Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez még nem kóros hogy ennyit...

Ez még nem kóros hogy ennyit jár az ember az anyjához?

Figyelt kérdés

Szóval apám nem tud meglenni fél napig se az anyja nélkül.

Munkából hazaérkezik apám 3 órakor. És elmegy minimum egyszer de van hogy 3-szor is estig. Ez minden nap. Hétvégén mégtöbbször. Most elmehy kolbászé. Most elmegy takarmányé. Most elmegy disznósajté. Most elmegy savanyúságé. Nem lakik messze a mamám, kb 1 km. De minden alkalommal mikor elmegy az minimum fél óra de inkább egy óra. Aztán itthon meg nem jut ideje semmire. Az anyja nem szorul semmilyen ápolásra. Tegnap is volt minimum 2-3 alkalommal. Tegnap 4-kor volt ott. Ma meg az volt az első dolog hogy elmegy takarmányé. Minden este kötelező megnézni a híradót. Megnézi a híradót aztán tiszta idegbeteg azok miatt amit ott lát. De akkor sem maradhat le egyről sem. Ja és az anyjától is mikor hazajön akkor tiszta bolond szokott lenni, az anyja felidegesíti minden szarságokkal. Múltkor valamivel mehsértette apámat. Mondta is apám hogy mostan egy darabig el se fog menni hozzá. Hát talán 3 napig nem ment el. Az anyja bolhából csinál elefántot és ezzel felidegesíti apámat. Hazajön azt hozzá se lehet szólni kb.


2015. márc. 15. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Jesszus. Anyád hogy viseli?
2015. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát már nem is szól rá nagyon semmit.

De apám mindent odahord hogy aztán apránként tudja vissza hordozgatni és így van indok hogy elmehessen hozzá. Ha hoz tojást vagy kolbászt vagy akármit akkor max egy szálat hoz aztan az elfogy egy reggelinél mondjuk akkor elmegy napkozbe még valamié. Aztán esté még elmegy hozni kolbászt. És eltelik az egész hétvégéje is azzal hogy az anyjához járkál meg hiradót néz.

Mehetett volna külföldre is dolgozni. De hát akkor itt kéne hagynia az anyját. Aztán nem ment. Mindig kitalált valami baromságot. Csak ne kelljen menni. Keres 120 ezer forintot. Ő ezzel nagyon elégedett. 5 tagú család vagyunk. Itt helybe keres 120 ezret. Ő külföldre nem megy ki 300 ezeré. Mert az külföldi viszonylatban milyen kevés. Itt ebbe a viszonylatban meg a 120 milyen jó. És nem értete meg hogy nem a viszonylatot kéne nézni hanem azt hogy melyikből él jobban. Ki nem sz@rja le a viszonylatot. 300 ezer meglett volna tisztán. De az külföldön szar fizetés ezé az neki nem kell. Ő annyié nem megy ki. Inkább a 120-é megy továbbra is.

Én szerintem egy felnőtt családos embernek elég ha hetenti 1-2 alkalommal elmegy a szüleihez. Max egy órára egy alkalommal. De apám hétvégente 3-4 órát van ott vagy még többet. Aztán ha ott végzett akkor még elszokott menni beszélgetni máshova is. Egész napokat el teng lengi. Itthon meg nem csinál semmit. Kíváncsi vagyok hogy ma mit fog csinálni. Meg hogy még hányszor fog elmenni az anyjához. Tegnap nem igen csinált semmit. Kb 1 órát dolgozott. Ezenkívül beszélgetni volt meg számítógépen nézte a videókat meg tvzett. Ma meg gondolom megint csak beszelgetni fog meg anyjához menni még vagy kétszer. És videókat nézni mert ma vasárnapot tart.

2015. márc. 15. 08:41
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Én napi szinten látogatom az anyósomékat,akiről tudni kell, hogy bár nem szorulnak ápolásra, de anyósomnak rossz az egészsége. Bár szedi a gyógyszereket,a gyógyszerek újabb betegségeket idéznek elő, így egy ördögi körbe került. Szedi a gyógyszereket, hogy jobban legyen, de a gyógyszerek még több betegséget idéz elő, ezáltal több gyógyszert kell szednie. Az orvos meg írja a gyógyszereket bőszen.

Az, hogy az apukádnak az édesanyja nem igényel ápolást, de segítséget igen, gondolok én arra is, hogy nyilván a mamád nem fiatal, meglehet minimum 50-60 éves, ilyen korba nehezebben vinne haza takarmányt, vagy akár a boltba járni. Ilyen korba már lehet lumbágója, sérve, porckorong kopása, és még sorolhatnám, amik bár nem igényelnek ápolást, de azért én már szórakoztam lumbágóval, és nem kívánom senkinek sem.

Azt nem írtad, hogy apukádnak van e testvére, vagy csak egyke. Közelebbi rokon vagy család csak ti vagytok?

Az, hogy otthon apud nem csinál semmit sem, na az már lustaság. Én is naponta munka után 1-2 órát vagyok a boltba, anyósnál meg ahova el kell mennem, de én még itthon is tevékenykedek, ahogy a párom is ilyen. Igaz, nincsenek még gyerekeink, de majd egyszer lesznek. Mind a ketten gyerekkorunkba azt láttunk a családunktól, hogy munka után nem szűnik meg itthon az élet.

2015. márc. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Kritizalod az Apadat renduletlenul... de csak azert, mert kb fingod nincs a vilagrol. En Ausztriaban dolgozom, es tenyleg nem sok itt a 300ezer kb annyi, mint otthon a 120....

Becsuld meg mig dolgozik mert a kenyeret eszed, es pofazol, es azt lesed mit csinal egesznap.

2015. márc. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha ennyire felnott vagy, eriggye, probald meg milyen kulfoldon dolgozni, tavol a csaladodtol, a szeretteidtol... egy idegen orszagban, ahol idegen maradsz mindig, es kidolgozod a beled. Te dolgoztal eletedben egy napot? Mennyivel jarulsz hozza a csaladi kasszahoz? Egy kis lepcsesszaju fruska lehetsz, aki mar most diktator... az eszem megall a mai kolkokon.
2015. márc. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem é, hanem ért!!! Kolbászért, takarmányért, disznósajtért, savanyúságért...
2015. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

"kolbászé, takarmányé, disznósajté, savanyúságé"

Ez csak engem irritál?

2015. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön, 300 000 Ftnak megfelelő euróból sokkal rosszabbul élt volna, mint itt 120 000 Ftból!


Ott kint egy minimálbér ALATT van. Olyan mintha itt csak 70 000 Ftot keresne. És ez igenis fontos, mert ott kint fizetni kell szállást, ételt, rezsit, ami 2-3* annyi, mint itthon. És ha kétszer annyi a fizu, és két, háromszor annyi a megélhetés, akkor elmegy a plusz pénz a kinti megélhetésre. Ez van.


Ha csak ez a lehetőség volt, megértem, hogy nem ment ennyiért. kevesebb pénze maradt volna mint így, és még a családjától is távol lenne, egy idegen helyen.


De amúgy ezt se fogod érteni, ha eddig se fogtad fel, így szemléltetem.


Keres kint 300 000 Ftnak megfelelő eurót. Ez ebben a pillanatban 958 EURO. Ebből kb. 400 EURO a lakás, másokkal együtt. Marad 558 EURO. 100 EURO a rezsi, marad 458 EURO. Kb. 250 EURO a szegényes étkezés, marad 358 Euro. Egyéb járulékos költségek (bérlet, tisztálkodási szerek, hazautazás, esetleg ha nem bérlet, akkor benzin stb.) mondjuk 200 EURO.


Összesen marad 108 EURO, ami kapaszkodj meg: 31 800 Ft. Ennyi maradna meg pluszban, és ezért cserébe nem látja a családját...

2015. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!