Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válasszak? Albérlet...

Mit válasszak? Albérlet Budapesten 60 ezerét vagy ismerős háza ingyen de messzebb Bp. -től? (35 km-re)

Figyelt kérdés
A munkalehetőség,két iskolás gyermekem tanulási lehetősége,különórák, szakkörök vagy edzések lehetősége hiányában félek a vidékre költözés miatt, ugyanakkor ha az "ingyen" házat választanánk akkor azt a 60 ezret félre is tudnám tenni,hogy majd saját házat vehessünk.Nem tudom mit válasszak, melyik lenne a jó döntés?!
2010. febr. 21. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég az amit leírtál!Te tudod,hogy milyen körülmények között éltek,milyen az anyagi helyzetetek.Ha nincs túl sok pénz talán jobb lenne vidékre menni.35km nem olyan sok!Ha kell fel lehet menni Pestre.
2010. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 35 km nem a világ, az kb durván 1 óra út. Szerintem simán belefér, ugyanúgy lehet mellette Pesten mindenfélét csinálni.

Ha tehetném én is Pest körzetébe költöznék kertesházba.

Egyébként hol találtál 60 ezerért albérletet? Pest melyik részén van?

2010. febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Ja és az nagyon nagy nyereség, ha nem kell albérletre kidobálni pénzt.. nálunk mindent az albérlet nyel el.
2010. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nehezebb megszervezni az életet persze úgy távlatból, de nem lehetetlen. sőt nézd meg, a tehetősebb rétegek egyenesen menekülnek bp-ről a környező kisebb településekre és onnan járkálnak be, ez már egy jó ideje megy és megvannak az okai.


Attól függ hol van aza vidék, milyen a közéekedési lehetőség ...

Na és még egy érv: amai helyzetben bizony a havi 60-nak is megvan a maga helye sztem, bár kicsit számolgassatok papíron, hogy az utazgatásokkal együtt is megéri-e.... ha igen, én a vidéket választanám.

2010. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismerőstől jó a közlekedés, én azt választanám, amúgy az albérlet rezsivel 60-ezer, vagy anélkül? Mert ha ez csak a bérleti díj, erre még jön a rezsi, ami minimum feleennyi, és az már 90ezer minimum.
2010. febr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed meg tudsz az ismerősötök mellett élni összetűzések nélkül (aminek a végén esetleg a szemedre hányhatná, hogy ingyen élsz ott), akkor én mindenképpen ezt választanám.
2010. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A barátom naponta ingázik Budapest és a lakhelye között, csak oda az út nagyjából 40-45 km, és akkor még haza is kell jönni. Kibírható, főleg ha tényleg céljaid vannak azzal a 60 ezer forinttal.
2010. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha ő is ott lakik ne tedd tapasztalatból mondom többe fog kerülni mint az albérlet és úgy érzed majd mindig hogy tartozol neki,mi két hónapig laktunk így amig nem költözhettünk a lakásunkba és nálunk ettek mindennap a boltból mi vásároltunk és nem fizette ki én meg nem kértem,a gyerekeire mi vigyáztunk, a kertet mi rendeztük és még a vetőmagokat is mi vettük szóval többe került mintha megállapodtunk volna előre pénzben,és még úgy éreztük mi tartozunk ésa mai napig felhánytorgatja hogy segített nekünk holott ő hívott oda bennünket én nagyon megbántam ha ezeket letisztázod előre hát talán.Ja és még ki is kezdett volna velem ha hagyom.
2010. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Nézd,nagyjából már leírták miért lenne hasznos az ingyenlakás! Szóval ez már csak kiegészítés:

a gyerekek részéről hasznos lenne az ingyenlakás:

pl. fél hétkor fölkelted őket,addig csinálsz nekik reggelit míg rendesen fölkelnek. Fölöltöznek,megmosakszanak,reggeliznek(stb.). Idultok kb. háromnegyed hétkor. 35km kb. fél óra,vagyis negyed nyolcra be is érnétek. És itt a lényeg,ha valamit nem tanultak meg,addig az autóban,vagy a vonaton simán megtanulhatnak fél óra alatt!:). És akkor még van 15 perc beérni a suliba.

A Te részedről lenne hasznos az ingyenlakás:

Nemtom meddigre kell beérned,legyen pl 8. Ugye akkor beértek negyed nyolcra,elkíséred a gyerekeket,addigra lesz fél nyolc. Van még fél órád. Ha addig nem kávéztálvagy reggeliztél,akkor csak beülsz egy kávézóba,iszol kapuccsínót,olvasol addig egy újságot,vagy megeszel egy szendvicset,és lesz időd még munka előőtt lazítani kicsit:)


21L

2010. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért nem teljesen tudod félretenni a 60ezret sztem, mert ha belegondolsz, hogy mennyi plusz pénz megy el benzinre az egy nap oda-vissza 70km miatt ilyen üzemanyagárak mellett, hát az nem kis pénz. Ha volánbusszal jártok, akkor az sem olcsóság 3embernek.
2010. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!