, nagyon fogod sajnálni,hogy nem tanultál.


Hogyan és hol képzeli a barátod a közös jövőtöket?

Nem egyszerű kérdés ez,gondold át a lehetőségeket!


Előző voltam.

2015. febr. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen suliba járnál? Nem mindegy,hogy tanfolyam, fősuli. Egy tanfolyamot el lehet kezdeni bármikor, de egy egyetemre bejutni mondjuk nem olyan egyszerű. Ez sem mindegy. Ezt az egészet jól át kell gondolni!


Attól szerintem nem kell tartanod,hogy a testvéred hátat fordít örökre emiatt,bárhogy is dönts,a haragja múlandó lesz.


Még mindig előző voltam.

2015. febr. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!