Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Írathatom születendő gyermekem...

Írathatom születendő gyermekem az apja nevére, ha nem élünk együtt?

Figyelt kérdés
Terhes lettem, a párom elhagyott. Csak ő volt az életemben, és szeretném, ha az ő nevén lenne a kislányom. Milyen nyilatkozat kell hozzá? És ha ő nem ismeri el, akkor nem kaphatja az ő nevét?
2010. febr. 14. 18:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
18%
Természetesen! Olyan nevet jelentesz be, amilyent akarsz! Ez a jogod és a kicsi érdeke is.
2010. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%
Ha ő nem ismeri el, DNS-teszttel bebizonyíthatod. De miért olyan fontos neked, hogy annak a nevét viselje a gyereked, aki még a terhességed alatt elhagyott?
2010. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell hozzá semmilyen nyilatkozat, egyszerűen bediktálod a kicsi apjának nevét. Ha nem ismeri el, jön a DNS vizsgálat, de már az ő költségére. Nyugi, ne izgasd magad!
2010. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
52%
Második! Hogy te milyen ostoba vagy! Miért ne viselhetné a vér szerinti apja nevét??? Bosszúból? Mert elhagyta az édesanyját? Ugyan már! A gyermek érdekeit kell nézni és nem azt, hogy érdekli-e a saját gyereke vagy nem, elhagyta-e az anyát vagy nem! Még tartásdíj is fog járni. De buta lenne az anya, ha nem igényelné. Nem neki, hanem a gyermekének jár, neki pedig joga van hozzá!!!
2010. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
70%

Sima bemondásra nem fog menni. Vagy tesz az apa a gyermek születése előtt egy apasági nyilatkozatot, vagy majd a kicsi megszületése után kérheted bíróságon az apa megállapítását. Ha ott sem ismeri el az apa, akkor DNS vizsgálatot kérnek.

Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem az apa meg is tilthatja a neve viselését. Gyerektartást fizetnie kell, de semmi másra nem kötelezhetik. De mint már említettem ebben nem vagyok biztos.

2010. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Azért mert ő az apja, és ennyivel tartozom a gyereknek sztem.
2010. febr. 14. 19:06
 7/38 anonim ***** válasza:
73%

A gyerekednek azzal tartozol hogy tisztességesen felneveld,nem azzal hogy mi lesz a vezetékneve!

ne butáskodj már!

2010. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
26%
Igenis: bemondásra elfogadják azt a nevet, amit te megjelölsz. Majd csak utána történik a bizonyítás, ha szükség lesz rá.A gyereknek -bármilyent is - azonnal nevet kell adni. "annonimként"-ként nem szerepelhet!
2010. febr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nekm csak azért furcsák ezek a "negatív" válaszok, mert miért ne lehetne a gyerek az apja nevén. Persze az én nevemet is kaphatja, de úgy gondoltam, hogy megkérdezem.
2010. febr. 14. 19:13
 10/38 anonim ***** válasza:
96%

Ahhoz, hogy az apja nevét viselhesse, az apának teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot kell tennie a gyámügyön.


Ha nem ismeri el, akkor csak úgy bemondásra nem írnak be semmiféle apát, hiszen akárki akármit mondhat. Ha nincs apai elismerő nyilatkozat, akkor a te nevedre anyakönyvezik. Ezek után már csak bírósági úton lehet az apát kényszeríteni arra, hogy elismerje az apaságot.

2010. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!