Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk nővéremmel?...

Mit tegyünk nővéremmel? Mindenét kiteregeti facebookra.

Figyelt kérdés
Nővéremnek sajnos kijutott a rosszból, ez tény. De minden probléma a saját hülyesége és önzősége miatt lett. Nincs egy barátja sem, senki nem nyitja rá az ajtót. Egyedül neveli 2 éves kisfiát, miután a pali, akivel összejött mégsem vált el és hagyta el a kamaszkorú kisfiát (nővérem mindent megtett ezért, de hát nem jött össze...). A gond a következő: több barátom is jelezte felém, hogy többet tudnak már nővérem életéről, mint amennyit illenék. Legutóbb valami indexes cikkhez kommentelte oda, hogy ő gyerekkora óta erőszak áldozata, amiről sem én ,sem édesanyám nem tudunk, de miután rákérdeztünk, ő volt a legjobban felháborodva, hogy mi közünk hozzá (csak hogy akkor minek írja ki, ha senkinek semmi köze hozzá?). Mikor a pici apja látogatóba jött, nos azt én előbb megtudtam facebookról, mint személyesen, azzal a körítéssel, hogy az a mocskos szemétláda, aki otthagyta őt egyedül végre lejött, képzeljétek el. Ez így volt leírva, boldog boldogtalan ismeri már nővérem történetét. Egyszer szóltam már neki, hogy sok lesz, mások is jelezték már felém, hogy nem kell minden kakilást kiírni, de akkor teljesen kikelt magából, hogy mi közöm hozzá, ő ezt azoknak az ismerőseinek írja ki, akiket érdekel (a gond az, hogy mint írtam, rajtunk kívül senkije sincsen). Mit kéne vele csinálni? Nem izgatna ennyire a probléma, ha ezzel nem járatná le az egész családot, mert különben az ő dolga, hogy mit ír ki magáról.
2015. máj. 1. 19:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg nincs közöd hozzá. Ha enynire hülye, tiltsd le és javasold ezt másoknak is. A nővéredet valószínűleg nem lopnák el az eszéért.
2015. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Semmit nem tudsz tenni a kérésen kívül.
2015. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem csak ahhoz van közöd, amit pl. az erőszakról írt, mert arról valóban bárki gondolhatja, hogy családon belül történt és ez téged illetve a családot rossz színben tünteti fel. Emiatt beszélnék vele, hogy azonnal törölje az ilyen jellegű kommenteket és ne írjon több ilyet. Az, hogy mit ír ki a volt pasijáról az ő dolga.
2015. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én már letiltottam, de barátom pl rendszeres szól, ha megint vmi plusz infót tud meg róla, amit szerinte (és szerintem sem) nem kéne. Mondtam már neki, hogy tiltsa le, de nem szólhatok minden egyes közös ismerősünknek külön külön, hogy bocsi a nővérem hülyeségért, tiltsd le és addig sem kell olvasnod.
2015. máj. 1. 19:41
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Semmit. Amíg nem a ti személyes ügyeiteket teregeti ki, tényleg az ő dolga, felnőtt ember, azt ad ki magáról, amit akar.

Majd megtanulja a saját kárán.

2015. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából elküldhetnéd azokat is a búsba akik neked szólongatnak ezért, mi a fenéért nem törlik? Itt senkinek nincs ész az agyában??? Talán ha ismerősei száma 0 lenne akkor nem lenne ilyen probléma...
2015. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen tudom, igazatok van... mindegy, ha legközelebb szól valaki, akkor annyit fogok reagálni, hogy tiltsa le, mást úgy sem lehet csinálni. Tényleg nem az én dolgom, de borzasztó kellemetlen, ahogy saját magát lejáratja ország világ előtt.
2015. máj. 1. 19:44
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha valaki szól NEKED, akkor közlöd, hogy a növéred felnött ember, és nem kell neki a TE engedélyed ahhoz, hoyg valamit kiírjon, éppen ezért TÉGED hagyjanak békén ezzel a témával.


Ha NEKIK nem tetszik valami, akkor írjanak ÖK a NÖVÉREDNEK.

2015. máj. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Azt sem értem, a barátod és az ismerősök minek foglalkoznak ennyire ezzel. Pláne a barátod?

Ha ennyire érdekli őket a nővéred, vagy valami gondjuk van, akkor neki szóljanak, vagy ne olvassák.

2015. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy barátokat kellene neki találni. Újra elkezdeni barátokat keresni, bárhol.

Vagy rávenni pszichológusra?

"Nem mondom el senkinek, elmondom mindenkinek."

Szerintem szeretethiánya van és azt akarja, hogy sajnálják. Vagy a problémáiról el kellene terelni a figyelmét, lekötni.

2015. máj. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!