Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék érdeklődni, van-e...

*Csilla* kérdése:

Szeretnék érdeklődni, van-e olyan tapasztalatotok illetve információtok, hogy dupla (2 keresztanyja,2 keresztapja) keresztszülője van a gyereknek? Pl. Engedi-e- ezt a katolikus vallás vagy keresztel. E így a pap?

Figyelt kérdés
2015. máj. 7. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
csak 1 lehet
2015. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, mi keresztszülők vagyunk, a kislány nagynénje is az. Ha jól emlékszem, valami tiszteletbeli keresztszülőségről beszélt a pap.

Gyakorlatilag annyi, hogy a keresztelésnél 3-an álltunk ott keresztszülők.

Nem ellenezte a pap.

2015. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.

Azért a "mai egyház" sokkal engedékenyebb... örülnek, ha valaki egyáltalán keresztelteti a gyerekét.

Vagy mondjuk egyházi esküvőt is tart.

Szóval ha épp az a pap nem engedi, akkor keressetek mást.

2015. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ezt szerettem volna, és az egyikük nem is katolikus lett volna. Sajnos nálunk nagyon konzervatív a pap, nekem pedig fontosabb a névadó szülő személye, mint a vallása, így nálunk nem katolikus keresztelő lesz, hanem hivatalos névadó ceremónia az önkormányzatnál.
2015. máj. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első keresztlányomnak még 3 pár keresztszülője van rajtunk kívül, nálunk nem szólt senki, hogy csak 1 lehet, mind be/lejelentett keresztszülők vagyunk. Legegyszerűbb ha megkérdezed a paptól, vagy valaki ismerősödtől aki keresztelt vagy resztvett már a papotok által levezényelt keresztelőn.
2015. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!